Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunas balsis! Jauna mūzika!“

XV Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi

Laikraksts Latvietis Nr. 740, 2023. g. 22. febr.
XV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu darba grupa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Meistarkursi_1

XV Meistarkursu vokālās meistarklases vadītāja, operdziedātāja Inga Šļubovska ar jaunām dziedātājam XIII Meistarkursos Siguldā (2018). FOTO Maija Avota.

XV Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi – Jaunas balsis! Jauna mūzika! notiks 2023. gadā no 12. līdz 21. jūlijam Siguldas Mākslu skolā Baltais Flīģelis, Siguldā, Latvijā.

Lekcijās, meistarklasēs, kā arī meistarklašu vadītāju un dalībnieku bezmaksas koncertos tiks izpētīti jaunākie virzieni un iedvesmas avoti, kas veido mūzikas dzīvi Latvijā un pasaulē šodien.

Uz XV meistarkursiem varēs pieteikties 100 Latvijas un diasporas jaunie latviešu mūziķi (no 16 gadiem) – vokālisti, instrumentālisti, kora diriģenti, komponisti un skolotāji no mūzikas vidusskolām, mūzikas skolām, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas un citām mūzikas mācību iestādēm pasaulē. Meistarkursos dalībniekiem būs iespēja dziedāt, muzicēt un sadraudzēties ar latviešu jauniem mūziķiem no Latvijas un visas pasaules.

Jaunie koristi, kuri piedalīsies 27. Vispārējos Dziesmu svētkos Latvijā, ir arī aicināti pieteikties un papildināt savas dziedāšanas prasmes Meistarkursu korī, Diasporas koru virsdiriģenta Ivara Cinkusa vadībā, kā arī piedalīties kora diriģēšanas meistarklasēs ar I. Cinkusu un vokālajās meistarklases, kuras vadīs Pauls Berkolds (ASV), Antra Jankava (Latvija), Arta Jēkabsone, džezs/improvizācija (ASV) un Inga Šļubovska (Latvija).

XV Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi veicinās Latvijas un citu valstu jauno mūziķu profesionālās meistarības iegūšanu, piedāvājot augstas kvalitātes mācību programmu gandrīz visās mūzikas disciplīnās radošā un aizrautīgā vidē. Katrs meistarkursu dalībnieks saņems Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas apliecību par dalību meistarkursos.

Meistarklases vadīs izcili atskaņotājmākslinieki, komponisti un pedagogi no 8 valstīm – Latvijas, ASV, Anglijas, Austrālijas, Grieķijas, Kanādas, Šveices un Vācijas:

klavieres – Sandra Mogensena (Kanāda), Andrejs Osokins, Lauma Skride (Anglija), Juris Žvikovs, Reinis Zariņš; vijole – Gunārs Larsens (Šveice), Sofija Kirsanova (Austrālija), Paula Šūmane; alta vijole – Andra Dārziņa (Vācija), čells – Ēriks Kiršfelds, Jānis Laurs (Austrālija); flauta – Ilona Meija, Ieva Pudāne; saksofons – Aigars Raumanis; sitaminstrumenti – Guntars Freibergs; kokle - Anna Eglīte; kameransambļi – Andra Dārziņa (Vācija), Agnese Egliņa, Arta Jēkabsone (džeza ansambļi/improvizācija, ASV), Herta Hansena, Ventis Zilberts; kompozīcija – Gundega Šmite (vadītāja, Ģrieķija) un Dimitris Maronidis (elektronika, Grieķija), konsultācijas/lekcijas – Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks; koris un kora diriģēšana – Ivars Cinkuss; koncertmeistares – Elīna Bambāne, Lauma Prūse, Ieva Šmite, Jevģēnija Trukša (ASV) un Natālija Zandmane.

