Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Marts Vītolu fondā

„Kā atspulgs tai gaismai uz cilvēka sirdi, kas izeju rod...“

Laikraksts Latvietis Nr. 749, 2023. g. 26. apr.
Vītolu fonds -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Greiems un Anita Andersoni, Vaira Vīķe-Freiberga, Imants Freibergs, Jāna un Lija Andersones. FOTO no Vītolu fonda arhīva.

Ziedotājs Kristaps Moruss un stipendiāte Laura Vanaga. FOTO no Vītolu fonda arhīva.

Stipendiātei Evai Ķeružei gada balvu piešķir LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. FOTO no Vītolu fonda arhīva.

Ir noslēdzies Vītolu fonda izsludinātais konkurss uz 2023./2024. studiju gada administrētajām stipendijām. Kopā tika saņemti 502 kandidātu pieteikumi, no tiem 436 paliek kandidātu sarakstā, bet 66 pieteikumi tika noraidīti.

Šī gada kandidātu stāsti ļauj ielūkoties realitātes skarbumā – vairumā gadījumos ir jārīkojas nekavējoties un jāsniedz palīdzība. Vairākiem kandidātiem ir piešķirtas SOS stipendijas, lai spētu nokārtot eksāmenus un absolvēt vidusskolu. Kāds kandidāts pieteikumā raksta: „Man ir nepieciešams stipendijas atbalsts, jo pēc abu vecāku zaudēšanas man nav neviena, kurš mani varētu finansiāli atbalstīt mācībās. Pašlaik dzīvoju kopā ar brāli, kuram ir 11 gadi un kuram esmu aizbildnis. Pārtiekam no valsts pabalstiem un manas algas (paralēli mācībām strādāju par viesmīli uz pusslodzi). Alga un pabalsti nav lieli un ir jātaupa, lai pietiktu līdzekļi ikdienai vajadzīgajam, tāpēc atrast vajadzīgos līdzekļus studiju apmaksai būtu ļoti grūti.“ Lasot lūguma vēstules, apzināmies, cik mūsu darbs ir svarīgs un nepieciešams.

Lai septembrī fonds spētu palīdzēt jauniešiem uzsākt studijas un esošajiem stipendiātiem pagarināt stipendiju līgumus, provizoriski ir nepieciešamas 850 stipendijas. Tādēļ esam ļoti pateicīgi par katru jaundibinātu stipendiju un ziedotājiem, kuri jau gadiem ar mums sadarbojas.

Martā saņēmām ziedojumu no Anitas un Greiema Andersoniem, kas papildināja eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendiju fondu. Divpadsmit gadu laikā Andersonu ģimene ir noziedojusi teju divdesmit divus tūkstošus eiro. Tas ir ļoti nozīmīgs ziedojums, un fonds izsaka lielu pateicību Andersonu ģimenei!

Pavasara iestāšanās modinājusi arī ziedotāju vēlmi satikt savus stipendiātus un rīkot dažādus sarīkojumus. 2. martā SEB finanšu centrā notika lekcija Ko Tev neiemāca skolas solā, kurā 50 fonda stipendiātiem bija iespēja klausīties trīs lektoru dzīves un darba pieredzi. Semināra jauniešus uzrunāja SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš, prezentāciju guru Kristaps Pētersons un šī sarīkojuma iniciators, apavu veikalu SIA Euroskor Latvijā īpašnieks Jānis Andersons. Stipendiāte Dina Palsa pēc tikšanās dalījās pārdomās: „Lekcijas bija lieliskas, jo sajutu ko atšķirīgu no ikdienas studijām. Andris Lāriņš deva man padziļinātu ieskatu finanšu un ieguldījumu sfērā, kas noteikti noderēs nākotnē. Taču Kristaps Pētersons ļāva izjust citu skatījumu uz problēmām un to risināšanu. Vislielākais prieks man bija par lekcijas noslēgums ar Jāni Andersonu. Man ļoti patika, kā viņš apvienoja savu dzīves stāstu ar aviācijas nozari, latviskumu un vērtībām. Viņa stāstītais raisīja tirpiņas un asaras acīs.“

10. martā ziedotājs un bijušais stipendiāts Kristaps Moruss viesojās Latvijā un tikās ar Morusu ģimenes stipendiāti Lauru Vanagu. Stāsts par Kristapu ir īpašs, jo no 2008. gada līdz 2011. gadam viņš saņēma Daugavas vanagu Bedfordas nodaļas stipendiju, studējot Ventspils augstskolā par elektronikas inženieri. Šobrīd Kristaps nes Latvijas vārdu pasaulē, jo strādā ASV uzņēmumā DigiLens Inc. Ģimenes dibinātā stipendija ir apliecinājums fonda vēlējumam: „Ar izglītību sasniegt tādu dzīves līmeni, lai varētu atgriezties un palīdzēt citiem!“

23. martā uz tikšanos savus stipendiātus aicināja SIA Kokpārstrāde 98 kolektīvs. Uzņēmuma vadītājs Gunārs Dzenis iedvesmoja jauniešus, daloties ar atmiņām par ražotnes dibināšanu un nākotnes plāniem. Pēcāk aizraujošā ekskursijā stipendiātus pavadīja fonda izskolotie stipendiāti Roberts Veins, Roberts Sockis un Ainārs Uzuls. Stipendiāts Mikus Sandis Matusevičs rakstīja: „Tā bija ļoti pārsteidzoša pieredze, jo es esmu strādājis gaterī un redzu, ka šeit ir pavisam cita, augstvērtīgāka tehnika. Es nekad neesmu redzējis tik tīrus angārus, kur tiek strādāts ar kokmateriāliem. Uzņēmums parādīja piemēru, ka ne vienmēr laime ir jāmeklē ārzemēs, bet arī Latvijā var visu izveidot.“

Tāpat lepojamies ar stipendiātu sasniegumiem dažādās nozarēs. Aivara Andersona ģimenes stipendijas saņēmējs Sandis Mauriņš uzstājās RSU Research Week ar savu pirmo zinātnisko darbu, kas tika apbalvots ar 1. vietu sesijā Infectious diseases, Microbiology, Dermatovenerology, Immunology, Allergology. Kopš 2019. gada Sandis studē RSU studiju programmā Medicīna. Viņš saņēmis Zviedrijas-Latvijas Rotari apgabala stipendiju (2019-2022) un Aivara Andersona ģimenes stipendiju (2023).

Savukārt, Sandras Kalnietes stipendiāte (2019-2022) Eva Ķeruže saņēma gada balvu par inovatīvi izstrādātu studiju noslēguma darbu starptautiskajās attiecībās, kuru piešķīra LR ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs. Stipendiāte gan bakalaura, gan maģistra studiju laikā pētījusi Kašmīras konfliktu.

Lūkojoties nākotnē, mēs neredzam finišu. Esam pateicīgi ikkatram, kas ir kopā ar mums, jo jūs esat tie, kas būvē pamatu ne tikai jauniešu dzīvēs, bet arī valsts izaugsmē.

Vītolu fonds ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli. Plašāka informācija: www.vitolufonds.lv

Vītolu fonds
20.04.2023.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com