Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Latvijā viss kārtībā...

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Drīz būs pagājušas divas nedēļas kopš Saeimas vēlēšanām, un valstī viss turpinās vairāk vai mazāk „normāli“. Zaudētāji nesludina, ka viņi zaudējuši tikai tāpēc, ka balsis ir bijušas negodīgi saskaitītas. Līdzšinējais un patreizējais ministru prezidents vada sarunas ar vairākām partijām par koalīcijas izveidošanu, un ir pamats cerēt, ka tas neprasīs pārāk daudz laika.

Ar vārdu sakot, Latvija ir demokrātiska valsts, un demokrātija darbojas. Vēlēšanās zaudējušās partijas vērtēs savus trūkums, bet nesekos pretdemokrātiska darbība, lai gāztu brīvu vēlēšanu iznākumu.

Protams, ir nedaudz izņēmumu. Kāds nesekmīgs deputātu kandidāts, kurš savas partijas sarakstā ierindojās pēdējā vietā pēc „plusu“ un svītrojumu saskaitīšanas, savā Feisbuka kontā rakstīja: „Kamdēļ tik daudzi tic tautas programmēšanai, ka esot atdevuši savas tiesības svešiniekiem, piedaloties vēlēšanāš?“ Ar vārdu sakot, pārstāvnieciskā demokrātija, kas ir visizplatītākais demokrātijas īstenošanas veids, ir tikai muļķiem.

Viņa partijas programmā, starp citu, rakstīts: „Samazināt Saeimas deputātu skaitu līdz 50 un pāriet uz jaukto, mažoritāro vēlēšanu sistēmu ar vēlētāju tiesībām atsaukt savus deputātus.“ Nav saprotams kā atradīs šos 50 visiem personīgi pazīstamus cilvēkus, lai nevienam vēlētājam nebūtu jāatdod savas tiesības „svešiniekam“. Šī partija pārsniedza 2% slieksni, un līdz ar to nākamos četrus gadus saņems valsts finansējumu – 133 200 eiro katru gadu.

Bez vēlēšanu rezultātu miermīlīgās pieņemšanas ir arī prieks redzēt, ka, par spīti asai retorikai no zināmas sabiedrības puses, padomju režīma slavinošo objektu demontāža notiek bez nopietniem starpgadījumiem. (Nav ievērots, ka atrasts kāds nacistiskā režīma slavinošs objekts, kas arī būtu iekļauts likuma tvērumā.) Tā mēs atkratāmies no vēl viena okupācijas laika rēga paveidiem.

Lai arī ir pamats būt apmierinātiem par vispārējo demokrātijas principu ievērošanu, nekad nedrīkst zaudēt modrību, jo Latvijai kaimiņos ir valsts, kura atklāti ienīst īstu demokrātiju, un kura ir gatava izmantot visnežēlīgākos līdzekļus, lai uzspiestu kaimiņvalstij savu gribu un savu varu. Latvija to piedzīvoja jau 1940. gadā, un Ukraina to sevišķi izjūt tagad. Kā tad, tā tagad, ir arī vietējie nodevēji, kuriem valda citi ētikas principi.

Jaunai valdībai pirmajai prioritātei jābūt drošībai, jo bez tās viss cits pazūd.

GN
2022. g. 13. oktobrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com