Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas Latviešu biedrībā

Somugru diena un rudens ražas svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 719, 2022. g. 22. sept.
Dana Zālīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
RigasLatviesuBiedriba

Rīgas Latviešu biedrība

FOTO Publicitātes foto.

Sestdien, 24. septembrī, Rīgas Latviešu biedrība aicina rudenīgās noskaņās atzīmēt urbānās biškopības projekta RLB Jumta bites 2022 ražas svētkus, kā arī piedalīties Somugru dienā!

Rudens ir laiks, kad priecājamies par padarīto un dabas veltēm, kā arī atceramies senčus un viņu mantojumu – dzīvesziņu, valodu, kultūru. Senatnē lielu daļu mūsdienu Latvijas teritorijas apdzīvoja lībieši – tauta ar bagātu kultūru, kas pieder somugru valodu saimei. Rīgas Latviešu biedrības aktivitātēs svarīgi apzināties lībisko-somugrisko latvietībā, kā arī atrast kopīgo un interesanto atšķirīgajā somugru tautu kultūrā.

Sākot no plkst. 13.30 Rīgas Latviešu biedrības nama 2. stāvā būs apskatāmi darbi kurus iedvesmojusi lībiešu kultūra – starptautiskā mākslas plenēra Līvzeme gleznas, tēlnieka Ģirta Burvja skulptūras, kā arī RLB Folkloras komisijas materiāli par Dižās kokles izpētes projektu. Aktuālais somugru tautu kultūras pētīšanā un kopšanā izskanēs sarunās plkst. 14.00 RLB Līgo zālē, piedaloties pārstāvjiem no somugru tautu valstu vēstniecībām (Igaunija, Somija, Ungārija), lektoriem, viesiem no Igaunijas, sabiedriskajām organizācijām un muzejiem, folkloras kopu un māksliniecisko kolektīvu dalībniekiem, kas pēta, kopj un popularizē somugru tautu kultūru, kā arī māksliniekiem, kuru iedvesmas avots ir šīs tautas.

Savukārt no plkst. 16.00 RLB pagalmā notiks RLB ražas svētku aktivitātes! RLB Folkloras komisijas radošās darbnīcas aicinās sajust dabas materiālus pašu rokās, veidojot siena lelles un gadskārtu maskas. Noskaidrosies arī tas, cik čakli pastrādājušas biškopja Māra Buholca bišu saimes, kas šovasar liepu ziedēšanas laikā apdzīvoja RLB Baltās zāles balkonu un Vērmanes dārzu – ar ievāktā medus degustācijām un ražas svara prognožu spēles uzvarētāju apbalvošanu noslēgsies RLB urbānās biškopības projekta Jumta bites 2022. gada sezona. Ražas svētku apmeklētāji aicināti ne tikai cienāties ar medu un rudens našķu bufetes gardumiem, bet arī dalīties savās gardumu radīšanas prasmēs, piedaloties gardākās pašceptās rudens plātsmaizes konkursā!

Ar skanīgu mūziku un rudens dančiem RLB ražas svētkus Somugru dienas noskaņās kuplinās Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis Līvlist, folkloras draugu kopa Skandienieki, RLB Folkloras komisijas Rīgas Danči un muzikanti no Igaunijas.

Sevišķi īpašu atmosfēru sarīkojumā uzburs pasaulē lielākās kokles skanējums. „Tas būs pirmatskaņojums tādai mūzikai, ko ar koklēm līdz šim nevarētu iedomāties skanam. Dzirdēsim gan smalkas lietus lāses, gan Pērkontēva dārdus, gad Dagavas šalkoņu,” šādi instrumenta skanējumu raksturo koklētāja Zane Sniķere, kas komponējusi īpaši Dižkoklei veltītu skaņdarbu, kuru RLB ražas svētku vakarā atskaņos kopā ar koklētāju Malvīni Mantinieci.

Sarīkojumu organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbība sadarbībā ar RLB Folkloras komisiju, asociāciju Fenno – Ugria (Igaunija), somugru tautu valstu vēstniecībām Latvijā (Igaunija, Somija, Ungārija) un SIA Metsa Forest Latvia atbalstu. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Dana Zālīte
Rīgas Latviešu biedrības
Publicitātes un reklāmas projektu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com