Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis no Rīgas

Maijs

Laikraksts Latvietis Nr. 706, 2022. g. 15. jūnijā
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ar dažiem mīļiem Sidnejas latviešu draugiem. FOTO Laila Grosa.

Karbonāde zemnieku gaumē – Krogs „Pie Savējiem“ Āgenskalnā. FOTO Ivars Štubis.

Viesrunātājs Komunikācijas konferencē – Biznesa Skola „Turība“ 22. aprīlī. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Sakura „Japanese Cherry Blossom“ dāvana Latvijai no Japānas. Vairāki koki ir iestādīti Uzvaras parkā, Pārdaugavā. FOTO Ivars Štubis.

Vai es tiešām dzirdu skaļu mūziku no sava dzīvokļa otrdienas vakarā? Vai tiešām ir tā, ka Rīgā ir atkal tūrista grupas, naktsdzīve un dzīvie koncerti?

Pavasaris ir parasti dabas transformācijas laiks, bet šogad Rīga ir arī pārveidojusies uz kaut ko citu – kaut kas šeit ir jauns, kaut kas arī paliek sens. No vienas puses, es jūtos, ka esmu atpakaļ tajā pašā pilsētiņā, ko es reiz zināju pirms dažiem gadiem – pirms mēra, inflācijas un kara. Bet tajā pašā laikā Rīga ir radikāli mainījusi. Vairākas izklaides vietas, kas eksistēja pirms Covida, ir pavisam slēgtas, kamēr dažas jaunas vietas ir atvērušas. Raiņa bulvārī ir jauna, moderna, daudzstāvu biroja celtne, kur ir ievākusies Latvijas pirmā vienradža (unicorn) kompānija – Printful Group. Gandrīz katrā stūrī vējā plīvo Latvijas un Ukrainas karogi un uz vairākiem reklāmas stendiem ir aicinājumi pievienoties Latvijas armijai vai zemessardzei, vai arī ziedot Ukrainas labai.

Rīgas Dome dažas dienas atpakaļ nolēma, ka kaut kad drīzumā tiks nojaukts Uzvaras piemineklis Pārdaugavā. Ir bijušas debates, emocijas un nedaudz civila nemiers. Cilvēki ir par šo, citi – pret to; es pats kādreiz nezinu, ko domāt. Bet vispār dzīve ripo uz priekšu, un Latvijā paliek droši. Veikalos gandrīz nemaz vairs nav krievu preces, un tajā vietā tagad nāk vairākas lietas no Rietumeiropas. Varbūt jūs man neticēsiet, bet pat Centrāltirgū ir tagad spāņu delikatese ar Serrano šķiņķi un Manchengo sieru! Visumā, var sajust, ka kaut kas mainās un burbuļo; ir gan sašķelšanas, gan solidaritātes sajūta tajā pašā laikā, un neviens īsti nezinu, kas tagad notiks. Man pašam ir sajūta, ka gan Latvija, gan Eiropa sāk ieiet jaunā laikmetā. Es tikai ceru, ka šis laikmets būs labāks nekā iepriekšējais, un ka mēs visi atcerēsimies, ka galu galā esam cilvēki.

Man ir arī bijis personīgs pārveidošanās brīdis. Nesen jau mēs abi bijām Austrālijā. Pēc vairāk nekā diviem gadiem man beidzot bija iespēja satikties ar ģimeni un labiem draugiem Sidnejā un Melburnā. Man bija sajūta, ka es ar Lailu bijām kā Frodo Baggins un Samwise Gamgee no Lord of the Rings grāmatām, kad viņi atgriežas pie the Shire pēc saviem piedzīvojumiem. Tik daudz kas Austrālijā bija citādāks un arī tajā pašā laikā pilnīgi pazīstams. Tiešām, bija viens no priecīgākajiem brīžiem manā dzīvē, beidzot tikties ar mammu, ar vecmammu – ar visiem! Bet zemapziņā man bija griba būt atpakaļ Latvijā, lai turpinātu savu radošo darbu. Nu tad laikam mans laiks Latvijā vēl nav beidzies.

Kamēr es biju Melburnā, man bija ārkārtīgs liels prieks redzēt Lijas Andersones deju ciklu Mēness stari danco. Ne tikai, jo horeogrāfija bija fantastiska un dejotāji ļoti glīti un profesionāli, bet arī, ka es pats komponēju, aranžēju un producēju to dejošanas mūziku. Atsauksmes no skatītājiem bija ļoti labas, un šis projekts man un noteikti Lijai piedāvāja iespēja mums abiem interpretēt un uzlikt mūsu pašu rokrakstu mūsu senču tradīcijām. Kāds putniņš man nesen stāstīja kā videoieraksts varbūt būs drīz pieejams internetā. Bet, ja jūs vēlaties dzirdēt dažus skaņdarbus no tā cikla pirms tam, var tos noklausīties manā jaunākajā izdevumā – Fragments. Var atrast Fragments ar google search vai jebkurā interneta straumēšanas platformā (Spotify, YouTube, Bandcamp, utt.) Tur jūs dzirdēsiet 5 skaņdarbus no Mēness stari danco cikla. Katrs klausītais man palīdz turpināt savu darbību!

PS. Var mani arī atrast Feisbukā un Instagrāmā, zem vārda Ivars Stubis Music, vai arī manā mājaslapā: ivarsstubis.com.

Nu tā, draugi. Īstenībā, ir daudz vēl ko teikt un rakstīt. Bet, diemžēl, laiks ir ierobežots, it sevišķi mūziķim tieši pirms vasaras uzstāšanās sezonas. Ja jūs varat, nāciet, brauciet uz Baltijas valstīm atbalstīt ekonomiju – šeit ir droši; nedzīvosim bailēs un nepadosimies propagandai! Ziedo Ukrainai, atbalstam viens otru, parādi mīlestību un pacietību arī pret taviem ienaidniekiem, bet, tajā pašā laikā, sargājiet savas vērtības un brīvību.

Beigu beigās, es personīgi esmu ļoti optimistisks, ka pasaule atjaunosies un uzlabosies.

Uz redzīti!

Ivars
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com