Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AZVV 2023

Annas Ziedares Vasaras vidusskola

Laikraksts Latvietis Nr. 722, 2022. g. 13. okt.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AZVV_PBLA_IZM

Annas Ziedares Vasaras vidusskolas skolēni pie karoga. FOTO Rūdis Dancis.

Plaukstošā daba, krāsas un smaržas visapkārt Austrālijā liecina par pavasari un vasaras tuvošanos. Tas arī mums visiem atgādina, ka tuvojas gada beigas, un laiks domāt par vasaras izdarībām. Tā jau cītīgi esam sākuši plānot nākamās Annas Ziedares Vasaras vidusskolas (AZVV) norisi.

Aizgājušie trīs gadi visiem ir bijuši lielu pārdzīvojumu un arī pamācību gadi. Kaut gan pēc milzīgas plānošanas darba varējām uzsākt AZVV 2022. gadā, sakarā ar Covid – 19 slimības izplatīšanos, to līdz galam nebija lemts izvest.

Šogad mūsu dzīve ir nostabilizējusies, un arī Covid – 19 slimības novēršanas noteikumi ir daudz mainījušies. Tas mums dod iespēju atkal drošāk un vispusīgāk domāt par nākamo AZVV.

Tā ar prieku atkal uzņemsim skolotājus no Latvijas, pateicoties Latvijas Republikas Izglītības ministrijai, sadarbībā ar LVA. Pateicamies arī par finansiālo atbalstu Latvijas Republikas Izglītības ministrijas, Pasaules brīvo latviešu apvienības un Latviešu valodas aģentūras izsludinātajam diasporas skolu atbalsta konkursam no Izglītības un zinātnes budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Pagājušais gads arī deva AZVV skolotājiem un vadībai iespēju izprast un pārstrādāt vairākus svarīgus skolas darbības veicināšanas uzdevumus. Līdz ar jauno mācību gadu esam izstrādājuši nepieciešamo skolas palīgu noteiktāku plānu un darba uzdevumus.

Kā skola, kurai stingri pamati tika likti 47 gadus atpakaļ, esam latviešu sabiedrības organizāciju un visas sabiedrības kopumā atbalstīta un turpinām būt atbildīgi par to, lai maksimāli sniegtu latvisko izglītību, identitātes, kultūras, latviskās dzīves izpratni un praktiskās iemaņas mūsu vidusskolas vecuma jauniešiem.

Mums stāv priekšā vēl viens interesants un aizraujošu piedzīvojumu pilns gads. Ar prieku gaidīsim skolotājus no Latvijas, kā arī kora Balsis pārstāvjus. Pēc 3x3 saieta mums piebiedrosies rotkalis Andris Rūtiņš no ASV un arī muzikanti mūsu danču vakaram Julgī Stalts un Ēriks Zeps no Latvijas.

Nevaram aizmirst arī mūsu pašu čaklos darbiniekus un māksliniekus, kuri gadu no gada ziedo savas vasaras brīvdienas mūsu jaunās paaudzes latviskā audzināšanā. Plānojam skolēnu pieteikšanos AZVV sākt no 1. novembra līdz 15. decembrim, lai varam sagatavot visus nepieciešamos mācību materiālus un attiecīgās telpas, kā arī skolotājus un skolotāju palīgus. Skolu sāksim 2. janvārī, un izlaidums Tālavā notiks 14. janvārī, plkst. 15.00. Uz to gaidīsim visus interesentus, draugus un radus.

Vēlos arī pateikties visām mūsu vietējām Austrālijas latviešu organizācijām un sabiedrības locekļiem, kuri nesavtīgi ziedo līdzekļus un laiku AZVV veiksmīgai darbībai.

Iveta Laine,
AZVV vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com