Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Pieminot 1941. un 1949. gada deportācijas“

Fonda „Sibīrijas bērni“ bērnu zīmējumu un sacerējumu konkurss

Laikraksts Latvietis Nr. 755, 2023. g. 7. jūnijā
Fonds „Sibīrijas bērni“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laura Mickeviča, Špoģu Mūzikas un mākslas skola – 1.vieta. FOTO Fonds „Sibīrijas bērni“.

Noslēdzies fonda „Sibīrijas bērni“ organizētais bērnu zīmējumu un sacerējumu konkurss „Pieminot 1941. un 1949. gada deportācijas“

Skolotājiem tiek uzdoti jautājumi, vai deportācijās cietušo cilvēku pārdzīvojumi bija tādi kā pašlaik Ukrainā. Daudzās ģimenēs ir atmiņas par vecvecākiem, kuri tika izsūtīti, par radiniekiem, kuri neatgriezās. Konkursa darbos ir gan emocijas, gan informācija. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no visas Latvijas.

Pirmās vietas sacerējumu konkursā iegūst Diāna Zute, Elza Korsiete un Rebeka Paula Žakaite. Pirmās vietas zīmējumu konkursā iegūst Emīlija Rjabčikova, Krista Ozoliņa, Laura Mickeviča un Vlada Veikša. Pārējo vietu un speciālbalvu ieguvēju vārdus meklējiet www.sibirijasberni.lv pie jaunumiem.

Sacerējumu konkursa žūrijas darbā piedalījās Egīls Zirnis, Elita Veidemane, Ina Druviete, Kaspars Pūce, Laura Dumbere, Liveta Sprūde, Valdis Lūriņš. Zīmējumu konkursa žūrijas darbā piedalījās Giors Geks, Ieva Jurjāne, Igors Dobičins, Linda Lūse, Māra Alena, Regīna Deičmane, Vilnis Heinrihsons.

Tāpat kā katru gadu uzvarētāju apbalvošana notiks Rīgas pilī š. g. 14. jūnijā. Ar laureātiem sazināsimies personīgi.

Zīmējumu konkursa žūrijas dalībniece, māksliniece Ieva Jurjāne dalās pārdomās: „Gleznošana un zīmēšana ir tas neparastais esības veids, kas ieceļ autoru citos laikos, vietās un situācijās, kad tev rokās ir ota, zīmulis, ogle vai krīts, tas, kas raugās caur aizrestotu logu, salst bezgalīgā ziemā vai piedzīvo tuvinieku nāvi, tajā brīdi esi tu pats. Tas radīšanas brīdis top par visīstāko patiesību, kas turpina dziļumos veidot personības domas, idejas un pārliecības.

Tāpēc atgriešanās pie Sibīrijas stāstiem ir vērtība – ceļojums apziņā, kas bagātina katru, kas ļauj aizskart savu sirdi.“

Katrs bērns, kurš aizdomājas un interesējas par savas ģimenes pagātni, par Latvijas vēsturi, ir ieguvums Latvijai tagadnē un nākotnē. Esam gandarīti par katru zīmējumu un sacerējumu. Paldies dalībniekiem, skolotājiem un vecākiem!

Konkursus atbalsta Kultūras ministrija un Latvijas novadu un pilsētu pašvaldības.

Fonds „Sibīrijas bērni“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com