Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL 59.Kultūras Dienu emblēma

„Visi kopā zem vienas saules“

Laikraksts Latvietis Nr. 725, 2022. g. 2. nov.
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Austrālijas Latviešu 59. Kultūras Dienu logo.

Nākamā – 2023. gada beigās notiks Austrālijas Latviešu 59. Kultūras Dienas (AL59.KD) Melburnā. Arī šīm Kultūras Dienām, tāpat kā tas ir iepriekš bijis, ir savs simbols, jeb emblēma vai logo. Simbols tika pirmo reizi parādīts šī gada 29. oktobrī, apvienotā tautas deju un dziesmu uzvedumā – Saules Svētkos. Tur tika izrādīts īss videoieraksts, kurā parādījās simbola radītāja un pats simbols.

AL59.KD simbola sacensības uzvarētāja ir Elīna Poikāne. Elīna ar vīru Kārli Atvaru un 4 gadus veco dēlu Emīlu Otto dzīvo Brēmenē – Vācijā. Abi – Elīna un Kārlis – ir no Melburnas, un būs tautiešiem pazīstami, jo ir abi beiguši latviešu sestdienas skolu Melburnā, kā arī dziedājuši vairākus gadus korī Daina. Elīna ir atbalstījusi latviešu sabiedrību, palīdzot gatavot radio programmas 3ZZZ raidstacijā, mācot latviešu valodu sestdienas skolā, kā arī atbalstot daudz un dažādus projektus un organizācijas ar vizuālo noformējumu – grafisko dizainu. Elīna ieguva augstāko izglītību kā grafiska dizaina māksliniece Monaša (Monash) Universitātē Melburnā, un šajā laukā strādā jau sešpadsmit gadus.

Savā sacensības iesniegumā Elīna rakstīja: „Idejās, radot šo simbolu, iekļāva Kultūras Dienu moto – „Visi kopā zem vienas saules“. Pirmkārt, ģeometriskā forma – aplis, papildus arī rokās sadošanās – kā emocionāla saikne, un mums tik ļoti pēdējos gados iztrūkstošā kopības sajūta. Simbols ir arī saistīts ar latvju rakstu saules zīmi, kā arī ir atsauksmes uz tādu kā vienkāršotāku latviešu tautas tērpa saktiņu.“

Patiešām, ceram, ka AL59.KD simbols palīdzēs mudināt latviešus no visām Austrālijas malām un arī no plašās pasaules sanākt kopā 2023. gada beigās Melburnā. Aicinām ikvienu piedalīties šajos kultūras svētkos, lai satiktos ar tautiešiem un draudzētos. Aicinām baudīt programmu, kas veidota tā, lai tā būtu pievilcīga gan latviešu sabiedrības kodolam, gan arī ļaudīm ar attālākām saitēm ar latviešu sabiedrību.

Mēs ceram, ka daudzi, jo daudzi sanāks kopā zem šī simbola Kultūras Dienās Melburnā!

Pēteris un Susan Dārziņi,
AL59.KD rīcības komitejas priekšsēži
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com