Lektori (Mūzikas teorijā, kompozīcijā): Boriss Avramecs, Pauls Berkolds, Ivars Cinkuss, Dāvis Eņģelis, Ēriks Ešenvalds, Arta Jēkabsone, Sofija Kirsanova, Lauma Malnace, Aigars Raumanis, Jānis Šipkēvics (Shipsea), Gundega Šmite, Paula Šūmane, Pēteris Vasks, Diāna Zandberga, Latvijas Radio 3 Klasika programmu vadītājs. Lektori, mūziķi un nodarbību vadītāji (pedagoģijā, džeza kameransambļiem/improvizācijā, koncertlekcijās): Dace Aperāne, Mārīte Junita Apsīte, Elīna Brese, Baiba Kokina, Matīss Čudars, Ilze Kirsanova, Sofija Kirsanova, Sandra Mogensena, Andrejs Osokins, Sigita Razminoviča, Gundega Šmite, Diāna Zandberga.

Kā visos iepriekšējos Starptautiskos latviešu jauno mūziķu meistarkursos, XV Meistarkursu lekcijās, meistarklasēs, koncertos un koncertlekcijās tiks atskaņota latviešu komponista kormūzika, vokālā un instrumentālā kamermūzika. Meistarklašu vadītāju koncertos tiks pirmatskaņotas Platona Buravicka, Gundegas Šmites un jauno komponistu/dalībnieku kompozīcijas un atskaņoti šī gada jubilāru, kā piemēram, Andra Dzenīša, Selgas Mences, Helmera Pavasara opusi, kā arī Matīsa Čudara, Andas Eglītes, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Artas Jēkabsones, Aivara Kalēja, Tālivalda Ķeniņa, Andreja Osokina, Rutas Paidares, Pētera Plakida, Anitras Tumševicas, Pētera Vaska un citu komponistu vokālie un instrumentālie skaņdarbi.

Starptautiskie meistarkursi ir ieņēmuši nozīmīgu vietu latviešu mūzikas dzīvē Latvijā: tie ir sekmējuši sadarbību vispasaules latviešu profesionālo un topošo jauno mūziķu starpā, kā arī, viņu zināšanas par latviešu mūziku un māksliniekiem. Kopš 1994. gada, kad notika pirmā mūzikas nometne Jaungulbenē, vairāk nekā 1800 jaunie mūziķi un izcili latviešu mākslinieki/mācībspēki ir piedalījušies mūzikas nometnēs/meistarkursos. Pirmoreiz Latvijā meistarkursi notika 1994. gadā, Jaungulbenē. Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi (IX-XIV) līdz šim notikuši Siguldā jau sešas reizes – klātienē 2010., 2012., 2014., 2016. un 2018. gadā un 2021. gadā attālināti digitālā formātā. Kopš pirmajiem meistarkursiem/mūzikas nometnes 1985. gadā Mountorforda (Mount Orford) Kanādā ir pagājuši 38 gadi.

XV Meistarkursu organizētāji ir darbinieki no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Siguldas Mākslu skolas Baltais Flīģelis, Latvijas Komponistu savienības un ASV. Darba grupa: Dace Aperāne (mākslinieciskā vadītāja), Ventis Zilberts (direktors, atskaņotājmāksla), Agnese Egliņa (atskaņotājmāksla), Gundega Šmite (kompozīcija), Dace Aperāne (mūzikas pedagoģija), Jolanta Bimbere (administratore), Elīna Gruzniņa un Kristaps Kiršteins (koordinatori).

Sīkāka informācija par XV Meistarkursiem, kā arī pieteikšanās, kas būs atvērta no 28. februāra, un dalības maksu, kas ieskaitīs visas nodarbības, dzīvošanu un ēdināšanu pa meistarkursu laiku, atrodama:
www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi un https://www.facebook.com/Starptautiskiemeistarkursi

Tautieši, kuri plāno jūlijā būt Latvijā, sirsnīgi aicināti apmeklēt XV Meistarkursu koncertus, kuri notiks Siguldas Mākslu skolas Baltais Flīģelis skaistajā koncertzālē.

Uz tikšanos XV Meistarkursos! Lai skan!

XV Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu darba grupaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com