Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Ievirpuļot pasauli“

Madonā uzstādīta lielizmēra skulptūra

Laikraksts Latvietis Nr. 712, 2022. g. 3. aug.
Labdarības fonds „Cilvēkiem“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skats ar uzstādītu skulptūru. FOTO Publicitātes foto.

Uzbūves komanda pie skulptūras. FOTO Publicitātes foto.

Skulptūra uzstādīšanas procesā. FOTO Publicitātes foto.

Pirmdien, 11. jūnijā, Madonā uzstādīta tēlnieka Aigara Bikšes veidota vides skulptūra Ievirpuļot pasauli. Skulptūra tapusi pēc labdarības fonda Cilvēkiem iniciatīvas sadarbībā ar Madonas pilsētu. Jau no piektdienas tā pieejama interesentiem apskatei.

Skulptūra tika izvēlēta labdarības organizācijas Cilvēkiem veidotā konkursa ietvaros. Fonds Cilvēkiem dāvina mūsdienīgu un ilgtspējīgu mākslas darbu Madonas pilsētai, kas šogad atzīmē 96. dzimšanas gadu. Oficiālā skulptūras atklāšana plānota šī gada augustā, bet līdz tam tiks veikti labiekārtošanas darbi.

Ievirpuļot pasauli stāsta par Madonas novada vitalitāti, dzīvotspēku ar cieņu un mīlestību pret novada tautas tradīcijām. Skulptūrā attēlota virpuļojoša dejotāja Madonas tautas tērpā. Tās vizuālais tēls radīts, iedvesmojoties no trīs Madonas deju kolektīva dejotāju kustībām dejā. Fotogrāfijas ar visām trīs dejotājām izmantotas par pamatu modeļa izveidei. Svārku kustība, lidojošā bize un ķermeņa izliekums rada dinamisku noskaņu, kas vienlaikus atgādina par centru – cilvēku kā rīcības avotu. Skulptūra ir 3,8 metrus augsta un veidota no bronzas.

Mākslinieks Aigars Bikše par tapušo mākslas darbu saka: „Publiskā māksla mūsu pilsētvidē ir veids, kā sabiedrība komunicē savas vērtības, atspoguļojot to, kādi cilvēki mēs vēlamies būt, un kādā sabiedrībā vēlamies un ilgojamies dzīvot. „Ievirpuļot pasauli“ ir vienlaikus atgādinājums par piederību un vēstījums nākotnei.“

Projekta tapšanā piedalījās Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekte Agnese Silupa un arhitektu biroja B&L projekti arhitekts Jānis Liepiņš.

Labdarības fonds „Cilvēkiem“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com