Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Īles ziņas

Atjauno Īles luterāņu baznīcu

Laikraksts Latvietis Nr. 735, 2023. g. 16. janv.
Agnese Dzenīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Iles_fonds

Īles luterāņu baznīca.

Kur vēl līdz 2022. gada maijam atradās pamesta, novārtā atstāta baznīca, tagad slejas lepns un daļēji atjaunots dievnams.

Uzņēmumu, ziedotāju un brīvprātīgo rokām Īles baznīcas atjaunotnē ir paveikts ļoti daudz: salabota jumta konstrukcija, sienām atjaunots vēsturiskais apmetums, ir jauna apsildāmā grīda, atjaunotas vēsturiskās durvis un ielikti jauni logi. Bet, galvenais, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma mācībspēku un skolēnu rokām izveidots jauns, tradīcijās balstīts interjers: jauni soli, kalti kroņlukturi, altāris, radīta jauna Jēzus skulptūra.

Atjaunošanas galvenais virzītājspēks ir Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis kopā ar saviem koristiem. „Padarīts apbrīnojami daudz! Pat neticas, ka tik īsā laikā ir izdevies piesaistīt tik daudzas degošas un palīdzēt gribošas sirdis, prātus un rokas. Tagad, galvenais, neapstāties! Mērķis – 2023. gada martā atsākt dievnama un uzsākt Akustiskās koncertzāles ĪLE darbību.“

Līdz šim ir piesaistīti vairāk kā 80 000 EUR, un uzņēmumi kopā ieguldījuši savus materiālus un pakalpojumus vairāk kā 120 000 EUR vērtībā. Īles baznīcas fonds izsaka vislielāko pateicību visiem, kas palīdzējuši līdz šim! Ceram, ka tiktāl paveiktais iedvesmos arī pārējos sniegt savu artavu tik skaista mērķa sasniegšanai.

Atjaunošanas darbi turpinās arī šobrīd. To realizēšanai nepieciešamais atbalsts:

  • dakstiņu jumta uzlikšana – 12 000 EUR (visi materiāli jau ir sagādāti, šobrīd baznīcu pasargā esošais šīfera jumts);
  • siltumsūkņa iegāde, uzstādīšana, siltuma pieslēgšana – 14 000 EUR;
  • sakristejas remonts – 16 000 EUR (ir izstrādāts projekts).

Kopš pagājušā gada novembra darbojas jauna mājaslapa www.ile.lv, kur apkopoti pieejamie arhīvu materiāli par Īles pagasta, muižas un baznīcas vēsturi, redzama baznīcas atjaunošanas gaita un atbalstītāji, ir iespēja iepazīties ar Akustiskās koncertzāles ĪLE darbības plāniem un atrast nepieciešamo kontaktinformāciju. 2023. gadā turpināsies darbs pie baznīcas torņa atjaunošanas un ārtelpas labiekārtošanas.

Īles baznīcas atjaunošanu veic Īles luterāņu baznīcas fonds (reģ. nr. 40008312119). Ir pieejamas vairākas ziedošanas iespējas – ziedotājs/uzņēmums var ziedot līdzekļus Īles luterāņu baznīcas fondam baznīcas atjaunošanai ar tiešu bankas pārskaitījumu vai arī mājas lapā, izmantojot Ziedot sadaļu: https://ile.lv/ziedot/ziedojums-iles-baznicai/. Fondam ir sabiedriskā labuma statuss, kas nodrošina nodokļu atvieglojumus ziedotājiem.

Agnese DzenīteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com