Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Māras Saulītes kapsētas fonds beidz darbību

Pienākumus pārņem Melburnas draudze

Laikraksts Latvietis Nr. 759, 2023. g. 9. aug.
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ar 2023. gada 1. jūliju Māras Saulītes Kapsētas Fonds izbeidza darbību, un tās pienākumus un finansiālo uzraudzību pārņēma Melburnas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze.

Kad 2013. gada 26. maijā darbu izbeidza Melburnas 1. latviešu evaņģēliski luteriskā draudze tika nolemts dibināt Māras Saulītes Kapsētas Fondu, kura uzdevums bija rūpēties par Melburnas 1. latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes (mācītāja Buģa) kapu nodalījumu un Svētā Jāņa draudzes (mācītāja Kociņa) kapu nodalīju Fawkner kapsētā. Fondu dibinot, bija skaidrs, ka Fonds pastāvēs, kamēr varēs atrast citu atrisinājumu. Fonda pilnsapulce 2021. gadā nolēma, ka šis laiks ir pienācis un uzdeva valdei sazināties ar Melburnas latviešu evaņģēliski luterisko draudzi, aicinot draudzei pārņemt abu kapu nodalījumu apkopšanas pienākumus, un Fonda biedri savā šī gada 12. februāra pilnsapulcē nolēma ar 2023. gada 30. jūniju izbeigt darbību.

Māras Saulītes Kapsētas Fonda un Melburnas latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes ir tuvi sadarbojušās, lai pārņemšana notiktu bez darbības maiņām abos latviešu kapu nodalījumos Fawkner kapsētā. Par Svētā Jāņa draudzes kapu nodalījuma uzturēšanu turpinās būt atbildīga Fawkner kapsētas dārzniecības nodaļa un par Melburnas 1. latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes nodalījuma apkopšanu turpinās rūpēties ilggadīgā darbiniece Ingrīda Dragūna. Administratīvos pienākumus, kurus līdz šim veica Māras Saulītes Kapsētas Fonds pagaidām turpinās veikt Juris Vīksne. Ja tautieši vēlas kādu savu piederīgo guldīt vienā vai otrā šajā latviešu kapu nodalījumā, tie lūgti sazināties ar Juri. Māras Saulītes Kapsētas Fonds un Melburnas latviešu evaņģēliski luteriskas draudzes valdes pateicas Ingrīdai un Jurim, ka viņi piekrituši pagaidām turpināt savus pienākumus.

Māras Saulītes Kapsētas Fonda valde pateicas Fonda biedriem un visiem tautiešiem par sadarbību pēdējos desmit gados.

Jānis Kārkliņš,
MSKF sekretārs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com