Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jauno gadu uzsākot

Jums ir vēl laiks, lai padomātu par to, ko jūs vēlētos 2023. gadā

Laikraksts Latvietis Nr. 733, 2023. g. 2. janv.
Helga Jansone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SvKrustaDraudze

No kreisās: mācītāja Helga Jansone, Viktors Brenners un Anne Audette dzied Ziemassvētku dziesmas ārā pie namiņiem Latviešu ciemā Kovid ierobežojumu dēļ. FOTO no Helgas Jansones personīgā arhīva.

Mums visiem ir nepieciešams jauns sākums, un mēs visi zinām, ka ir veidi, kā mēs varam uzlabot savu dzīvi. Pirmajā janvārī es uz apņemšanos rakstu Jaunajam gadam. Patiesība ir tāda, ka es bieži pieņemu tādus pašus lēmumus nākamajā gadā un pat 10 gadus vēlāk. Varbūt tā ir arī jums. Mans saraksts – zaudē svaru, vingro, sakārtojies un katru dienu lasi avīzi – ir parādījies daudzos sarakstos. Vai atceries savu sarakstu?

Un kā tev gāja? Ja tev ir atkārtots saraksts, problēma var būt tā, ka centāties sasniegt šos mērķus viens pats. Iespējams, tu pat neiedomājies lūgt Dieva palīdzību. Es nesaku, ka tas ir maģiskais risinājums. Viena lūgšana to neizlabos. Pat svētais Pāvils rakstīja savā vēstulē Romiešiem 7:15 Jo es pats nesaprotu, ko daru; jo nevis to, ko gribu, bet, ko ienīstu, to es daru.

Mērķi ir svarīgi. Ir labi apzināties par savu dzīvi un to novērtēt.

Esmu strādājusi ar daudziem cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savu dzīvi. Viņi zina veidus, kādos viņi ir bijuši neapmierināti, un viņi pat var zināt, kā viņi sabojā savu dzīvi. Bet ir grūti pašam sevi uzlabot vai pārmainīt.

Salamana Pamācībām 16:3 un 9, manuprāt, ir atslēga – Uztici Tam Kungam savus darbus, tad tavi nodomi sekmēsies… Cilvēka sirds izdomā sev savu ceļu, bet vienīgi Tas Kungs pašķir viņa gājumu.

Bieži vien ļoti labi plāni un nodomi neizdodas. Neveiksme nav nodomos. Tā ir plāna izpildē. Un šeit parādās Dieva palīdzības lūgšana.

Tagad jūs, iespējams, domājat: „Es esmu pārāk vecs tam visam.“ Esmu pārdzīvojis pārmaiņu laiku. Es esmu, kas es esmu. Bet, es gribētu jūs izaicināt ar citu Bībeles pantu – 2. korintiešiem 4:16. – Tāpēc mēs nepiekūstam, bet, lai gan mūsu ārīgais cilvēks sadilst, mūsu iekšējais dienu no dienas atjaunojas.

No manas perspektīvas – kamēr esam dzīvi, mēs varam augt garīgi. Es zinu kādu sievieti, kura nodzīvoja līdz 102 gadiem un vēlējās būt noderīga citiem cilvēkiem, tāpat kā visu savu dzīvi. Un viņa nolēma, ka vienīgā lieta, ko viņa varētu darīt citu labā, ir lūgt Dievu. Tāpēc viņa vienmēr jautāja cilvēkiem – kā es varētu lūgt par jums?

Mēs nekad neesam pārāk veci, lai augtu pateicībā, dāsnumā, izpalīdzībā vai laipnībā. Mēs nekad neesam pārāk veci, lai kādam piedotu. Vai arī uzticēties Dievam ar savu dzīvi.

Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs. (Sv. Pāvila vēstule Romiešiem 12:2)

Es aicinu jūs ievilkties Dieva nākotnē.

Pirmkārt, zinot, kāds ir Dievs... ko, tavuprāt, Dievs vēlētu tev? Zinot, ka Dievs vēlas, lai mums būtu prieks, laba veselība, mīlestība un lai mēs samierinātos ar cilvēkiem, ar kuriem mums ir bijuši strīdi, un Jēzus pat teica: Es esmu nācis, lai visiem būtu dzīvība un pārpilnība. Tātad, zinot, kāds ir Dievs, ko Dievs lūgtu jums darīt – Pajautā Dievam!

Otrkārt, ko tu vēlies savai dzīvei? Kāds ir tavs sapnis vai vīzija par dzīvi? Vai tas atbilst tam, ko Dievs vēlas jums?

Treškārt, vai esat to jau iepriekš prasījuši un kāpēc tas neizdevās? Padomājiet par Jaunā gada apņemšanos un to, kā jūs varētu rīkoties citādi. Kā Dievs varētu novirzīt jūsu soļus.

Šeit ir piemērs. Pieņemsim, ka vēlējāties būt mīlēts. Īpaši, no jūsu ģimenes. Tāpēc jūs viņiem zvanījāt biežāk un aicinājāt pie sevis, bet pēc kāda laika nekas īpaši nemainījās. Tas varētu būt tāpēc, ka jūs nedomājāt par soļiem no Dieva viedokļa. Var būt veidi, kā jūsu mīlestību varēja paust dažādos veidos, lai ģimene reaģētu sirsnīgāk. Piemēram, jūs varētu dalīties ar vērtīgām atmiņām par viņu bērnību. Vai arī pastāstiet viņiem, kas jums visvairāk patīk par viņiem. Varbūt jūs varētu pajautāt viņiem intīmākas lietas par viņu dzīvi – vai viņi jūtās laimīgi? Varbūt pat, nerunājiet par savām problēmām, nerunājiet par savu vājo veselību. Cilvēki, kurus mēs mīlam, bieži jūtas bezcerīgi, dzirdot šādas lietas, un tas viņus nomāc, jo viņi nevar jums palīdzēt. Tas būtu tikai viens piemērs.

Un pēdējais solis ir lūgt, lai Dievs vada katru soli. Katru sarunu. Ja es jūtos noraizējusies par sarunu, es lūdzu Dievam iepriekš. Es to daru pirms dievkalpojuma. Es lūdzu Dievu, lai Viņš mūs iedvesmo un palīdz sajust Dieva klātbūtni. Ja vēlaties būt vesels, lūdziet, lai Dievs palīdz jums būt motivētam un izbaudīt pastaigu. Pirms atverat ledusskapja durvis, jo jūtaties saspringts vai noguris, vai meklējat kaut ko, kas jums sagādātu prieku, apsēdieties un runājiet ar Dievu, kurš labprāt uzklausīs.

Jums ir vēl laiks, lai padomātu par to, ko jūs vēlētos 2023. gadā. Es ceru, ka jums būs svētīgs Jaunais gads, un jūsu cerības un sapņi piepildīsies.

Helga Jansone,
Melburnas Latviešu evaņģēliski luteriskā draudzes mācītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com