Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lai skan!

Ints Teterovskis Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 713, 2022. g. 10. aug.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ints Teterovskis stāsta par jauno Dziesmu svētku estrādi. FOTO Ilona Brūvere.

Jaunā Dziesmu svētku estrāde. FOTO no Inta Teterovska personīgā arhīva.

Kā pavadīt interesantu ziemas vakaru? Vajag tak izkustēties, jo kopš Kovids bija ierobežojis mūsu kustību pēdējos gadus, prasās kaut ko darīt, ne tikai tupēt Zoomā (lai gan tas jau arī noder)!

14. jūlijā sanāca koristi un citi ieinteresētie tikties ar Dziesmu un deju svētku virsdiriģentu Intu Teterovski. Prieks bija arī ka, nebija tikai Sidnejas latviešu koristi, bet arī dziedātāji no River City Voices, kas AL58. KD palīdzēja nodziedāt Ē. Ešenvalda koncerta programmu. Tie tagad arī gatavojas piedalīties nākamos Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Patiešām prieks, ka ne tikai latvieši ciena Latvijas kora mūziku, bet arī cittautieši un grib to apgūt!

Ints bija piekritis mums rādīt un stāstīt par nākamajiem Dziesmu svētkiem un par jauno estrādi. Viņš bija sajūsmā par estrādes skaņu un par to, ka tur varēs noturēt akustiskus koncertus. Tik pat priecīgs bija par to, ka estrādes jaunajās telpās bija arī iedalīta telpa Dziesmu Svētku biedrībai, kurai viņš ir priekšsēdis. Kad fotogrāfijas bija apskatītas, tad palika arī mazliet laika jautājumiem, bet tikai mazliet, jo pēc kafijas pauzes bija jāķeras pie kora dziesmu mācīšanas.

Mums Sidnejā koristiem ļoti palīdz tas, ka tik izcils diriģents kā Ints ir priecīgs ar mums strādāt. Pēdējie 2 gadi ir bijuši grūti visiem koriem – mēģinājumu klātienē trūkums, un vēl tagad cilvēki iztrūkst, jo saslimst ar Kovid. Priecājamies, ka Ints varēja palīdzēt gatavoties ne tikai Dziesmu svētkiem, bet arī mūsu lielajam SLB jubilejas koncertam. Viņš spēj paskaidrot tā, ka katrs saprot, par ko viņš/viņa dzied, saprot elpošanu, svarīgus akcentus un kāpēc ir jāskatās uz diriģentu ne galvu nodūrušam nošu grāmatā! Un ko tad darīja tie, kas nedzied korī, bet bija atnākuši uzzināt vairāt par jauno estrādi? Nu, protams, dziedāja līdzi, jo Ints spēj iedvesmot, mācīt un pacilāt visu spējas dziedāt.

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com