Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jānīt's nāca pār gadskārtu...

Jāņadienas daudzinājums DV namā Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 709, 2022. g. 13. jūlijā
Astra Kronīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Jāņu svinēšana DV namā Adelaidē. FOTO Agris Ezeriņš.

Adelaide_Jani_2

Jāņu svinēšana DV namā Adelaidē. FOTO Agris Ezeriņš.

Bijušā DV biedra Jāņa Puides darināta vitrāža. FOTO Astra Kronīte.

Šogad Jāņi atnāca Daugavas Vanagu nama sētā diezgan drūmā un apmākušā dienā, kas lika rīkotājiem izlemt – svinēt šos svētkus telpās un ne nama dārzā pie ugunskura. Toties bija pietiekami daudz jāņuzāļu, košu ziedu vainagu, lai atdarinātu āra ainavas.

Nodaļas vanadžu kopas vadītāja Ilze Mūsiņa un vanadžu ansambļa vadītāja Inese Laine bija izdomājušas jautru programmu. Izvēlētās skanīgās Jāņu dziesmas parādīja žanra daudzpusīgumu gan tekstos, gan ritmos. Inese spēlēja vijoli, Jāņa tēvs – Jānis Laurs čīgāja* savu čellu! (*Apdziedāšanās dziesmas teksts: ne manis darināts.)

Ansambļa vanadzes lepojās ar saviem skaistajiem tautas tērpiem un ziedu vainagiem, kamēr visi Jāņa bērni pievienojās kopdziesmās un kārtīgi izlīgojās. Cerams, ka līgošana un Jānīša daudzināšana ienesīs svētību Vanagu namam un visiem tā Jāņa bērniem nākamo gadu.

Kā jau zināms, vanadzes ir labas saimnieces. Arī šogad, Jāņa bērni tika pamatīgi pamieloti. Jaunais gardums bija Dainas Ezeriņas pašas sietais jāņusiers, vai nu ar ķiploka vai diļļu piegaršu. Nepietrūka arī Jāņa mātes Ilzes Mūsiņas ceptie siltie pīrādziņi un rupjmaize ar skābiem kāpostiem un desiņām.

Omulīgi pavadītā pēcpusdiena turpinājās vairākas stundas. Kad lielākā daļa Jāņa bērni bija aizgājuši mājās, sadzīve pārcēlās uz bāra telpu, kur apdziedāšanās turpinājās pie skaistās, bijušā biedra Puides Jāņa, darinātās vitrāžas, kura iemieso Jāņu dienas labsajūtu un labestību. Jāpriecājas, ka senās latviešu tradīcijas un svētki, īpaši Jāņi, vēl dzīvo. Un kā vēl!

Astra Kronīte
Laikrakstam „Latvietis“
2022. g. 26. jūnijā.



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com