Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gatavojieties izbaudīt ko jaunu!

Laiki mainās, mainās arī Austrālijas Latviešu Kultūras dienas

Laikraksts Latvietis Nr. 762, 2023. g. 30. aug.
Susan un Pēteris Dārziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

Šogad Austrālijas Latviešu Kultūras dienās darīsim daudz ko jaunu ar nolūku savienot „visus kopā zem vienas saules!“ Rīcības komitejas galvenā motivācija ir organizēt pasākumus tā, lai tie sagādātu lielu prieku gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem.

Austrālijas Latviešu Kultūras dienas notiek kopš 1951. gada. Šogad būs 59. reize, kad šie svētki tiek svinēti. Pirmajos gados lielākā daļa svētku izpildītāju un publikas brīvi pārvaldīja latviešu valodu. Laika gaitā latviešu valodas lietojums sabiedrībā ir mainījies. Šobrīd ir daudz tādu, kuri jūt saikni ar latviešu kultūru, bet kuriem varētu būt ierobežotas latviešu valodas zināšanas. Ņemot to vērā, rīcības komiteja ir izstrādājusi pasākumus, kas ir saistoši gan latviešu valodā runājošajiem, gan visiem pārējiem, kas vēlas piedalīties.

Šogad rīcības komiteja ir izvēlējusies apvienot Tautas dejas un Kopkora priekšnesumu, lai vienā svinīgā priekšnesumā izrādītu latviešu kultūru. Būs aizraujoša koru un dejotāju savstarpēja mijiedarbība, tajā skaitā īpašs Tautumeitas dziedātāju priekšnesums. Mēs ceram, ka tas saviļņos skatītājus.

Būs arī Austrālijas latviešu filmu festivāls un Jauniešu kabarē. Publika tiek aicināta ģērbties tik eleganti, cik vien vēlas. Sarkanais paklājs pie ieejas piedāvās daudz iespēju fotogrāfēties. Tiks demonstrētas labākās īsfilmu konkursa filmas un tiks pasniegtas balvas. Kabarē stilā uzstāsies jaunākie Austrālijas latviešu talanti.

Aicinām visus tautiešus un viņu draugus nākt un izbaudīt Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas! Priecāsimies visi kopā zem vienas saules. Noteikti sekojiet ziņām, lai uzzinātu vairāk par programmu. Biļetes tiks pārdotas no 17. septembra.

Susan un Pēteris Dārziņi,
AL59.KD Rīcības komitejas priekšsēži
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com