Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Slīpais jaunums!

Raksts pirmā aprīlī

Laikraksts Latvietis Nr. 746, 2023. g. 5. apr.
Armands Birkens -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2023. gada sākumā Latvijas Ministru prezidents lūdza visiem ministriem iesniegt ieteikumus, kā viņu ministrijas varētu veicināt savu darbību šajā gadā.

Pirmā, kura atsaucās, bija Latvijas Tūrismu ministrija. Prese ir pievērsusi lielu uzmanību šīs ministrijas ieteikumam.

Tūrismu ministrs Zigurds Riks, ir iesniedzis ieteikumu, kā veicināt tūrismu Latvijā. Riks izteicās, ka vajag gādāt, lai Latvijā, it sevišķi Rīgā, ir vietas, kurus tūristi obligāti vēlas redzēt. Ne jau, ka Latvijā trūkst tādu vietu, bet varētu veidot ko jaunu! Vērtīgas idejas bieži vien rodas, apciemojot citas valstis. Riks, nesen būdams Itālijā, saprata, kas jādara. Latvijas Saeima un Rīgas Doma ir jau pieņēmusi ieteikumu izveidot Latvijā Leaning Tower of Rīga. Riks, sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, ir izgudrojuši, ka ir iespējams izrakt pamatus vienā pusē mūsu Rīgas Pulveru tornim. Gādās, lai tornis nonāk tieši tādā pašā slīpuma leņķī, kāds ir pazīstamajam Itālijas Leaning Tower of Pisa. Pizas tornis ir viena no apmeklētākajām un safotogrāfētākajām ēkām pasaulē, un Riks ir pārliecināts, ka mūsu slīpais tornis būs ne mazāk populārs! Visi gribēs pie tā fotografēties. Ir laiks sniegt pasaulei citu slīpo torni, un ne mazāk vēsturisku un senu!

Ministrijai bija gan jāņem vērā, ka Pulvera tornī atrodas Latvijas Kara muzejs, kas ir viens no Latvijas vērtīgākajiem muzejiem. Muzeja direktore Kristīne Skrīvere, kopā ar saviem darbiniekiem, piekrita šai idejai. Muzeja iekārtu pārliks tā, lai apmeklētāji varētu visu redzēt, un apmeklēšana nebūs kaitēta. Ir sagaidīts, ka tagad muzeju apmeklēs daudzreiz vairāk tūristu, kas, protams, ir labi.

Rakšana sāksies šī gada 1. aprīlī, un visi ir aicināti ierasties plkst. 9.00 no rīta ar lāpstām. Viss būs pabeigts līdz Latvijas Dziesmu svētku sākuma, šī gada vasarā, tātad slīpais tornis un muzejs varēs sagaidīt tūristus. Speciālisti saka, ka varēšot nostabilizēt torni tā, lai nedraud tam nogāzties. Viss būšot labi un droši!

Torņa modificēšanu jau ir pieteikusies aprakstīt pasaules prese, ieskaitot ceļošanas žurnālus, Conde Nast Traveler un American Express Travel.

Latvijas prezidents Egils Levits ar sajūsmu atbalsta šo ideju, un viņš būs klāt 1. aprīlī ar savu lāpstu.

Šaubu nav, ka Leaning Tower of Rīga, ieņems savu vietu kā viens no populārākajiem tūristu mērķiem visā Latvijā.

Armands Birkens
2023. gada pavasarī, Čikāgā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com