Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lielajos kapos gaismas un skaņas instalācija

Slovāku mākslinieks un koris BALSIS

Laikraksts Latvietis Nr. 764, 2023. g. 13. sept.
Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gaismas instalācija „Izplatījums / The Galaxy“. FOTO Gunārs Nāgels.

Jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā. FOTO Gunārs Nāgels.

Jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā. FOTO Gunārs Nāgels.

Lielie kapi naktī. Krišjāņa un Dārtas Barona, Krišjāņa Valdemāra, Friča Brīvzemnieka un Krišjāņa Dinsberģa kapi. FOTO Gunārs Nāgels.

Lielie kapi naktī. Priekšā Katarīnas un Annas fon Ramma kapa piemineklis. Valsts aizsargāts kultūras piemineklis nr. 7309. FOTO Gunārs Nāgels.

Lielie kapi naktī. Kapa piemineklis Meikovu (Meuckow) un Rambergu ģimenēm. Valsts aizsargāts kultūras piemineklis nr. 7307. FOTO Gunārs Nāgels.

Turpinot Lielo kapu 250 gadadienas pasākumu programmu, pagājušā nedēļas nogalē, 7.-10. septembrī Rīgas Augšāmcelšanās Evaņģēliski luteriskajā baznīcā bija apskatāma Lielajiem kapiem 250: sedemminut X BALSIS, ko sestdien, 9. septembrī, bagātināja jauniešu koris BALSIS.

Četras dienas baznīcā bija apskatāma jaunās paaudzes slovāku mākslinieka un dizainera sedemminut gaismas instalācija Izplatījums / The Galaxy, kas STROON mūzikas mierīgajā ritmā vedināja uz pārdomām par norisēm Lielajos kapos 250 gadu garumā. Notikuma kulminācija bija sestdien, kad jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā, ērģeļu pavadījumā veda muzikālā ceļojumā – ar balsi tuvāk zvaigznēm. Rīgas pieminekļu aģentūras organizētais pasākums ietverts mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts 2023 un Eiropas kultūras mantojuma dienu 2023 programmā.

Slovāku mākslinieks ar pseidonīmu sedemminut veido gaismas instalācijas pilsētvidē, rada gaismu šovu scenogrāfijas koncertiem un teātra iestudējumiem. Viņa darbi regulāri tiek eksponēti festivālā Biela Noc (Baltā nakts) vairākās Slovākijas pilsētās, piedalījies projektā Košice – Eiropas kultūras galvaspilsēta, konsultē un veido gaismas projektus jaunajiem mūzikas izpildītājiem starptautiskā mērogā. sedemminut piedalījās pagājušā gada Baltajā naktī Rīgā ar objektu For Peace! / Par mieru!, ko veidoja 50 izgaismotas cilvēku figūras kustību atspoguļojošās pozīcijās.

Jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā ir viens no izcilākajiem koriem Latvijā, pastāvīgs laureāts valsts koru skatēs, regulāri dodas Eiropas un pasaules koncerttūrēs, kā arī piedalās prestižos festivālos un konkursos, gūstot godalgotas vietas.

Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels saka: „Mūsu aģentūras valdījumā ir Lielajos kapos esošās kultūrvēsturiskās vērtības – kapličas, kapu pieminekļi un esošās kapa vietas, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Ar Baltās nakts pasākumu mēs cenšamies pievērst uzmanību Lielajiem kapiem, lai gaismas instalācijas un koncertu apmeklētāji ievērotu arī teritorijas plašumu un gaisotni, kā arī rosinātu interesi tuvāk iepazīties ar vietas vēsturi un nozīmi.“

Šogad aprit 250 gadi kopš pirmajiem apbedījumiem Rīgas pilsētas kapos. Mūsdienās tie zināmi kā Lielie kapi un tā ir unikāla pilsētas zaļā teritorija Rīgas vēsturiskajā centrā un tā perifērijā, kurā atdusas gadsimtu gaitā apbedītie rīdzinieki, to vidū daudzas vēsturiski nozīmīgas personības.

Gada izskaņā tiks izsludināts Lielo kapu teritorijas labiekārtošanas metu konkurss, kas paredzēs arī virkni restaurācijas darbu. Šobrīd turpinās darbi pie pagājušajā gadā uzsāktā mecenātu Vērmaņu romantisma laikmeta kapavietas pieminekļu atjaunošanas.

Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com