Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziemassvētku eglīte Kanberā

Piedalījās arī angliski runājoši radi un draugi

Laikraksts Latvietis Nr. 731, 2022. g. 14. dec.
Linda Postniece -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skaidrīte Dariusa ar Ziemassvētku vecīti Ansi Riekstu. FOTO Iveta Leitase.

Skolas bērni iet „Kas dārzā“ rotaļā. FOTO Iveta Leitase.

Skolas bērni un skolotāja Iveta Leitase. FOTO Juris Jakovics.

Skolas bērni ar Ziemassvētku vecīti Ansi Riekstu. FOTO Juris Jakovics.

Skolas bērni rotā piparkūkas. FOTO Sanita Lūka.

Otrdien, 6. decembrī, Kanberas latvieši pulcējās Kanberas Latviešu skolas un Kanberas Latviešu biedrības rīkotajā Ziemassvētku eglītē.

Saviesīgais vakars Kanberas Poļu klubā sākās ar piparkūku rotāšanu. Šim pasākumam piparkūkas tika saceptas laicīgi; Ivetas Leitases vadībā latviešu dāmas garšvielas jauca un mīklu mīcīja jau nedēļu iepriekš.

Kad kulinārie darbi bija godam pabeigti, skolas bērni sagaidīja vakara pašu galveno dalībnieku – Ziemassvētku vecīti, izteiksmīgi dziedot Zvaniņš skan un skandinot zvaniņus. Dziedāšana kopā ar Vinetu Freimani ir latviešu skolas regulāra mācību sastāvdaļa.

Pienācīgi latviešu tradīcijām, gan bērni, gan pieaugušie rindas kārtībā noskaitīja Ziemassvētku vecītim dzejoli, lai saņemtu dāvanu. Paši mazākie bērni gāja Kas dārzā rotaļā gan sev, gan vecītim un citiem viesiem par prieku. Pēc tam visi kopā dziedājām Sidrabiņa lietiņš lija, Raita Freimaņa un trejdekšņa pavadījumā, un Ak, eglīte, ak, eglīte, un pasniedzām ziedus un apsveikumus mūsu mīļajai skolotājai Ivetai Leitasei par neatlaidīgu darbu visa gada garumā skolas vadībā.

Kad Ziemassvētku vecītis bija pavadīts atceļā uz Ziemeļpolu, Tomas Volšs (Walsh) un Sprigulītis aicināja gan lielus, gan mazus uz dejām. Iesildījāmies ar Tūdaliņ, tāgadiņ, pēc tam enerģiskais Pērkonītis, Krakovjaks, Plaukstiņpolka, bet dejas noslēdzās ar jautro Cūkas driķos. Tomasa vecmāmiņa, Austrālijas latviešiem labi pazīstamā Skaidrīte Dariusa, ar prieku skatījās un novērtēja viņas cītīgi kopto deju tradīciju turpināšanu nākamajās paaudzēs.

Pasākums noslēdzās garīgā noskaņā ar dziesmām Klusa nakts, svēta nakts un Jūs, bērniņi, nāciet.

Sarīkojuma gaitā kopumā ap 50 viesu baudīja pašu sarūpētos pīrāgus, ķilavmaizes, augļus, dažādas saldas uzkodas un arī atspirdzinošus dzērienus no Poļu kluba bāra. Zāle un galdiņi bija skaisti un smaržīgi izdekorēti ar egļu zariem, un atmosfēra tik latviska un svinīga. Liels paldies visiem par pieliktajām pūlēm, lai vakars izdotos! Īpaši Ansim RiekstamVecītim un viņa rūķiem, kas sagatavoja dāvanas un sacepa skaistās piparkūkas, ko dabūja dzejoļu skaitītāji.

Esam pagodināti, ka sarīkojumā piedalījās un to aktīvi atbalstīja Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams, vēstnieka kundze Sandra Krama un dēls Krišjānis Krams. Vēstnieks rādīja bērniem priekšzīmi, noskaitot dzejoļus Ziemassvētku vecītim, Sandra vadīja piparkūku rotāšanas darbnīcu un Krišjānis palīdzēja Vecītim dalīt dāvanas.

Sarīkojumā piedalījās arī angliski runājoši radi un draugi, un ieguva ļoti akurātu un pozitīvu iespaidu par mūsu tautas bagāto kultūru un tradīcijām. Mēs visi ar aizrautību gaidām nākamo latviešu skolas cēlienu, kas sāksies 7. februārī turpat Poļu klubā, un turpināsim mācīties ne tikai valodu, bet arī stiprināt latvisko dzīvesziņu ar mūziku, dejām un dziesmām.

Linda Postniece
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com