Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Nakts ugunīs“

Fonds „Viegli“ publicē jaunu dziesmu

Laikraksts Latvietis Nr. 745, 2023. g. 29. martā
Kristiāna Pauliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Viegli_logo

Singls „Nakts ugunīs“.

Imanta Ziedoņa fonds Viegli publicē jaunu dziesmu Nakts ugunīs, kas pirmatskaņojumu piedzīvos koncertu sērijā Es būšu tur par godu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei šī gada 1. – 3. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Biļetes pieejamas www.eKase.lv.

„Kopš fonda „Viegli“ iepriekšējā albuma pagājuši pāris gadu, un lielākā daļa no tiem mums visiem bijuši gana pārsteidzoši un izaicinājumiem pilni. Mūsuprāt, „Nakts ugunīs“ ir dziesma ar lielu cerības skaņu. Nepacietīgi gaidām brīdi, kad tā izskanēs Ziedoņa deviņdesmitās jubilejas koncertos,“ tā par jauno singlu stāsta fonda mūziķis, koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis. Ziedoņa zālē izskanēs koncertprogramma Es būšu tur divās daļās, kurā mūziķi izpildīs gan fonda Viegli, gan citu pašmāju komponistu radītās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Kopā ar fonda Viegli muzikālo sastāvu koncertā piedalīsies arī jauktais koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Gan dziesmas, gan koncertsērijas nosaukums aizgūts no jaunākajā singlā izdziedātā Imanta Ziedoņa dzejoļa Nakts ugunīs, kas vēsta par ugunīm, kurās sadeg tumsa un ietek gaisma. Plānots, ka koncertā izskanēs arī vēl kāds pirmatskaņojums, iezīmējot fonda Viegli jauno skanējumu. „Jūtam, ka šodien mums visiem nepieciešams pieturēties pie kopīgām vērtībām, vadugunīm un virzības, ko neticamā kārtā jau vairākus gadus atpakaļ ir trāpīgi nodefinējis Imants Ziedonis – tuvība, kopība un savas identitātes apzināšanās,“ turpina Jānis Holšteins-Upmanis. Dziesmas ierakstā kopā ar fondu Viegli piedalījušies arī ģitārists Miķelis Putniņš, pianists Toms Mikāls, basists Jānis Olekšs un bundzinieks Emīls Kaupers. Singla ieraksts veidots kopā ar producentu Gati Zaķi.

Biļetes uz koncertiem Es būšu tur pieejamas mājaslapā www.ekase.lv šeit: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/fonda-viegli-koncerts-es-busu-tur Koncertu norises laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma arī Ziedoņa muzeja veidota izstāde par Imanta Ziedoņa personību.

Kristiāna Pauliņa
21.03.2023

Vairāk par fonda Viegli plānotajiem koncertiem var uzzināt sociālo mediju profilos:

https://www.facebook.com/FondsViegli, https://www.instagram.com/fondsviegli un mājaslapā www.fondsviegli.lv.

Dziesmas videoklips: https://youtu.be/EXUeaTAnSXs

Dziesma Nakts ugunīs Spotify: https://open.spotify.com/track/5DLptlFtqx61VHsIhPFuwj?si=3957f3b9c67b40c9Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com