Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dr. Emīls Zīle PhD

Mākslinieks un filmu veidotājs

Laikraksts Latvietis Nr. 760, 2023. g. 16. aug.
Greims Andersons (Graham Anderson) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Emīls un Amēlija Zīle. FOTO no Emīla Zīles personīgā arhīva.

Melburnas mākslinieks un filmu veidotājs Emīls Zīle šogad ieguva doktora grādu RMIT Universitātē.

Emīls veica uz radošo praksi balstītu doktora pētījumu Melburnas RMIT Mediju un komunikācijas departamenta Digitālās etnogrāfijas pētniecības centrā. Viņa pētījumi ietvēra trīs nozīmīgu publisko mākslas darbu prezentāciju no 2018. līdz 2021. gadam Melburnā un Amsterdamā. Emīla disertācijas nosaukums bija Tīkla žesti; Kritiskās un radošās reakcijas uz tīkla ķermeni (Network Gestures; Critical and creative responses to the networked body) un šajā laikā radītie mākslas darbi bija saistīti ar žestu izpildījuma, starpniecības ķermeņa un valodas tēmām (with themes of gestural performance, the mediated body and language) un tika izmantoti, lai kritiski pārdomātu uz tīklu balstītu komunikāciju (to critically reflect on Network-based communication).

Emīls ir ieguvis izglītību Elvudas vidusskolā un RMIT, kur ieguva grādu tēlotājmākslā. No 2007. gada Emīls studēja tēlotājmākslas maģistrantūrā Sandbergas institūtā Amsterdamā, bet 2012. gadā viņš uzsāka divu gadu studijas rezidenci Amsterdamas prestižajā Rijksakademie van beeldende kunsten.

Emīlam ir bijušas daudzas izstādes, seansi un izrādes gan Austrālijā, gan ārzemēs, pēdējā laikā: NGV triennālē, LIMA Amsterdamā un Arts­house Melbourne.

Emīls ir nelaiķes Māras Zīles dēls un daudzus gadus Balaklāvā dzīvojušo, latviešu sabiedrībā cienījamo Edītes un Konstantīna Zīles mazdēls. Konstantīns nomira 2010. gadā 101 gada vecumā. Emīlam un viņa dzīvesbiedrei Amēlijai tagad ir meitiņa Uma Renāta, kura pasaulē nāca šī gada martā. Emīls apmeklēja Melburnas Latviešu skolu un iesaistījās arī citās sabiedriskās aktivitātēs, tostarp sniedza tehnisko palīdzību Latvijas Neatkarības dienas filmas tapšanā 2020. gada novembrī. Filma bija COVID laika alternatīva ikgadējām svinībām klātienē, kas nevarēja notikt tajā gadā.

Apsveicam Emīlu un vēlam veiksmi turpmākajā profesionālajā darbībā un ģimenes dzīvē.

Greims Andersons (Graham Anderson)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com