Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Valoda“

3x3 Īrijā – Svētā Patrika kalna piekājē

Laikraksts Latvietis Nr. 717, 2022. g. 7. sept.
Lauris Karpovs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

3x3 2022 Atklāšana, karoga vilkšana mastā; pa labi fonā 3x3 Īrijā pirms 11 gadiem stādītais ozols, audzēts no Latvijas ozola zīles. FOTO 3x3 Īrijā.

Julgī Stalte un Ēriks Zeps, Danču skandinātāji. FOTO 3x3 Īrijā.

3x3 Īrijā kopīgā pīrāgu cepšana. FOTO 3x3 Īrijā.

„Riti raiti, valodiņa“ latviešu valodas ievirzes vecākā bērnu grupa ar ievirzes vadītāju Gitu Robaldi. FOTO 3x3 Īrijā.

„Es runāju latviski“ krekliņa ieguvēja Māra par centību runāt nometnes laikā tikai latviski. FOTO 3x3 Īrijā.

3x3 Teātra ievirze Baibas Gaigr pavadībā ar lugu „Džungļu joki“. FOTO 3x3 Īrijā.

Pēc divu gadu pauzes šogad, no 14. – 20. augustam, Īrijas 3x3 pulcējās 75 dalībnieki, no kuriem 29 bija bērni un jaunieši. Saietu pirmo reizi vadīja Lauris Karpovs un tā veidošanā piedalījās darba grupa – Īrijas 3x3 padome, kuras locekļi ir bijušie 3x3 vadītāji. Saieta tēma bija Valoda.

Programmas ietvaros bija 22 ievirzes no kurām 12 bija veltītas tieši bērniem un jauniešiem. Šogad ievirzes vadīja 24 ieviržu vadītāji no kuriem 10 bija pieaicināti no Latvijas, viena skolotāja no Apvienotās Karalistes un 13 no Īrijas.

Programma arī ietvēra dažādus pasākumus, kā piemēram, folkloristisku uzvedumu Kā radušies latvieši, kur spēlēja un stāstīja folkloristi un mūziķi no Latvijas – Ēriks Zeps un Julgī Stalte. Saieta dalībnieki skatījās dokumentālo filmu VALIANT par trimdas latviešu jauniešu pretpadomju demonstrācijām 1980. gados, bija arī kopīga pīrāgu cepšana un apdziedāšanās teju 3 stundu garumā, kur piedalījās praktiski visa nometne. Netrūka tradicionālā Brīvā mikrofona, kur kā lielie tā mazie uzstājās ar pašu izvēlētiem un sagatavotiem priekšnesumiem. Tuvojoties nometnes beigām dalībnieki piedalījās daudzinājumā, kura tēma bija valoda. Pēdējā vakarā bija noslēguma koncerts ar 3x3 teātra uzvedumu Džungļu joki tā izskaņā. Katra diena beidzās ar dančiem muzikantu Ērika Zepa un Julgī Staltas vadībā un nīkšanu, dziedot, runājoties un baudot kopā būšanu.

Īrijas 3x3 padome/darba grupa Laura Karpova vadībā jau strādā pie 2023. gada nometnes programmas, lai varētu izsludināt pieteikšanos agrā janvārī, un mēs ar lielāko prieku uzņemsim latviešus no jebkuras pasaules malas. Aicinām tuvāk iepazīties ar to, kā tad mums šogad īsti gāja, apmeklējot 3x3 Īrijā Facebook lapu un apskatot bildes un video, kā arī lasot nometnē ik dienas iznākušo avīzi Trejlapis 3x3 mājas lapā www.3x3.lv. Tur skaidri redzams, ka nometne bija izcili skanīga un ļoti ģimeniska; katrs varēja justies kā daļa no šīs jaukās Īrijas 3x3 ģimenes!

Lauris Karpovs,
Īrijas 3x3 vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com