Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Iepazīsimies!

AL59.KD darbinieki ar uzsvaru uz pasākumu apskaņošanu un apgaismošanu

Laikraksts Latvietis Nr. 756, 2023. g. 14. jūnijā
AL59KD Rīcības komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jānis Kārkliņš. FOTO AL59KD.

Andrejs Jaudzems. FOTO AL59KD.

Jānis Kārkliņš

Esmu dzimis un uzaudzis Austrālijā, tepat Melburnā. Dzīvojot Austrālijā, nevar nepiedalīties vai vismaz zināt par Kultūras dienām. Tāpat ar mani! Cik ilgi esmu braucis uz Kultūras dienām kā skatītājs, – nevaru pat atcerēties. Pēdējos 25 gados laikam neesmu izlaidis nevienas Kultūras dienas. Mīlestība ar Kultūras dienām sākās bērnībā un turpinās vēl šodien. Esmu piedalījies vairākās Kultūras dienu teātra izrādēs kā aktieris, bet tas bija ilgus gadus atpakaļ.

Jau vairāk nekā 45 gadus esmu darbojies ar tehnisko apkalpi teātriem, operām, baletam un koncertiem gan latviešiem, gan vietējai Austrālijas sabiedrībai. Ar savu pieredzi šajā laukā esmu palīdzējis arī Kultūras dienās jau kādus 20 gadus gan Melburnā, gan arī Adelaidē un Sidnejā. Vēl joprojām labprātīgi un ar prieku vadu Kultūras dienu tehnisko nodaļu, kad vien man prasa. Ar interesi, sajūsmu un mazliet uztraukumu gaidu Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas. Mūsdienās ir jādomā par daudz ko vairāk nekā tad, kad sāku palīdzēt Kultūras dienās un sāku strādāt tehniskā laukā. Tad bija tikai jādomā par dekorācijām, vienkāršu apgaismošanu un mazliet mūzikas vai skaņu efektu un atspēlēšanu. Tagad pienākusi klāt ne vien modernāka digitāla tehnoloģija apgaismošanā un apskaņošanā, bet arī video tehnoloģija, lieli ekrāni, LED tehnoloģija un iespēja svētkus noskatīties un arī piedalīties neklātienē. Ak, kā lietas ir mainījušās! Visa šī jaunākā tehnoloģija tiks izmantota Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienās.

Dabīgi, šo visu nevar paveikt viena persona. Šogad Kultūras dienu tehnisko nodaļu ar mani kopā vada Andrejs Jaudzems no Adelaides, un mums nāks palīgā vesela komanda. Ar prieku un mazliet satraukumu gaidu šī gada decembra pēdējo nedēļu, kad mēs visi redzēsim kā mums ir gājis.

Andrejs Jaudzems

Andrejs Jaudzems ir dzimis Melburnā; Austrālijas latvietis, kas jau pāris gadus dzīvo Adelaidē. Viņš ir pabeidzis Melburnas Latviešu pamatskolu un vidusskolu. Pēc vidusskolas beigšanas Andrejs pārcēlās uz Latviju, kur strādāja Latvijas prezidentūras ES padomē sekretariātā kā tulks un akreditēšanas administrators. Vēlāk viņš ieguva bakalaura grādu Monaša (Monash) Universitātes inženierzinātnēs, specializējoties mehatronikā. Šobrīd Andrejs strādā kā inženieris konsultācijas firmā. Savā brīvajā laikā Andrejs nodarbojās ar fotografēšanu, un viņam arī interesē muzicēšana. Iepriekšējos Dziesmu un Deju svētkos Andrejs bija galvenais skaņu režisors Tautas mūzikas koncertam. Andrejs ir Adelaides latviešu kooperatīva valdes loceklis un piecus gadus bija LJAA valdes loceklis. Viņš dzied Adelaides jauktajā un vīru korī. AL59.KD Andrejs nodrošinās tehniskos pakalpojumus ar uzsvaru uz pasākumu apskaņošanu un apgaismošanu.

AL59KD Rīcības komitejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com