Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziņas no Annas Ziedares Vasaras vidusskolas

AZVV laikraksta „AZVV Dienas ziņas“ raksti 12. un 13. janvārī

Laikraksts Latvietis Nr. 737, 2023. g. 31. janv.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Markus Rolavs ar palīgiem Akselu un Ronanu mēģināja apēst visvairāk desu divās minūtēs. FOTO RadioRūdis.

Tiesneši Kaspars Švolmanis. Aija Dragūna un Andrejs Cīrulis. FOTO RadioRūdis.

Koklētājs Miķelis. FOTO RadioRūdis.

Lāra, Eva, Emīlija Saliņa, Emīlija Cīrule un Anika tēlo skolas kora mēģinājumu. FOTO RadioRūdis.

Lielā, apaļā, oranžā sega. FOTO RadioRūdis.

Dainis, Zentis un Roberts stāsta par mīlestību. FOTO RadioRūdis.

Lārs Sveilis. FOTO RadioRūdis.

Skolotāju uzvedums. FOTO RadioRūdis.

Gatavošanās 4. klases vakariņām. FOTO RadioRūdis.

4. klases skolēni. FOTO RadioRūdis.

5. klases skolēni. FOTO RadioRūdis.

Skolas vadītāja Iveta Laine apsveic 4. un 5. klases skolēnus. FOTO RadioRūdis.

Skolotāji 4. klases vakariņās. No kreisās: Valdis Krādziņš, Zinta Ozoliņa, Iveta Laine, Rūdis Dancis, Aija Dragūna. FOTO RadioRūdis.

Pauls, Ilze un Indra Vasaras vidusskolas virtuvē. FOTO RadioRūdis.

„Vai mums ir talanti???“

11.  janvāra ziņas. Kā jau iepriekš minēju, 9.01. notika interesantais AZVV Talanti bez talanta vakars Lielajā zālē, kas ir visu talantīgo un arī netalantīgo Dzintaru skolēnu kulminācijas izrāde un dod iespēju parādīt plašai publikai savas brīnum- spējas un neatklātos talantus. Esmu liecinieks tam, ka vakara beigās bija noskaidrots galvenais uzvarētājs un daži ne tik galvenie uzvarētāji.

Markus Rolava priekšnesums bija ļoti neparasts, kad ar palīgiem Akselu un Ronanu mēģināja apēst visvairāk desu divās minūtēs. Aksels skatījās pulkstenī, kamēr skatītāji mudināja Marku demonstrēt ātrēšanas spējas. No skatītājiem varēja dzirdēt skaļāk „uhh“ un „ahh“ katru reizi, kad Markus iesāka ēst kārtējo desu. Beigās Markus apēda sešas desas, un laikam skatītāji bija ar to apmierināti. Bet tiesneši tomēr nebija!

Pie galda sēdēja un skatījās trīs diezgan saspringti un nopietni tiesneši: Aija Dragūna, Kaspars Švolmanis un Andrejs Cīrulis. Kopējais punktu skaits bija tikai 11 no 30 iespējamiem. Laikam ēšanas izrāde netika atzīta par talantu.

Un nākamā talantu grupa – pirmās klases meitenes uzstājās ar danci Cūka driķos, un uzreiz tas pamodināja skatītājus un tiesnešus no snaudas krēslos. Skatītāji aplaudēja līdz ar mūziku, un pēc dejas bija skaļš, bet ne tik skaļš wooo no skatītājiem. Tiesneši arī bija iepriecināti, un deva punktu skaitu 21.

Nākamie – Daniels Baikovs un Roberts Birzulis stāvēja 3 m viens no otra, un abiem rokās bija pa konfekšu pakai. Abi mēģināja iesviest otram mutē konfektes, un, kā ievēroju, šis ļoti vienkāršais talants iepriecināja skatītājus! Nedomāju, ka šo redzēsim uz televīzijas X-faktora raidījumā, bet skatītāji bija sajūsmā. Pēc tam uz skatuves uzstājās Gerda un Elza ar ļoti vienkāršu priekšnesumu, lietojot šaha galdu. Laikam bija kāds zemteksts, ko Radiorūdis nezināja, bet skatītāji domāja, ka tas bija interesants.

