Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pētera Vaska mūzika skan arī Sidnejā

Koncerts bija ļoti labi apmeklēts

Laikraksts Latvietis Nr. 712, 2022. g. 3. aug.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koncerts Sv. Andreja Katedrālē (St Andrew’s Cathedral). FOTO Ojārs Greste.

Koncerts Sv. Andreja Katedrālē (St Andrew’s Cathedral). FOTO Ojārs Greste.

Arvien ir prieks tikties ar Pētera Vaska mūziku. To bieži spēlē Austrālijas ABC klasiskās mūzikas radio. Šogad vairākkārt to esam baudījuši arī koncertos Melburnā vijolnieces Sofijas Kirsanovas lieliskajā izpildījumā.

Sestdien, 9. jūlijā, Sv. Andreja Katedrālē (St Andrew's Cathedral), Sidnejā Sidnejas Filharmonijas koris sniedza koncertu, kura programmā skanēja galvenokārt latviešu komponista Pētera Vaska kompozīcijas.

Koncerta pirmajā daļa koris diriģenta Brett Veimarka (Weymark) vadībā izpildīja Pētera Vaska kompozīciju Pater noster (Mūsu tēvs) un Dona nobis pace.

Koncerta otrajā daļā Sidnejas Filharmonijas jauktais koris ar VOX kora dalībniekiem un Sidnejas Filharmonijas stīgu ansamblis, kura koncertmeistare bija Fiona Ziegler, izpildīja Pētera Vaska skaņdarbu Missa.

Koncerts bija ļoti labi apmeklēts; Sv. Andreja Katedrālē, kurā varētu pulcēties, apmēram, 400 cilvēki, nebija nevienas brīvas vietas. Prieks bija redzēt publikā tik lielu skaitu latviešu.

Pēc ieilgušā Covida sākusies intensīva koncertdzīve, un arī Pēterim Vaskam šajā vasarā bija un ir virkne pirmatskaņojumu.

2022. gada maijā Amsterdamā koris Capell Amsterdam pirmatskaņoja viņa skaņdarbu korim Actus Caritates. Augustā paredzēti divi pirmatskaņojumi; japāņu vīru koris pirmatskaņos trīs dziesmas ar Knuta Skujenieka tekstu. Pēteris Vasks saka: „Japāņi vēlējās, lai teksti būtu japāņu vai latviešu valodā, es izvēlējos – latviešu.“

Savukārt, augusta beigās Nīderlandē pirmo reizi izskanēs Sonāte vijolei solo. Komponists turpina: „Novembrī paredzēts pirmatskaņojums kora dziesmai, ko uzdāvināju no Latvijas nākušajai diriģentei Kristai Auderei, kura pagājušajā gadā uzvarēja Eiropas prestižākajā kordiriģentu konkursā Stokholmā. Izpildītāji būs slavenais vācu kamerkoris RIAS.“

Tikko ir arī iznākuši divi CD ar Pētera mūziku. Pēteris Vasks stāsta: „Vienā Latvijas nacionālais simfoniskais atskaņoja orķestra skaņdarbus un to vidū bija obojas koncerts, ko spēlēja slavenais obojists – Berlīnes filharmonijas orķestra solists Albrehts Maijers. Pavisam nesen iznāca klaviermūzikas disks, kurā skan klavieru cikls „Gadalaiki“ un jauns skaņdarbs „Dzeguzes balss“ – pianists Reinis Zariņš.“

Šajā vasarā Pēteris Vasks ir bijis un vēl būs viesu komponists dažādos festivālos Eiropā; tikko bija Norvēģijā – Valdres.

Ilze Nāgela
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com