Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Centrālās vēlēšanu komisijas ziņas

Atsaka parakstu vākšanu par Saeimas atsaukšanu

Laikraksts Latvietis Nr. 757 un 758, 2023. g. 21. jūnijā
Madara Boša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
CVK

Ceturtdien, 15. jūnijā, Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) sēdes laikā nolēma atteikt iniciatīvas grupas – politikās partijas Tautas varas spēks reģistrāciju parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Šāds lēmums tika pieņemts pamatojoties uz normatīvajā regulējumā noteikto, proti, ir noteikts laika periods, kad šāda iniciatīva var tikt reģistrēta.

Politiskās partijas Tautas varas spēks iesniegums tika saņemts 2023. gada 8. jūnijā ar mērķi organizēt parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. Saskaņā ar likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu CVK desmit dienu laikā pēc iniciatīvas grupas iesnieguma saņemšanas jālemj par iniciatīvas grupas reģistrāciju vai atteikumu.

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 14. pantā noteikto, ka „tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas“ un saskaņā ar to, ka jaunievēlētā Saeima uz pirmo sēdi sanāca 2022. gada 1. novembrī, tika lemts, ka iniciatīvas iesniegšanas dienā ir iestājies Satversmes 14. pantā noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt Saeimas atlaišanu.

Madara Boša,
CVK Sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com