Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Koncerts „Es pārnākšu“

Pieminēta 1949. gada deportācija un Komunistiskā genocīda upuri

Laikraksts Latvietis Nr. 744, 2023. g. 22. martā
Elīna Čipāne -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Rigas_Atslegas

Es_parnaksu

„Es pārkāpšu pār visiem asiem žogiem,
Es pārnākšu, vienalga, kad tas būs.“
Margarita Stradiņa

Balss, kokle un ģitāra – ar tik vienkāršu un vienlaikus emocionāli uzrunājošu kopskaņu 25. martā plkst. 17.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā Mazā ģilde tiks pieminēta 1949. gada deportācija un Komunistiskā genocīda upuri. Koncertā Es pārnākšu muzicēs Anta Eņģele un Laima Jansone, radot īpašu atmosfēru un apliecinot mīlestību pret dzimteni.

Koncertā Laima Jansone atskaņos vairākus instrumentālos solo skaņdarbus uz dažādām koklēm – gan savas oriģinālkompozīcijas, kurās tradicionālās kokles skaņas apvienotas ar mūsdienīgām improvizācijām, gan latviešu tradicionālās mūzikas skaņdarbus. „Mums ir jābūt drosmīgiem. Mums reizēm ir jāieskatās tajās smagākajās vēstures lapaspusēs. Mans subjektīvais vēlējums būtu mums visiem kopā šo dienu apzināties kā spēku, nevis kā smagas atmiņas. To smagumu mazliet pārvērst un izvērst citādāk,“ atzīst Laima Jansone par gaidāmās piemiņas dienas koncertu.

Duetā ar dziesminieci Antu Eņģeli tiks izpildītas Valda Atāla, Imanta Kalniņa un citu komponistu dziesmas jaunās aranžijās. Tiks atskaņotas arī latviešu tautas dziesmas, kuras varēs dziedāt visi kopā un vienoti dziesmās sajust savstarpējo saikni.

Ieeja koncertā bez maksas. Koncertu ar Rīgas domes atbalstu organizē RKTMC Mazā ģilde.

Elīna Čipāne,
RKTMC „Mazā Ģilde“ projektu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com