Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziņas no Kanberas Latviešu skolas

Ir bijis nostiprināšanas gads

Laikraksts Latvietis Nr. 765, 2023. g. 20. sept.
Iveta Leitase -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kanberas Latviešu skolas audzēkņi. FOTO Iveta Leitase.

Kanberas Latviešu skolas audzēkņi. FOTO Iveta Leitase.

LVA_IZM

2023. gads ir bijis Kanberas Latviešu skolas nostiprināšanās gads. Mēs esam kārtīgi iesēdušies Poļu kluba telpās; laipnie saimnieki mums ir atvēlējuši bibliotēkas telpu mācībām un lielo zāli rotaļām, dziesmām un dejām.

Telpu īri daļēji sedz Latviešu valodas aģentūra no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Šī te finansiālā palīdzība ir ļoti svarīga, jo tā ļauj skolai pastāvēt arī pie minimāla bērnu skaita. Tāpat par šo finansējumu un arī vecāku iemaksām skola ir nopirkusi jaunākos mācību līdzekļus, tajā skaitā spēles, puzles, ģeogrāfijas kartes un plakātus, kas nepārprotami padara skolotāju darbu vieglāku un skolēnu mācības aizraujošākas.

Kanberas Latviešu skolā ir trīs grupiņas – pieci mazie bērni – tādi, kas vēl neprot lasīt; tos vada Lisa Vaita (White). Pieci vidēja vecuma bērni; tos vada Iveta Leitase. Skolotāja Ilze Groves vada pieaugušo grupu, kurā iesaistās 4-5 latviešu valodas entuziasti. Skolotāja Vineta Freimane vada dziedāšanu un Tomas Volšs (Walsh) māca dejošanu, lai Sprigulītim augtu jaunā paaudze. Pavisam nesen mums ir pievienojusies mākslas skolotāja Anita Briedis, viņa mums palīdzēs sagatavoties 18. novembra svinībām, kur skola plāno uzstāties ar nelielu priekšnesumu.

Skolas gads noslēgsies decembra sākumā ar tradicionālo piparkūku rotāšanu un Ziemassvētku eglīti. Pagājušā gadā bērni uzzināja, ka latviešu Ziemassvētku vecītis tāpat vien dāvanas nenes, viņš grib dzirdēt dzejolīti vai dziesmiņu. Šogad bērni atkal varēs parādīt, ko iemācījušies, un jācer, ka Ziemassvētku vecītis nāks tikai ar dāvanām un žagarus atstās mājās.

Otrdienas vakaros, kamēr skola plkst. 17.30 pulcējas bibliotēkā, tikmēr Kanberas latvieši var pasēdēt Poļu nama bārā un apspriest notikumus Latvijā; šad un tad tiek noorganizēta zolītes spēle vai kāds cits notikums.

2023. gadā Kanberas Latviešu skolas darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

Iveta Leitase,
skolas vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com