Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jāņa Roberta Dēliņa uzruna

Melburnā, koncertā „Mēness starus stīgo“

Laikraksts Latvietis Nr. 706, 2022. g. 15. jūnijā
Jānis Roberts Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jūsu Ekselence, cienījamā Andersones kundze, mīļie tautieši!

Man ir liels prieks, ka pie mums šodien ciemojas Latvijas vēstnieks Austrālijā un Jaunzēlandē – Marģers Krams.

Visus garajos Latvijas okupācijas gados mēs, Austrālijas latvieši, dzīvojām ar Latviju sirdī. Mums bija sapnis redzēt Latvijas neatkarības atgūšanu. Atskaitot īsu laiku, 18 mēnešus, starp 1974. g. un 1975. g., Austrālija nekad neatzina Latvijas de jure iekļaušanu Padomju savienībā. Latvijas goda konsulāts Melburnā sāka strādāt jau 1931. gadā, un tas vienmēr tika iekļauts Austrālijas Ārlietu ministrijas konsulārā sarakstā 50 gadus – pa visu Latvijas okupācijas laiku.

Visus okupācijas gadus mēs stāstījām mūsu draugiem Austrālijas valdībā par situāciju Latvijā un par mūsu tautas traģisko vēsturi. Saņēmām viņu morālo atbalstu. Tas mums bija ļoti svarīgi. Atbalsts mums bija no visām politiskām partijām. Politiķi apmeklēja mūsu Valsts svētku un 14. jūnija atceres sarīkojumus.

Kad 1991. gada augustā Latvijas neatkarība tika atgūta, Austrālija bija starp pirmajām valstīm, kura atzina Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu.

Par Latvijas vēstniecības atvēršanu Kanberā mēs sākam runāt jau 1993. gadā, kad Austrālijā ieradās LR ārlietu ministrs Dr. Georgs Andrejevs. Latvija ātri iecēla vēstnieku Austrālijā – Induli Bērziņu, bet viņš bija nerezidējošs vēstnieks. Viņam sekoja Andris Teikmanis. Un pēdējos gados mūsu nerezidējošā vēstniece bija Dace Treija, kura rezidēja Japānā. Lobijs Latvijas valdībai no Austrālijas latviešiem, lai atvērtu vēstniecību Austrālijā, bija ļoti ietekmīgs, un beidzot Latvijas vēstniecība Kanberā ir sākusi savu darbu, un mums tagad ir rezidējošs vēstnieks.

Kaut ir svarīgi sagāgāt konsulāros pakalpojumus Latvijas pilsoņiem Austrālijā, Latvijas vēstniecības loma būs vēl lielākā, un te es runāju par centieniem arī attīstīt ekonomiskos un kultūras sakarus starp Austrāliju un Latviju. Un šeit mēs visi varam strādāt kopā, lai veicinātu šo sakaru attīstību un uzplaukumu.

Pirms viņa iecelšanas par Latvijas vēstnieku Austrālijā un Jaunzēlandē, Marģers Krams bija Latvijas vēstnieks Zviedrijā no 2017. – 2021., Latvijas vēstnieks Kanādā no 2007. g. – 2011. g. Kanādā. Viņš bija arī Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks ārlietās no 2012.g. – 2015.g. No 2002. g. – 2007. g. Marģers Krams strādāja Pasaules tirdzniecības organizācijā (WTO) Latvijas pārstāvniecībā.

Vēstnieka kungs bija Melburnā uz divām dienām pagājušā gada decembrī, kopā ar mobilo pasu darbstaciju. Šodien mēs esam ļoti pagodināti, ka viņš atkal ir mūsu vidū sarīkojumā, kas ir pulcinājis tik daudz tautiešu. Es zinu, ka viņš labprāt ar jums aprunātos pēc sarīkojuma.

Un tagad es došu vārdu mūsu sarīkojuma īpašajam viesim, Latvijas vēstniekam Austrālijā un Jaunzēlandē – Marģera Krama kungam.

Jānis Roberts Dēliņš,
Latvijas goda konsuls Viktorijā, Tasmānijā un Austrālijas Ārējās Teritorijās.
11.06.2022.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com