Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Ziema un sniegs

Laikraksts Latvietis Nr. 729, 2022. g. 2. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ziema ieradusies Latvijā. Sniegs, pats par sevi, ir jauks un skaists – gan pilsēta, gan lauki ieņem pilnīgi citu, romantisku, izskatu:

Sniega māte, sniega māte,
Purin' savus spilveniņus,
Lai nāk sniegi virs zemites,
Ka bāliņi mežâ brauc.

(Tautas dziesma no Gaujienas pagasta Valkas apriņķī).

Tomēr latviešu tautas dziesmās ziema ir dažādi novērtēta. Ne tik pozitīvs apraksts dzirdams Biksēres pagastā netālu no Madonas:

Ziema nāce raudadama,
Cimdu, zeķu gribedama;
Nāc, vasara, smaididama,
Zaļu sagšu uzseguse.

Šajos laikos apģērbs nav sāpīgākais ziemas jautājums. Bārtas pagastā teica:

Nākat, visas ciema meitas,
Vakarâ vakarot:
Silta mana istabiņa,
Liepas malku kurinata;
Ja ne silta liepas malku,
Kurinašu ozoliņa.

Ko kurināsim, lai neieslīktu lielos parādos? Malku, kā vecos laikos? Koksnes granulas? Briketes? Dabasgāzi? Elektrību? Vācijā populārai šķidrai degvielai nav tāda paša popularitāte Latvijā.

Cenas visiem variantiem aug. Latvijas Gāze ir beigusi izlīdzinātos maksājumus, un tagad nāksies katru mēnesi maksāt par iepriekšējā mēnesī faktiski izlietoto gāzi. Rēķins par oktobri būs vidēji nepatīkams pārsteigums, bet īstie ziemas mēneši būs vēl trakāki.

Valsts nāk palīgā ar daļēju dotāciju apkures izdevumiem, bet tas neatņems sāpes pilnībā. Šo var uzskatīt kā sava veida izlīdzinātu maksājumu, jo to segs nodokļu maksātāji – nauda neradīsies no nekurienes.

Kamēr mēs sūdzamies par dārgo apkuri, jāatceras ka terorisma valsts Krievija mērķtiecīgi cenšas iznīcināt ukraiņu tautu, spridzinot Ukrainā visu, kas vajadzīgs, lai izdzīvotu ziemu. Ukrainā mājas tumšas un aukstas. Un teroristi draud visādas nepatikšanas Rietumiem, ja tie vērsīsies pret fašistiem–rašistiem Ukrainas teritorijā, kuri īsteno genocīdu.

Situācija nav bez savām īpatnībām. Ukrainas kaimiņzeme Moldova ir gandrīz pilnīgi atkarīga no terorisma valsts dabasgāzes. Bet kā šī dabasgāze nonāk Moldovā? Pa cauruļvadu cauri Ukrainai! Un vēl – Moldovai ir Krievijas dabasgāzes rezerves, kuras glabājas Ukrainā.

Baudīsim ziemu un sniegu, un priecāsimies, ka mums vismaz ir pieejama siltumenerģija par ko maksāt!

GN
2022. g. 2. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com