Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lindas Veskas izstāde „Nemierīgs“ Hobartā

Tika prezentēts arī skaņas pasākums

Laikraksts Latvietis Nr. 743, 2023. g. 15. martā
Mārtiņš Bičevskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izstādes atklāšana. No labās – māksliniece Linda Veska. FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Linda Veska pie savas gleznas „Parīzes buduāra krēsls un durvju aile“ („Paris boudoir chair and doorway“). FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Lindas Veskas glezna „Furgona durvis“ („Van Doors“). FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Izstādes atklāšana. FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Izstādes atklāšana. FOTO Mārtiņš Bičevskis.

No kreisas:  Dace Šuga (Shugg), Kārlis Pārums, Elizabeta Bičevska, Elga Skrastiņa, Linda Veska, Līga Veska. FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Salamankas Mākslas Centrs. FOTO Mārtiņš Bičevskis.

Tasmānijas māksliniece Linda Veska pagājušajā gadā pabeidza pēcdiploma Mākslas grādu Tasmānijas Universitātē. Pēc tam Lindai tika piešķirta Salamankas Mākslas Centra absolventu stipendija ar viena mēneša studijas rezidenci un galerijas telpu desmit dienām, lai izstādītu savus darbus.

Daži Tasmānijas latvieši apmeklēja viņas izstādes atklāšanu 2023. gada 3. martā, kuras nosaukums bija Nemierīgs (Restless).

Divas dienas pēc izstādes atklāšanas skaņu mākslinieki Mets Vorens un nākotnes dabā Deivs tajā pašā galerijā, Lindas attēlu ieskauti, prezentēja skaņas pasākumu, atbildot Lindas darbu tēmai – Nemierīgs.

Lindas par izstādi: „Vārds „Nemierīgs“ apkopo pretrunīgas sajūtas par vēlmi aizbēgt, vilcināties un nomadu dzīvi, kas ne vienmēr ir brīvprātīga. Tas norāda uz to, ka priekšroka tiek dota pārmaiņu noturībai, nevis ikdienas paredzamībai. Durvju ailes un krēsli ir alternatīvi ceļi un izvēle. Salamankas Mākslas centra vēsturiskās durvis man ir bijušas iedvesmas avots rezidences laikā. Es aicinu jūs izpētīt šo veco ēku gleznu virsmas membrānas, kas sākās kā rūpnīcas. Slāņi slēpj un atklāj pagātni kā citu pasauli – sen pazudušu, tomēr joprojām dzīvu dažādās formās.“

Pēc izstādes Linda plāno doties dzīvot Melburnā, kur strādās ar Blender Studios.

Mārtiņš Bicevskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com