Atis, Namejs un Maksis uzstājās ar sacensību, kurš var ilgāk turēt mutē ūdeni. Man radās doma, vai ēšanas un dzeršanas spējas vēl skaitās kā talanti?? Vai jaunieši to dara savās mājās un mēģina atkārtot Dzintaru saimes priekšā? Nu, laikam tie gadi, kad es piedalījos kā skolēns ir sen pagājuši, un jauni priekšnesumi ir daudz citādāki nekā senos laikos. Puiši mēģināja izturēt kādu laiku ar pilnām mutēm, un ar Lāras Veidneres palīdzību tika noteikts uzvarētājs, un tas bija Maksis. Tagad skolā var labi zināt, kurš var noturēt visilgāk mutē ūdeni. Apsveicami.

Nākamais uzstājās Miķelis no Adelaides, kas beidzamā laikā ir redzams Adelaides latviešu sabiedrībā ar savām maģiskām muzikālajām spējām ar kokli un akordeonu. Miķelis daudzreiz ir uzstājies sabiedrības priekšā vairākos uzvedumos, un ir labi redzams, ka Miķelim to patīk darīt. Miķelis uzstājās skolas saimei priekšā ar iespaidīgu kokles skanējumu. Uzreiz skatītāji bija lielā sajūsmā! Visi bija priecīgi, un skaļi skanēja telpa ar woohoo un ribāāāā un dziesma arī iepriecināja žūriju, kas Miķelim iedeva pilnu atbalstu ar 30 no 30 punktiem. Dziesma gan piepildīja telpu, un uzreiz varēja just speciālu prieka sajūtu, kas bija pārņēmusi skolu. Miķelis nogāja no skatuves, kamēr skatītāji dziedāja unisonā: Miķel! Miķel! Miķel! Viņš noteikti šovakar atrada jaunu fanu bāzi.

Nākamie, kas uzstājās, bija Lāra, Eva, Emīlija Saliņa, Emīlija Cīrule un Anika, un viņas tēloja parasto skolas kora mēģinājumu. Saņēma aplausus un smieklus no skatītājiem, bet atkal žūrija domāja citādīgi ar tikai 18 punktiem.

Kamēr notika visi priekšnesumi, varēja kādā aizmugurējā krēslā redzēt lielu, apaļu, oranžo segu. Laikam zem segas bija cilvēks, kas sēdēja klusi. Nezinu, vai tas bija puisis vai meitene, bet sāku domāt, varbūt skatītājiem nākotnē būs kaut kas interesants redzams. Varējām tikai gaidīt.

Nākamie uz skatuves bija Artūrs un Kārlis. Vienkārša ludziņa vai interpretācija. Puiši tēloja ēdienu galdu vasaras vidusskolā. Sākumā dziedāja, ko mēs vienmēr dziedam pie galda: „Nāc kungs Jēzu svētī...” un tad apsēdās viens pret otru un sāka ēst maizi. Skatītāji sāka domāt, vai tas ir viss? Tas ir viņu priekšnesums? Un tā bija! Ļoti vienkārši. Puiši tikai ēda maizi visiem priekšā un pēc 5 minūtēm iesāka nelielu sarunu. „Kā tev iet?“ prasīja viens, un otrs atbildēja: „Labi.“ Atkal klusums. Pēc 2 minūtēm: „Spēlēsim basketu vēlāk?“, „Jā.“ Kamēr šis notiek, skatītāji ar smieklīgām skaņām sāka imitēt puišus, bet ar respektu. Un ar to skečs bija beidzies. Puiši abi stāvēja un teica: „Paldies Dievam, paldies devējam.“ Un gaidīja no tiesnešiem atbildi. Nebija daudz punktu.

Ēriks Rolavs no trešās klases uzstājās ar nopietnu un skaistu klavieru atskaņojumu, kas deva klausītājiem labu sajūtu, un uzreiz telpās iestājās klusums. Skatītāji bija apmierināti ar mīlīgo kompozīciju, ko Ēriks uzspēlēja. Laikam viņš pie tās ir daudz mācījies, un ar to saņēma labas atzīmes no žūrijas. Punktu skaits 24. Ēriks ir talantīgs.

Bet pēc tam uzstājās puiši ar smieklīgu pantiņu skaitīšanu Ko nozīmē mīlēt. Zentis, Roberts un Dainis stāvēja tuvu viens otram visiem priekšā un pēc kārtas lasīja mīlīgu dzejoļu pantiņus, kas daudz iepriecināja klātesošos. Viņi runāja par mīlestību un kā vienam otru mīlēt pareizā veidā. Meitenes gan bija šokā. Uzreiz varēja dzirdēt nawwww un ohhh wowww skaņas, un tam varēja piekrist, ka puišiem labi izdevās šis priekšnesums. Meitenes ir tagad gatavas apprecēt visus trīs puišus. Apsveicu puiši.

