Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas vēstniecība Austrālijā

Darbs arī Pertā

Laikraksts Latvietis Nr. 710, 2022. g. 20. jūlijā
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ieva Apine, Jānis Purvinskis un Vineta Freimane Pertas Latviešu Centrā. FOTO Jānis Vucēns.

Visi Latvijas pilsoņi Austrālijā laikam jau sen bija savas Latvijas pases un eID kartes atjaunojuši, jo Latvijas jaunās vēstniecības darbinieki Austrālijā vienādi vai otrādi visus citus latviešu centrus Austrālijā jau ir apmeklējuši tikai tā Perta ir atkal tik tālu, ka tur ir tiešām grūti nokļūt. Bet mēs pārāk nesūkstāmies, jo tomēr arī tas Covid 19 vīrus vēl taču plosās arī Austrālijā. Latvijas goda konsuls Pertā nevarēja pasteigties un savu gūžas kaulu atjaunot ātrāk? Ar to viņš bija tā aizkavējies, ka pat ciemiņus pats nevarēja sagaidīt, toties liels paldies Pertas Daugavas vanagu priekšsēdim Ilmāram Rudakam ar kundzi Anitu, kuri bija visu izkārtojuši, un mūsu ciemiņi nekur nepazuda. Pat tik labi, ka arī goda konsuls varēja viņus satikt un pat pacienāt pie sevis. Izsaku lielu paldies Ilmāram un Anitai par viņu gādību.

Nu un kas attiecās uz mobilo pasu staciju, vēstniecības ļaudis visu bija izkārtojuši, kā nu viņi to gribēja. Pēc manām beidzamajām ziņām, Pertā kādi 50 pilsoņi visas savas pases lietas varēja izkārtot. Paldies Vinetai Freimanei un Ievai Apinei ar saviem kungiem, kuras ar savu lietderīgo rīcību bija nokārtojušas visas pilsoņu vajadzības. Paldies arī viņu kungiem, pavadoņiem Raitim Freimanim un Valdim Apinim. Tā nu beigu baigās jaunās Latvijas vēstniecības ciemošanās Pertā noritēja gludi un pēc vajadzības. Ciemošanos un viesošanos varējām arī noslēgt ar mazu sanākšanu un Ievas stāstu par to, ko jaunā Latvijas vēstniecība Austrālijā dara un iecer darīt nākotnē. Pastāstīja arī par to, kas pašlaik tiešām notiek pie mūsu Dzimtenes robežām, un to, ka mūsu labais kaimiņš, krievs, tomēr nav mainījies un vēl ir tik pat nežēlīgs, kā jau vienmēr ir bijis. Paldies jums arī par tām ziņām un paldies par dziesmām, kuras vēl beigās sadziedājām.

Un tagad jau varu arī ziņot, ka arī gūžas operācija ir pilnīgi sadzijusi, un es esmu atkal uz kājām kā nākas. Tātad – viss ir labs, kas labi beidzās. Cik man ir zināms, tad ciemiņi ir apskatījuši mūsu pilsētas tuvo un ne tik tuvo apkārtni, pat tiekot līdz pat Madurai uz manu pusi. Izsaku ciemiņiem un viņu pavadoņiem lielu paldies, jo par nožēlu pats savu pienākumu kārtīgi nevarēju veikt, bet tas tomēr tika veikts, paldies.

Nu jau tas viss ir pagājis garām, un tagad mums nu ir jāgatavojas Saeimas vēlēšanām 4. okotobrī. Tur jau Vucēnu Jānis ir sācis rīkoties, jo viņš ar datoriem prot rīkoties daudz labāk nekā es, un es esmu viņam lūdzis novadīt Pertas vēlēšanu iecirkni un saprotams, palīdzēšu viņam, cik nu tas viņam būs vajadzīgs.

Vissvarīgākais tagad ir tas, ka visiem, kam ir Latvijas pilsoņa pase vai tikai koda nr., ir noteikti jānāk uz Latviešu Centru nobalsot. Balsot varēs arī pa pastu, bet abās reizēs ir vispirms jāreģistrējas. Par tuvākām ziņām sekojiet Pertas Latviešu Ziņās un Latviešu Radio stundā sestdienas vakaros.

Tagad vēlreiz izsaku paldies visiem, kuri man palīdzēja, kamēr es biju nespējnieku pulkā ar slimošanu, bet nu viss ir atkal pa vecam, un varam cīnīties tālāk. Lai Dieviņš mums un mūsu tautai palīdz izdzīvot Krievijas uzbrukumu šodienas pasaulei.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“
27.06.2022.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com