Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Dziedātāju tauta

Laikraksts Latvietis Nr. 752, 2023. g. 17. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Latvieši ir dziedātāju tauta. Ar koru dziesmām mums ir bijušas ļoti labas sekmes starptautiskajos konkursos, bet ar Eirovīziju kaut kādi netiekam galā. Kārtējo reizi pat nebijām starp tām 26 valstīm, kuras piedalījās fināla koncertā.

Bet ar koriem mums patiešām ir viss kārtībā. Austrālijas latviešu kori varēja lepoties ar izcilām sekmēm Dziesmu svētku koru skatēs. Melburnas jauktais koris Daina kādreiz pulcēja jaunākus dziedātājus un sevi dēvēja par „jauniešu kori“ – gandrīz visi dziedātāji bija jaunāki par gandrīz visiem Melburnas Latviešu biedrības jauktā kora Rota dziedātājiem. Laikam ejot uz priekšu, Rotas koris jau vairākus gadus vairs nedzied, un koris Daina ir atmetis „jauniešu“ apzīmējumu, bet varam priecāties, ka Melburnā ir dibināts un jau sekmīgi uzstājies jauniešu koris Ausma. Tas aktīvi meklē dziedātājus vecumā no 16 līdz 30 gadiem, un tiekas uz mēģinājumiem reizi nedēļā.

Šonedēļ sākas biļešu tirdzniecība uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pasākumiem. Tas sākumā notiek tikai internetā un pakāpeniski, cerot izvairīties no iepriekšējo Dziesmu un Deju svētku problēmām, kad interneta sistēma netika galā ar milzīgo pieprasījumu.

Pieprasījums noteikti daudzkārt pārsniegs piedāvājumu, arī ja labākās biļetes uz Noslēguma koncerta maksā EUR 100. Rīkotāji brīdina: „Ņemot vērā lielo interesi un ierobežoto sēdvietu skaitu Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē, biļetes uz šiem koncertiem visticamāk tiks izpirktas ļoti ātri. Svētku nedēļā notiks vairāk nekā 60 pasākumi, no kuriem puse būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Rīgas pilsētvidē.“

Tātad varēsim piedalīties Dziesmu un Deju svētku priekos visādos veidos, arī neklātienē ārzemēs.

Galvenais sabiedrisko transporta līdzeklis no Rīgas centra uz Mežaparku ir 11. tramvajs. Patlaban tas nekursē, jo jau labu laiku Brasas tilts pār dzelzceļu pie Brasas stacijas ir slēgts un tiek pilnībā atjaunots. Tramvaju atvieto autobuss 11T, sekodams, aptuveni, tam pašam maršrutam. Darbi iet pilnā sparā, lai vismaz viena tilta josla būtu lietojama Dziesmu svētku laikā.

Dziesmu un Deju svētku pirmā vakarā notiek Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentu un virsvadītāju godināšana Dziesmu svētku parkā jeb Viesturdārzā. Gatavojoties pasākumam, ir tīrīts baseins, un būs veikti remontdarbi piemineklim.

Visa Rīga pošas uz lielajiem svētkiem!

GN
2023. g. 17. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com