Tagad bija laiks uzzināt, kas sēdēja zem segas aizmugurējā sēdvietā. Vadītājs Magnuss aicināja personu uz priekšu, lai sāk savu priekšnesumu. Daudzi nezināja, kas zem segas slēpās. Sega un cilvēks lēnam zagās uz skatuves pusi, un skatītāji vēl bija tādā mistērijā, kas notiks. Sega tur palika uz minūti, un uzreiz stāvēja kājās liels puisis bez krekla, bet ar uzzīmētām brūnām strīpām pār ķermeni. Tas bija Lārs Sveilis. Priekšnesums bija interesants. Lārs uzspēlēja stabuli un harmoniku ar īsām skaņām un prasīja palīdzību no skatītājiem. Tad skeča beigās iesaistīja visus ar piedziedājumu: Lat-Vi-JA, un sajūta bija kā Latvijas hokeja izlases mačā. Tiesnešiem arī patikās priekšnesums, un piešķīra Lāram 29 punktus.

Beidzamais skečs bija skolotāju. Valdis Krādziņš tēloja dakteri, un visi citi skolotāji bija viņa klienti. Skatuve bija daktera birojs. Samanta no Latvijas, kas tēloja skaistu un talantīgu medmāsu, palīdzēja dakterim, lai atrisinātu katra klienta slimības problēmu. Starp dialogu un bļaušanu bija daži smieklīgi joki, un tā arī domāja skatītāji un žūrija. Skolotāji droši vien saņēma punktus, jo viņi bija sagatavojuši tērpus un ieguldījuši laiku. Skečs bija interesants, un visi skatījās līdz beigām (jo visi gribēja zināt, kas bija vakara uzvarētājs).

No visiem vakara priekšnesumiem skolotāji palika trešā vietā, otrajā vietā bija Lārs ar savu abstraktu piedāvājumu un mūsu vakara uzvarētājs bija Miķelis, kas labi uzspēlēja kokli. Apsveicu visus dalībniekus ar uzstāšanos šajā vakarā. Vakars noteikti ir interesants un dod visiem dzintarniekiem smaidīgu un sirdspilnu sajūtu pirms gulēšanas.

Rāda iemeslu, kāpēc mēs esam Dzintaros un kāpēc mēs ziedojam mūsu vasaras dienas, lai būtu kopā ar citiem latviešiem. Mums ir gandrīz 50 reizes notikušas vasaras skolas programmas, un ir redzams, ka nākotnē vēl būs skolēni un skolotāji, kas viņiem iemācīs latviešu valodu. Mēs varam būt lepni, ka skola turpinas un jauniešiem ir iespēja piedalīties skolas aktivitātēs, ieskaitot Talanti bez talanta vakaru.

Aicinu visus uz Latviešu namu Tālava, lai būtu liecinieki ļoti talantīgiem skolēniem! Skolas izlaidumā dzintarieši klātesošajiem rādīs, cik talantīgi visi skolēni ir ar dziesmu un deju, un varu droši teikt, ka mūsu skolēni IR ļoti talantīgi. Tiekamies sestdien Adelaides Latviešu namā Tālava!

4. klases vakariņas

4. klases vakariņas ir vienmēr ļoti speciālas ne tikai 4. klases skolēniem, bet arī skolotājiem un audzinātājiem. Vakars ir domāts, lai priecātos par to, ka skolēni ir absolvējuši Vasaras vidusskolu un izturējuši beidzamos četrus gadus skolas programmā. Šis gads bija īpatnējs, jo dēļ kovida pandēmijas, bija iespēja 2022. gada absolventiem arī piedalīties šajā svinīgajā vakarā.

Vakars iesākās tradicionālā veidā. Pirms vakariņām ap pus sešiem Dzintaru zālājā sāka pulcēties 4. un 5. klases meitenes savās skaistās vakarkleitās ar sapucētiem matiem un sejām. Brīnos, ka meitenes vienmēr ir pirmās, kas ir sagatavojušās. Varbūt, ka meitenēm šis vakars ir tā reize, kad var sapucēties un uzņemt skaistas bildes ar draugiem. Meitenes sāk jau pēc mājas darbu stundas gatavoties uz vakariņām. Viņas pat nebrauc pēcpusdienas pludmales braucienā!

