Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Marta Pujāta dzejas krājums bērniem „Zenīts“

Iznākusi jauna grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 708, 2022. g. 29. jūnijā
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

Grāmatas „Zenīts“ vāks.

Grāmatas „Zenīts“ atvērums.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs laiž klajā Marta Pujāta dzejoļu krājumu Zenīts ar Rūtas Briedes ilustrācijām. Grāmata adresēta pamatskolas vecuma bērniem.

Dzejnieks Marts Pujāts reiz mācījās Rīgas Doma kora skolā un dziedāja slavenajā zēnu korī, bet ilustratore Rūta Briede tolaik bija audzēkne Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Dzīvo skolas sajūtu dzejniekam un māksliniecei izdevies saķert aiz astes un nepazaudēt. Marta klasesbiedrs Jānis Šipkēvics dzejoļus pārvērta muzikālā izrādē Zenīts. Grāmatā nodrukāts arī kvadrātkods, kas aizved uz platformu spotify.com, lai lasītāji varētu arī noklausīties uzveduma Zenīts ieskaņojumu.

Marta Pujāta dzejoļu krājums ir emocionāls vēstījums par skolas gados pieredzēto, atgriešanās 90. gadu Rīgas Doma kora skolas mācību klasēs un gaiteņos, kur zēni brauc liftā, raksta diktātus, spēlē Super Mario un sapņo par jaunām botām. Leģendārā zēnu kora puikas, kuru ikdiena cieši savijusies ar mūziku, kuriem diktāts nozīmē ne tikai latviešu valodas, bet arī solfedžo stundas, gluži tāpat kā citi viņu vienaudži, ir augoši, dauzonīgi un jūtīgi bērni, un šo dzīvo skolas sajūtu izdevies precīzi un emocionāli fiksēt dzejniekam. Dzejoļos savijas 90. gadu reālijas, saglabātas subjektīvas bērnības iztēles ainas, arī ārpus klases un brīvdienu piedzīvojumi, neatkārtojamās skolas gadu draudzības klātbūtne un, protams, pieaugušā dzejnieka prasme to visu ietvert dzejas tēlos. Marta Pujāta dzejoļiem piemīt īpaša muzikalitāte, muzikāli argumentēta brīvība un neparedzamība.

Marts Pujāts (1982), kurš jau ilgāku laiku pazīstams un augsti novērtēts kā oriģināls dzejnieks ar individuālu, pārsteidzošu stilu, bērnu literatūrā debitēja ar dzejoļu krājumu Ej nu ej (2020) un par to 2021. gadā saņēma gan Latvijas literatūras gada balvu bērnu literatūras nominācijā, gan Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu.

Dzejoļu cikls Zenīts tapis sadarbībā ar viņa Doma kora skolas klasesbiedru Jāni Šipkēvicu, kurš komponējis dziesmu ciklu un veidojis muzikālu izrādi bērniem sadarbībā ar LNSO (režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfe Rūta Briede). Tajā skolaszēnu lomās iejutās pašreizējie Doma kora skolas audzēkņi. Izrāde lika smaidīt, izjust pārgalvīgu prieku un dāvināja spilgta piedzīvojuma sajūtu. Zenīts tika nominēts balvai Kilograms kultūras kategorijā Gada pārsteigums un Lielajai mūzikas balvai 2017Gada uzvedums.

Rūta Briede grāmatas ilustrācijas veidojusi, balstoties uz kopīgo pieredzi izrādes Zenīts scenogrāfijas tapšanā, savienojot to ar savu izcilo profesionalitāti grāmatu ilustrācijā un dizainā un atrodot tieši grāmatai kā medijam atbilstošu mākslas valodu.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instagram.com/lielsunmazs

Alīse Nīgale,
izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com