Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertas vanadžu pusdienas

Pusdienu šķīvji bija pilni ar jo gardi gardu latvisku ēdienu

Laikraksts Latvietis Nr. 762, 2023. g. 30. aug.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Ēdām un dzērām un mielojāmies ar latvisku ēdienu. FOTO Anita Rudaka.

Pertas vanadzītes. No kreisās: Ruta Auziņa, Māra Pelša, Anita Rudaka un Judīte Grīnfelda. FOTO Anita Rudaka.

Pertā pamazām grib ieslīdēt vasara un aizslīdēt ziema. Kaut gan naktis ir stipri aukstas, dienas tomēr saulainas un jau tīri vasarīgas. Pertas latviešu saimīte ir palikusi klusa un bez jebkādiem uztraukumiem; pat daži no mūsu parastajiem sarīkojumiem jau ir izpalikuši. Pertā vairs nebija Jāņuguns, Baltijas ceļš un DV gadadienas atceres. Liela daļa pertiešu bija aizbraukuši uz Latvijas Dziesmu un Deju svētkiem, kuriem tad bija daudz ko mums stāstīt par redzēto un dzirdēto, gan svētkos, gan Latvijas mežos un ārēs. Mēs gan par mūsu Pertas ārēm nevaram sūdzēties; gandrīz katru dienu uzspīd silta saulīte, naktīs bieži nolīst kādai lāsei lietus. Toties metbirojs mūs brīdina par sausu un ļoti karstu vasaru ar lieliem ugunsgrēkiem.

Tā nu kamēr vēl saulīte uzspīd, tad pie tās pasildīsimies. Nu un lai mūsu dzīvi padarītu vēl skaistāku, Pertas vanadzes nolēma mūs vēl pabarot, lai mājās nav jāpaliek un pusdienas pašiem nav jāvāra. Ik pa pāris mēnešiem vanadzītes mūs aicina un DV klubu pusdienās. Tā bez nekādas lielas gaidīšanas uz galdiem mūsu priekšā sāka rasties garšīgi smaržojošas pusdienas. Teikšu gan tik daudz, ka kas nāca uz mana šķīvja, nu garšoja itin labi – skābi kāposti un ceptiem kartupeļiem, kartupeļu salātiņi un skābi gurķi un taču viss, kas piederas pie īsta latviska ēdiena. Kaut vienu laiku pusdienu apmeklētāju pulks bija sarucis, šoreiz DV kluba telpas bija labi piepildītas ar ciemiņiem un pusdienu šķīvji bija pilni ar jo gardi gardu latvisku ēdienu. Tā kā klubs alkohola atļauju nolēma vairs neatjaunot, esam jau iemācījušies, kā atnest pašiem savu dzeramo; tad arī tas netrūka. Varējām arī nopirkt pīrādziņus un vēlāk bija arī loterija ar vairākiem vinnestiem. Vinnesta numuru vilkšanu organizēja Ilmārs Rudaks ar Māru Pelšu. Es nopirku pīrādziņus, jo pats vēl neesmu iemācījies tos cept, un, taupīgi ēdot, tie man noderēja vēl veselai nedēļai.

Tagad mēģinu apmeklēt visas mūsu mazās latviešu saimītes sarīkojumus, kuri šai laikā notiek, un esmu priecīgs atnākt uz mūsu Centru, pabūt kopā ar draugiem pašu latviešu saimē. Šodien bija salasījušies arī vairāk „jauniešu“, un vairāki tādi, kuri nav tik ilgi redzēti, ka es gandrīz nemaz nepazinu un nokaunējies dabūju prasīt vārdu. Tā tas laiks aizskrien, un paziņas paliek par svešiniekiem. Nu tiešām bija prieks redzēt vairākus, sen neredzētus cilvēkus. Būtu jau labi, ja tas atkārtotos vēl biežāk arī tuvākā nākotnē. Mēs visi būsim priecīgi jūs atkal redzēt mūsu vidū.

Tad nu paldies vanadzēm par uzņēmību vēl rīkot mums pusdienas un paldies visiem, kuri bija atnākuši tās baudīt. Gaidīsim jūs visus atkal uz pusdienām 4. novembrī. Tas jau būs tieši nedēļu pirms š.g. 11. novembrī mūs apmeklēs Latvijas ex prezidents Egils Levita kungs ar ziņām no Latvijas un ar svētku runu Latvijas 105. dzimšanas dienā.

Uz redzēšanos 11. novembrī!

Jānis Purvinskis
26.08.23.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com