Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Gatavošanās karam

Laikraksts Latvietis Nr. 760, 2023. g. 16. aug.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

NATO kaujas grupa Latvijā palielināsies no bataljona līdz brigādes līmenim. Kanādas spēkus papildinās ar 15 Leopard tanku vienībām. Kā mūsu drošības sajūta mainīsies ar šo ziņojumu?

Esam jau pieraduši pie NATO karaspēka klātbūtnes Latvijā, bet samērā neredzamā veidā. Nav tā kā padomju laikos, kad par okupācijas armijas klātbūtni nebija nekādas šaubas. Mēs zinām, ka ir bāzes ar ne sevišķi daudziem ārzemju NATO karavīriem, bet Rīgas ielās tos redz tikai 18. novembra militārā parādē.

Laiki mainās – augusta sākumā norisinājās militārās mācības Nameja vairogs, kuru laikā vairākos Vidzemes un Latgales novados ļoti redzamā veidā pārvietojās NATO karaspēks, tai skaitā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības. No 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā paredzētas visaptverošas valsts aizsardzības mācības Namejs 2023.

Klasiskajam karam esam sagatavoti. Militāriem spēkiem uz vietas ir uzdevums noturēties iebrukumam pretī, līdz kamēr nopietnāki papildspēki var ierasties. Ar to, protams, ir saistīti jautājumi par, tā saukto, „Suvalkas koridoru“ – ap 100 kilometru garu Lietuvas un Polijas robežu, kuras rietumu galā ir Krievijas Kaļiņingradas apgabals (bijusī Kēnigsberga) un austrumu galā Baltkrievija.

Bet cik labi esam sagatavoti netradicionālam karam? Ar tūkstošiem vāgneriešu Baltkrievijā rodas jautājums – kāds ir viņu mērķis? Noteikti var izslēgt domu, ka tie dotos atklātā uzbrukumā Suvalku koridorā, jo tādā gadījumā NATO spēki tos ļoti ātri iznīcinātu.

Daudz bīstamāka ir iespēja vāgneriešiem tēlot bēgļus, un iefiltrēties Baltijas valstīs un Polijā, šķērsojot robežu mazās grupās. Latvijas un Baltkrievijas robežas žogu bija paredzēts izbūvēt 173 kilometru garumā līdz 2024. gada pavasarim, bet būvniecība kavējas, un paredzētais izpildes datums tagad skaitās 2024. gada beigas. Bez paša žoga, tiek veidota moderna robežapsardzības infrastruktūra.

Tas viss kopā veidos nopietnu šķērsli nelegālajiem robežpārkāpējiem, bet tas tomēr vēl ir tikai nākotnē.

Pastāvošā dilemma ir tāda – ja „uzbrukumā“ nāk apbruņoti cilvēki formas tērpos, tad uz tiem drīkst šaut, bet ja tie paši nāk kā neapbruņoti civilisti, kuri slēpj vai tikai vēlāk saņems ieročus, tad it kā nedrīkstētu uz viņiem šaut. „Zaļie vīriņi“ var ierasties visādos veidos.

Kā aizsargāt mūsu robežas ir aktuāls un nemaz nav tik vienkāršs jautājums.

GN
2023. g. 16. aug.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com