Kur ir puiši??? Nav redzami. Izskatās, ka meitenēm tas netraucē. Beidzot arī puiši sāka ierasties Dzintaru aplī un uzreiz sākas īstā foto sesija. Gudrie telefoni parasti tiek intensīvi lietoti. Karla man pateica: „Rūdi, lūdzu tikai spamoji!“ Man bija jānoskaidro, ka spamošana nozīmē – uz ātro un daudzkārt spiest telefona pogu, lai foto ieraksts tiek uzņemts 100 reizes. Laiks, kad spieda pogu vienu reizi ir aizmirsts, un tagad var ierakstīt fotogrāfiju, cik vien reizes gribi.

Atpakaļ pie puišu uzbrukuma uzpucētām meitenēm. Šis ir tas brīdis, kad tiek uzņemtas neskaitāmas bilžu kombinācijas ar puišiem un meitenēm. Vajadzīgas un nepieciešamas ir vairākas bildes, ieskaitot, protams, 4. un 5. klašu bildes, skolotāji, audzinātāji un darbinieki. Šis ir brīdis, kad redzu Dzintaru iedzīvotājus nevis sporta kreklos, peldēšanas biksēs un ar tongiem, bet sapucējušos glītos uzvalkos un skaistās kleitās. Tas tikai notiek vienu reizi gadā, un šis bija tas vakars. Ir ļoti labi zināms, ka šis ir tas vakars, kas ir ierakstīts vēsturē. Pat man uz ledusskapja ir bilde no manām 4. klases vakariņām ar draugiem, ar ko es absolvēju šo skolu, un tas ir nozīmīgs moments katram AZVV skolēnam dzīvē. Klātbūtnē arī sāka ierasties jaunākie skolēni ar ieinteresētām skatieniem, cerēdami, ka viņi arī nākotnē varēs doties uz vakariņām.

Pēc katra iespējamo bilžu uzņemtā scenārija, bija laiks iesēsties visiem autobusā braucienam uz vakariņu vietu. Un kur tas bija? Normanviles krogs! Man liekas, ka skola gribēja ietaupīt degvielas izdevumus. Lūdzu, saprotiet, man nav nekas pret Normanviles krogu. Ēdienu karte ir diezgan plaša, un pat ēdiens ir labā standartā. Krogs ir tipiskā lauku stilā, un ēdiens nepavisam nav slikts un apkalpotāji tev smaida un prasa: „How ya goin' luv?“ Mēs, ap 30 cilvēku, iegājām pa aizmugurējām durvīm, glaunos uzvalkos un skaistās kleitās, un uz mums skatījās ar lielām acīm gandrīz puse no Normanviles iedzīvotājiem. Varēju uzreiz uzminēt, ko viņi domāja... kas šie par uzpucētiem, nezināmiem, neredzētiem jauniešiem ar saviem vecākiem?? Vai šovakar notiek kāzas? Lokālie turpināja ēst savas zivis ar čipsiem un cāļu karbonādi; un es brīnījos, ka ienākušais bars it kā bija skolas balle. Žēl, ka mums jāsēž ar lokāliem lielā, aizmugurējā istabā, jo parasti latvieši aizrunā privātu telpu, kur mēs varam uzspēlēt tautas dziesmas, dziedāt, dejot un normāli trakoties bez traucējuma vietējiem. Nekas, mēs turpinājām vakaru lielā istabā ar visiem citiem. Man liekas, ka viņiem nebija nekas pretim skatīties uz ļoti skaistajiem latviešiem un minēt, kas mēs esam.

