Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sirsnīgas atmiņas par svētkiem Rīgā

Piecu gadu mērķtiecīgs darbs

Laikraksts Latvietis Nr. 764, 2023. g. 13. sept.
Inguna Grietiņa-Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
eLVe

Koris „elVé“ Dziesmu svētkos Latvijā. FOTO no kora „eLVē“ arhīva.

Koris „elVé“ Dziesmu svētkos Latvijā. FOTO no kora „eLVē“ arhīva.

Ir pagājuši mazliet vairāk kā mēnesis, kopš lielākā daļa kora eLVé dziedātāju ir atgriezušies zaļajā salā ar visdziļākajiem iespaidiem par mūsu piecu gadu mērķtiecīgā darba un vēlmju cēliena noslēgumu. Tā bija neaizmirstama kopā būšanu un jušanu XXVII Vispārējos Dziesmu un XVII deju svētkos Rīgā un ceļā uz tiem.

Šajos piecos gados tika piedzīvoti gan laimes mirkļi mūzikā, koncertējot Īrijā, Latvijā, Japānā, ASV, Lielbritānijā, Azerbaidžānā un Gruzijā, gan izaicinājumi, mācoties un apgūstot Svētku repertuāru Zoom mēģinājumos vairāk kā gadu, kā arī veidojot virtuālos projektus kora darbības dažādībai. Tika nosvinēta kora piecpadsmit gadu jubileja, kurai par godu izveidojām kora eLVé filmu un ierakstījām jubilejai veltīto Andreja Jansona un Ingas Zvirgzdiņas dziesmu Kad miglas plīvurs klāj Zemgales pļavas.

XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII deju svētki bija kā augstākais punkts piecu gadu darba cēliena svinībām. Septiņas dienas, no 2. līdz 9. jūlijam mūsu sirdis gavilēja Rīgā, Svētku 150 gades svinībās.

Pirmajā dienā Svētku gājienā, kur lepni nesām gan Īrijas un Latviešu kultūras svētku Īrijā zīmes, ar ko dižojāmies, gan savu skaisti austo kora karogu ar iekodēto Latvijas vārdu elVé tajā.

Otrajā dienā Diasporas saietu nama koncertā, kura atklāšanas daļā uzstājāmies ar divām sev tuvām tautas melodijām – īru tautas Danny boy un latviešu tautas Skaista mana tēvu zeme, kurā demonstrējām abu tautu līdzīgo un atšķirīgo. Divkārt liels prieks piedalīties šajā diasporas koncertā bija, jo tradīciju iepriekšējos dziesmu un deju svētkos 2018. gadā uzsāka mūsu mākslinieciskā vadītāja, pasaules latviešu dienu idejas autore Inguna Grietiņa – Dārziņa. Joprojām šo koncertu var noskatīties TV24 ierakstā un mūsu YouTube kanālā: https://youtu.be/DpcKLKZGlgI

Trešajā un ceturtajā dienā, lietum un saulei mijoties, baudījām spraigo mēģinājumu grafiku Sidraba birzī. Tik daudz skaistu emociju, negaidītu pavērsienu, bet visam pāri 16 000 dziedātāju kopskaņas enerģija.

Piektās dienas rīts sākās Latvijas radio dziesmu svētku studijā, raidījumā Kultūras rondo, kur stāstījām par sajūtām dziesmu svētkos, kori un muzicējām.*

Diena turpinājās ar mūsu individuālo koncertu Esplanādes estrādē tautu dienā Raduma spēks, kuru ar savu klātbūtni pagodināja mūsu atbalstītāji, Īrijas vēstniece Latvijā Eimear Friel un Latvijas vēstniece Gruzijā Edīte Medne.

Dienas noslēgumā neaizmirstama kulminācija – ļoti pārdomātais, scenogrāfiski un muzikāli brīnišķīgais koru koncerts Tīrums, kurš vienaldzīgu neatstāja nevienu koristu un skatītāju, jo to vidū bija liela daļa mūsu ģimeņu.

Sestā un septītā diena atkal pagāja spraigos mēģinājumos, taču to starplaikos šoreiz no visas sirds baudījām arī skaistā Ķīšezerā krāšņumu un gardās maltītes. Protams, vakaros neizpalika arī danči un dažādas muzikālas aktivitātes.

Astotā diena bija svētku kulminācija – Svētku noslēguma koncerts Kopā augšup un sadziedāšanās līdz par rīta gaismai. Emocijas, laime un dziesmas mīlestība pārņēma visus mūs, taču gaismiņai austot atskārtām, ka ilgi gaidītais un lolotais Dziesmu svētku sapnis ir pagājis nemanot.

Taču koris eLVé kā allaž ir radošs un jau pēc neliela pārtraukuma 10. septembrī aicina piebiedroties jaunus koristus 10. septembrī kurā iepazīsies kopīgā dziesmā un sāks gatavošanos jaunās sezonas lielākajiem notikumiem – koncerttūrēm Meksikā un Norvēģijā.

Ja vēlies pievienoties mūsu aktīvajam, atraktīvajam un muzikālajam korim, droši sazinies, rakstot Facebook, Instagram vai uz e-pastu: elve.irija@gmail.com.

Inguna Grietiņa-Dārziņa,
Latviešu Biedrības Īrijā priekšsēdētāja,
Eiropas un Kanādas dziesmu svētku virsdiriģente
Laikrakstam „Latvietis“

* Visu raidījumu varat klausīties šeit:
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/studija-muzice-koris-elve-no-irijas.a178991/
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=937809434074820&id=100035373176685Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com