Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Alus svētki Vērmaņdārzā

Vairāk nekā 350 dažādas alus šķirnes

Laikraksts Latvietis Nr. 707, 2022. g. 22. jūnijā
Vita Kristovska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vita Kristovska un Pēteris Daliņš Alus svētkos Vērmanītē. FOTO no Vitas Kristovskas personīgā arhīva.

Alus svētki Vērmanītē. FOTO Vita Kristovska.

Alus svētki Vērmanītē. FOTO Vita Kristovska.

Alus svētki Vērmanītē. FOTO Vita Kristovska.

Alus svētki Vērmanītē. FOTO Vita Kristovska.

Pie vienas ieejas Vērmaņdārzā drūzmējas ļaudis. Turpat arī izpriecas bērniem. Manā bērnībā šīs izpriecas sauca par tingeltangeli... Nezinu, kā tās dēvē šodien.

Pūlis pie ieejas stāv rindā uz Alus svētkiem Vērmanītī! Tie šogad notika no 25. – 29. maijam. Jāmaksā ieeja, var arī nopirkt alus kausu par 5 eiro, kas dod atlaidi nogaršot piedāvātos aliņus, ko pārdod gan nopirktos kausos, kā arī gan mazās, gan lielās glāzēs.

Te būdiņas, kur var iegādāties alu un ēdienu. Pieejami galdi, krēsli, soliņi.... Dzird jautras čalas... Skan mūzika. Iet jautri.

Pēkšņi man priekšā stāv Pēteris Daliņš, kurš dzīvo un strādā Latvijā. Man prieks, ka jauni cilvēki dodas uz savu sentēvu dzimteni.

Pēteris ir pirmklasīgs gids un iepazīstina ar dažādām alus šķirnēm. Daliņi dzīvoja Valmierā, tagad Rīgā varam baudīt Valmieras muižas alu, turpat arī Cēsu un Cesvaines brūžu darījumi. Kā kurzemniece nedrīkstu nepieminēt Užavas alus.

Uzskaitīšu vēl pāris alus šķirnes… (Šī nav samaksāta reklāma.) Man patika nosaukumi (par garšu neatbildu): Alķīmiķis, Brenguļi, Labietis, Iļģu ciems, Pooka un Zolt­ners. Ja vajag spēku, tad jāiedzer Lauvas alus, ko ražo Tallinas ielā, Rīgā.

Nav liegts arī baudīt Rankas vīnu un Latgales sidru.

Būtu labi pasēdēt, bet Pēterim steidzīga tikšanās pa darba līniju.

Spēlē priecīgu mūziku. Reklāmā teikts, ka dabūjami Vērmaņdārzā vairāk nekā 350 dažādas alus šķirnes, no vairāk nekā trīsdesmit Latvijas alus darītavām.

Uz veselību! Prozīt! Sveiks!

Vita Kristovska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com