Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Uzdrīkstēšanās

„Marika un Marita – Krāsu spēles“

Laikraksts Latvietis Nr. 724, 2022. g. 26. okt.
Marita Lipska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Marika un Marita. FOTO Raimonds Sokolovskis.

„Dvēseles“. FOTO Raimonds Sokolovskis.

„Sarkanais“. FOTO Raimonds Sokolovskis.

Pavisam nesen Sidnejas Latviešu namā pulcējās kupls skaits cilvēku. Daži bija atnākuši nodot savu balsi par Latvijas Saeimu, bet lielākais vairākums vēlējās apmeklēt tirdziņu – Baltic Markets, piedalīties bērniem domātās atrakcijās, mazos koncertiņos, pabūt kopā ar draugiem un baudīt kādu latvisku ēdienu. Vairums apmeklētāju bija priecīgi un atsaucīgi.

Viena no šīs dienas aktivitātēm bija arī gleznu un zīmējumu izstāde ar nosaukumu Marika un Marita – Krāsu spēles.

Jāsaka pavisam godīgi, tā patiešām mums abām Marikai un man – Maritai bija diezgan liela uzdrīkstēšanās, parādot savus pirmos darbiņus plašākai publikai.

Šeit vēlos piebilst, ka laikmets, kurā mēs šobrīd dzīvojam, ir ļoti īpašs – cilvēce kā nekad agrāk var izmantot visdažādākās pašizpausmes iespējas. Varam sevi, citus un apkārtējo pasauli fotografēt un filmēt savā mobilajā telefonā, veidot paši savas filmas un filmiņas, ierakstīt dziesmas un sūtīt audioierakstus. Pat grāmatas, ja vēlamies, varam klausīties, nevis lasīt. Varam zīmēt, gleznot, veidot ar visdažādākajām krāsām un materiāliem. Droši var teikt, ka mūsdienās gandrīz katrs varam būt mākslinieks visdažādākajās nozarēs un izpausmēs.

Mans ceļš uz vizuālo pasauli sākās aptuveni pirms gada; Covid izolācijas laikā pēkšņi radās vēlme sākt gleznot. Internetā iegādājos krāsas un pārējos materiālus un soli pa solim sāku mēģināt likt krāsas uz audekla. Zīmēšanu sāku ar bumbiņām un krāsainām lāsītēm, tad mācījos zīmēt zirgus, puķes un kalnus. Jāatzīstas, ka saņēmu labas atsauksmes par saviem uzgleznotajiem zirgiem. Lai iegūtu teorētiskās un praktiskās zināšanas, izmantoju mūsdienās jau pierasto mācīšanās veidu – kursi on line formā – tātad internetā. Atliek tik ieslēgt kompjūteru, samaksāt naudiņu un piedalīties visdažādākajās mācībās, kad tik ir laiks un iespēja. Mani interesēja glezniecības pamati, kompozīcijas, kā arī abstraktā gleznošana.

Interesanti, ka arī Marika šajā pat laikā bija uzsākusi zīmēt ar ūdens krāsām un zīmuļiem. Viņas pirmā aizraušanās ir putni, ko droši vien jau arī varēja pamanīt izstādē. Mani personīgi un daudzus izstādes apmeklētājus uzrunāja viņas krāsainais, sarkanais papagailis. Tas bija zīmēts uz otrreiz lietojama materiāla, uzsverot dabas saudzēšanas nepieciešamību. Labi izdevušies bija arī baltie bērzi un spurainie mazie papagailīši. Marikai bieži vien izdodas zīmēt un gleznot laikā, kad viņa ir kopā ar savām meitiņām, kuras gatavo mājas darbus skolai, vai veic citus uzdevumus.

Mums abām darba pienākuma dēļ regulāri iznāk tikties Sidnejas Latviešu namā, kad arī dalāmies ar savām pieredzēm un sajūtām. Tas likās ļoti interesanti un aizraujoši; viena otru uzmundrinājām un iedrošinājām. Zīmēšana un gleznošana mums abām šobrīd ir kā fantastisks hobijs, ar ko nodarbojamies brīvajā laikā, cik nu pie samērā lielās aizņemtības spējam. Protams, var piekrist dažiem skatītājiem, ka mūsu pirmie darbiņi ir vienkārši un samērā bērnišķīgi. Savukārt bija cilvēki, kuri nāca klāt, deva labus padomus, teica komplimentus, izteicās, ka patīk, un ka pirmajiem darbiem tas esot ļoti labi. Katrā ziņā abas esam priecīgas par šo unikālo pieredzi un iespēju savā priekā dalīties ar citiem.

Marita Lipska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com