Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


5. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss

Par galveno godalgu sacentīsies kori no piecām valstīm

Laikraksts Latvietis Nr. 719, 2022. g. 22. sept.
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Kori_0

Konkursa mākslinieciskais direktors Jānis Ozols un obligātā skaņdarba komponiste Selga Mence preses konferencē. FOTO Kaspars Teilāns.

Konkursa Grand Prix balvas statuete un tās veidotāja māksliniece un kordziedātāja Ginta Grūbe. FOTO Kaspars Teilāns.

No 23. līdz 25. septembrim Jūrmalā notiks piektais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kurā uzstāsies kori no piecām Baltijas jūras valstīm – Zviedrijas, Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. Par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies jauktais koris Hägersten A Cappella (Zviedrija), sieviešu koris Musmari (Igaunija), Turku Konservatorijas kamerkoris (Somija), Poznaņas Tehnoloģiju universitātes koris Volantes Soni (Polija), kā arī divi pašmāju kolektīvi – jauktais koris Ventspils un Emīla Dārziņa jauktais koris. Sestdienas īpašie viesi konkursa starplaikos būs Ropažu novada jauktais koris Pa Saulei un Mārupes novada jauktais koris Maska, savukārt svētdien Noslēguma koncertā uzstāsies vokālā grupa Latvian Voices. Pasākums tiks translēts tiešraidē kanālā TV24 un Facebook Live.

„Mūsu mērķi, rīkojot konkursu, ik reizi ir nemainīgi – jātiecas uz visaugstāko kvalitāti un standartiem gan no organizatoriskās puses, gan no mākslinieciskās puses, jo ambīcija ir nemainīga – Baltijas jūras koru konkursam ir jāiekļūst prestižajā Eiropas Grand Prix ciklā. Un tikai no mūsu veikuma ir atkarīgs rezultāts, kuru Latvija jau sen ir pelnījusi. Arī šogad piedalīsies izcili kori, tos vērtēs patiesi prominenta profesionāļu žūrija un uzņems viena no labākajām Latvijas koncertzālēm,“ stāsta konkursa mākslinieciskais direktors Jānis Ozols

„Ar prieku jau piekto reizi, pēc divu gadu pārtraukuma, sagaidām Jūrmalā starptautiskā konkursa dalībniekus, žūrijas komisiju un viesus – kormūzikas cienītājus. Esam lepni, ka Jūrmala ir kļuvusi par Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa mājvietu un konkursa tradīcijas turpinātāju, veicinot mūsu pilsētas un valsts atpazīstamību starptautiskā mērogā,“ Rita Sproģe, Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece. 

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija ar poļu diriģentu, vairāku kormūzikas festivālu māksliniecisko direktoru un diriģēšanas profesoru Eugeņiušu Kusu (Eugeniusz Kus) priekšgalā. Pārējie žūrijas locekļi būs Kijivas akadēmiskās Operas un baleta teātra kora vadītāja Anžela Maslenņikova (Анжела Масленнікова) no Ukrainas; diriģents, pasniedzējs un vairāku Igauņu Dziesmu svētku mākslinieciskais direktors Hirvo Surva (Hirvo Surva) no Igaunijas; kordiriģents, dziedātājs un vokālo ansambļu dalībnieks Egidijus Kavecks (Egidijus Kaveckas) no Lietuvas, kā arī 2019. gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists un mūziķis Uģis Prauliņš.

Obligātā skaņdarba Amor vincit omnia (Mīlestība uzvar visu) autore ir latviešu komponiste Selga Mence. „Dziesma vēl nav sākusi elpot, tā piedzims tikai konkursa laikā. Pierasts, ka komponists uzraksta skaņdarbu, uzreiz seko tā iestudēšanas laiks ar iespēju pielabot, mainīt partitūru un notiek pirmatskaņojums. Šoreiz process ir savādāks, jo pirmatskaņojums bija jāgaida divus gadus un pati to dzirdēšu tikai konkursa laikā. Komponista uzdevums ir sarežģīts – uzrakstīt vienu dziesmu trīs koru sastāviem, katram no tiem ļaujot parādīt savas spējas gan liriska dziedājuma, gan tehniskās virtuozitātes jomās. Obligāto skaņdarbu rakstīju ar lielu prieku, jo sekoju līdzi konkursa norisei iepriekšējos gados. Latvija ir pelnījusi būt koru konkursu elitē, un šis konkurss ir izcila iespēja mums tur būt!“, akcentē komponiste S. Mence.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: Grand Prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems Jūrmalas pilsētas kausu un Latvijas Valsts Meži Lielo balvu – 3500 eiro; 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva, kuru noteiks skatītāju balsojums klātienē un internetā. Paredzētas arī balvas par labāko unisona skaņdarba interpretāciju, kā arī skatuviski atraktīvāko priekšnesumu.

Konkursa Grand Prix balvas statueti piekto gadu veidojusi māksliniece un kordziedātāja Ginta Grūbe. „Šī konkursa īpašā iezīme ir arī oriģinālā, konkrētam gadam veidotā statuete. Ik gadu tā tiek veidota no cita materiāla, iedvesmojoties no konkursa zīmes, un faktiski nu jau varētu veidot šo balvu galeriju. Grand Prix statuete šogad ir veidota no tērauda un tajā redzamās vītnes simbolizē piecus gadus, kuru laikā Jūrmalā dimd šis augstās raudzes starptautisks pasākums,“ par 2022. gada uzvarētāju statueti stāsta G. Grūbe.

Konkurss tapis sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldību, Latvijas valsts mežiem, Valsts Kultūrkapitāla fondu un Dzintaru koncertzāli. Atbalsta: Dienas mediji, TV24, izdevniecība Musica Baltica, restorāns 36.line un Kalnciema Kvartāls.

Konkursa programma

23. septembrī 20.00 Atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;

24. septembrī 11.00 Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

24. septembrī 17.00 Brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

25. septembrī 11.00 Grand Prix fināls, Noslēguma koncerts un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos – BEZ MAKSAS. Uz Noslēguma koncertu vietu skaits ierobežots, tāpēc pirms pasākuma laicīgi jāizņem bezmaksas ieejas kartes Dzintaru koncertzāles kasē.

Informācija

www.balticchoir.lv
Facebook: https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition
YouTube: IBSCC / International Baltic Sea Choir Competition

Inga Vasiļjeva,
Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa
Sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com