Pēc apsēšanās un sēdvietu iesildīšanas, 5. klases pārstāve Selga Tuktēna iepriecināja klātesošos ar tostu skolotājiem un arī audzinātājiem, kas ir viņas klasei palīdzējuši absolvēt AZVV. Selga bija pārstāve abām absolventu klasēm. Ziedus un šokolādes saņēma Zinta Ozoliņa, Aija Dragūna un, protams, skolas vadītāja Iveta. Visi 4. un 5. klases skolēni bija pateicīgi skolas vadībai par mācību stundām un vadīšanu pēdējos 4-5 gadus. Pēc oficiālās daļas beidzot atnesa ēdienu, ko visi uzreiz sāka ēst. Gandrīz tāds interesants klusums iestājās starp latviešiem. Laikam visi bija dziļi fokusēti uz ēšanu. Bet klusums bija īss, un drīz vien skolēni un skolotāji atkal sāka normālās sarunas. Man gribējās uzsākt kādu tautas dziesmu, pēc lielās vakariņu karbonādes un čipsiem, lai mudinātu un iepriecinātu latviešus, bet minūtes pēc saldā ēdiena mēs jau bijām atpakaļ autobusā uz mājupceļu. Vakars bija īss, un mums nebija iespēja krogā uzvesties, kā parasti mēs to esam darījuši. Mums bija iespēja turpināt šo vakaru kamīna telpā, dziedot tautas dziesmas, bet pēc atgriešanās Dzintaros, man likās, ka skolēni gribēja ātrāk ierāpties gultās, jo nākamā dienā bija eksāmeni, kas bija jānoliek. Un tā interesantā veidā noslēdzās 4. un 5. klases vakariņu vakars.

Kas notiek „Dzintaros“?

Sveiki visi! Man ir daudz ko ziņot. Ir apbrīnojami, cik ātri laiks skrien, esot Dzintaros. Skolas vadība sāk jau runāt par skolas izlaidumu, bērni sāk kārtot mājās braukšanas vajadzības. Bet! Neaizmirstiet, ir vēl jānoliek kādi eksāmeni! Kamēr rakstu šo dienas aprakstu, skolēni cītīgi ķeras pie eksāmeniem. Ēdamzālē galdi izkārtoti eksāmenam atbilstoši, rakstuļi un kartes gatavi lietošanai. Skolotāji visu rītu stāvēja pie drukātāja, gaidot kamēr izdrukās nepieciešamās lapas, ko vēlāk dot skolēniem. Pat Radiorūdis saņēma no Edgara pārbaudījumu par Latvijas vēsturi! Cerams, ka varēšu atbildēt uz Edgara āķīgajiem jautājumiem. Ja ne, tad Edgars sacīja, ka man būs skolas priekšā jādejo balets. Tātad, man ir obligāti jānoliek šis eksāmens!

Pauls Rumpe sūdzas, ka jaunā virtuves trauku mazgājamā mašīna nestrādā, un bija jāizsauc trīs reizes tehniķis, lai to salabo. Beidzot, priekšpēdējā nometnes dienā tā ir salabota! Pauls tagad ir priecīgs. Skolas šefpavāre Ilze Ostrovska, kas ir ļoti labi un sekmīgi vadījusi AZVV virtuvi beidzamās divas nedēļas, ir priecīga, ka skolai šīs ir pēdējās dienas, jo tad varēs atpūsties no darba.

Kā saprotu, strādāt virtuvē un gatavot 70 porcijas ēdienu trīs reizes dienā nav viegli, un Ilze ar savu komandu ir nopelnījusi atpūtu un aplausus. Apsveicu virtuves darbiniekus ar labi paveiktu darbu. Ceru, ka skola nodziedās visiem pavāriem: Te bij' laba saiminiece. Ēdienu karte ir tiešām bijusi fenomenāla. Protams, Ilze no Latvijas savā ēdienu izvēlē iekļāva latvisku ēdienu izvēli vairākas reizes. Neizpalika arī citi piedāvājumi, ieskaitot meksikāņu, itāļu, austrāļu un dienvid­āfrikāņu. Pauls un Indra ļoti labi palīdzēja Ilzei gatavot ēdienu katru dienu; virtuvē palīdzēja arī Ieva Lapiņa.

Kamēr runāju par lietām, kas Dzintaros nestrādā, gribu minēt, ka mikrofona un skaņu sistēma čīkst un ņaud kā mirstošs kaķis. Es atceros, ka mēs jaunu sistēmu ierīkojām 2014. gadā, un tad varēja viegli visus pamodināt no rītiem un ziņot skolēniem par dienas notikumiem. Izskatās, ka šogad būs jāveic remonts sistēmai un jāsalabo arī skaļruņi. Bet šeit tiek pacelts labs punkts, ka skolēni paši zina, cikos un kur viņiem jābūt pēc programmas! Ar saviem gudrajiem telefoniem skolēni ieraksta dienas programmas fotogrāfiju, pēc tās seko, kur viņiem jābūt un kad. Varbūt Radiorūda darbs ir beidzies??? Nevar būt! Šausmas! Es vēl gribu modināt bērnus pusastoņos no rīta ar skaļu rokmūziku, ko pat kaimiņu pagastā var dzirdēt!

RR
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com