Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši ir visur

Top izcils latviešu futbolists

Laikraksts Latvietis Nr. 734, 2023. g. 9. janv.
Juris Jakovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bruno Jirgensons. FOTO Juris Jakovics.

Kas to būtu domājis, ka starp latviešiem Kanberā, Austrālijas galvaspilsētā, mums rastos Austrālijas mērogā apdāvināts futbolists, 13 gadus vecs skolēns Bruno Jirgensons? Viņam ir izredzes kādreiz, kad paaugsies, kļūt par pasaules mēroga futbolistu.

Jāpiemin, ka Austrālijā šāda veida futbolspēli mēdz saukt par soccer, lai atšķirtu no šeit iemīļotiem vēl trīs citiem futbolspēļu veidiem – Rugby Union, Rugby League un Australian Rules, tautā dēvēts Aussie Rules, kas Melburnā tapis tikpat kā reliģija. Bet šeit runājam par Eiropas futbolu – īsto futbolu!

Pie 2022. gada futbola sezonas beigām, sevišķā izlasē no 100 spēlētājiem, tikai augustā ieradies no Latvijas, Bruno, izturēja lielu konkurenci. Tā bija tikt pēdējā izlasē saviem gadiem, 14 spēlētāju komandā, pārstāvēt Austrālijas Galvaspilsētas Teritoriju (ACT) pret citām pavalstīm tālajā Pertā, Rietumaustrālijā.

Sacīkstēs piedalījās Viktorija (VIC), Jaundienvidvelsa (NSW), Kvīnslande (Qld), Rietumaustrālija (WA), Dienvidaustrālija (SA) un Ziemeļteritorija (NT), kā arī Austrālijas Galvaspilsētas Teritoriju (ACT).

Latvijas vēstniecības Austrālijā padomnieces Ievas Apines dēls Bruno jau no paša sākuma, spēlēdams Canberra Croatia komandā, bijis treneru ievērots kā izcils spēlētājs. Viņš mēdz spēlēt divās pozīcijās – kā pussargs un kā aizsargs. No attālām pozīcijām viņš pa reizei ir arī iesitis vārtus.

Austrālijas mēroga sacīkstēm bija īpaši jāsagatavojas. Sagatavoties palīdzējis arī Ievas vīrs Valdis Bodnieks, kurš pats ir liels sportists. Iznākums sacīkstēm Pertā bija, ka ACT ieguva ceturto vietu, kas tomēr mazai pavalstij ir liels panākums. Bruno piedeva savai komandai bija ievērojama. Pēc lielajām sacīkstēm no katras komandas trīs spēlētājiem piedāvāja sevišķas apmācības uz trim nedēļām ar Sydney Football Club. Bruno bija viens no tiem un izdevību izmantoja.

Bruno sācis spēlēt futbolu jau no 4 vai 5 gadu vecuma un no paša sākuma izrādījis sevišķas dotības šajā sportā. Viņš ir piedzīvojis dzīvot ne tikvien Latvijā, bet arī Anglijā un Beļģijā. Portugālē esot, redzējis pirmo profesionālo futbolspēli un uz vietas izlēmis, ka šāda veida sportošana viņam iet pie sirds: „Tā ir aktīva! Tur ir skriešana!“

„Un kā tev ar skolām, Bruno?“ Patīkot šeit. Latvijā esot grūtāk iet skolā nekā Austrālijā. Starp mīļākiem priekšmetiem esot japāņu valoda, seno grieķu vēsture un, neizbēgami, sports. Arī cepšana un budžetēšana esot vērtīgi priekšmeti, kas dzīvē palīdzēs praktiskā veidā.

„Un trenēšanās, pa vasaru?“ – „Pagalmā bumbu situ.“ Brauc ar velosipēdu, skrien garākus gabalus un sprintus , vingro ar svariem, peldēšanu gan mazāk piekopjot. Ar Valdi katru otro dienu trenējās.

Brino sapnis esot izveidot un vadīt augstvērtīgu Latvijas komandu. Ja tā nesanāktu, tad spēlēt kādā labā Eiropas komandā, kā piemēram, Anglijas Chelsea vai Liverpool, vai arī kādā no spāņu Barcelona, vai itāļu Juventus komandām.

Lai veidojās Latvijai izcils futbolists, ar panākumiem spēlējis arī tālajā Austrālijā!

Juris
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com