Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Radošās izpausmes mākslas darbnīca

Pasākums 3x3 saieta atbalstam

Laikraksts Latvietis Nr. 766, 2023. g. 27. sept.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

Darbnīcas dalībnieki glezno Jāņa Tīdemaņa gleznas kopiju. FOTO no 3x3 arhīva.

Darbnīcas dalībnieki glezno Jāņa Tīdemaņa gleznas kopiju. FOTO no 3x3 arhīva.

Darbnīcas dalībnieki glezno Jāņa Tīdemaņa gleznas kopiju. FOTO no 3x3 arhīva.

Darbnīcas dalībnieki ar darbu rezultātiem. FOTO no 3x3 arhīva.

Ja jūs kaut ko iztēlojaties, tātad jūs spējat to arī paveikt. (Volts Disnejs, amerikāņu režisors)

Man ir pilnībā jāpiekrīt Voltam Disnejam tagad, kad rakstu par Radošās izpausmes mākslas darbnīcu, kura noritēja 16. septembra pēcpusdienā Melburnas Latviešu nama kafejnīcā.

Tā jau sen bija izsludināta, un notika, lai vāktu naudas līdzekļus 2024. gada 3x3 saietam.

Ierados kādu laiku pirms darbnīcas atvēršanas un biju pārsteigta ieraugot, ka ļaudis jau ir sanākuši un ļoti cītīgi ar zemu noliektām galvām strādā pie saviem audekliem.

Pati telpa bija skaisti izgaismota, paldies nākošā 3x3 vadītājam Artūram par to, jo tas piešķīra telpai omulību un radīja īstas darbnīcas gaisotni! Galdi bija pārklāti ar krāsu necaurlaidīgiem galdautiem, un uz galdiem rindojās neskaitāmi daudz akrila krāsas, skaisti saliktas viena pie otras, turpat blakus arī zīmuļi, krītiņi, otas, spainīši ar ūdeni, salvetes un auduma dvielīši.

Tā – lai katrs var domāt tikai un vienīgi par mākslas darba radīšanu. Mākslas darbnīcas vadītāja Agnese Krūze ar saviem palīgiem bija šo visu sagādājusi, jāpiebilst gan, ka lielāko daļu pati no saviem krājumiem, un tagad arī labprāt palīdzēja katram, ja nu kādam radās jautājumi pie mākslas darba tapšanas.

Ko tad šajā radošās izpausmes mākslas darbnīcā gleznoja? Tā bija Jāņa Tīdemaņa 1930. gadā tapusī glezna Meitene tautas tērpā. Lai arī manos dzīves ceļos ir bijusi gan zīmēšana, gan gleznošana, man šajā dienā uzgleznot šādu darbu likās pārāk liels izaicinājums, tāpēc es aprobežojos ar koka ripas izkrāsošanu dažādās krāsās.

Bet daudzi nenobijās no šāda izaicinājuma, un vakara gaitā mums radās daudz skaistas tautu meitas, par kurām priecājās ne vien paši mākslinieki, bet arī daudzie darbnīcas līdzjutēji.

Tiem, kam šis uzdevums likās pārāk ciets rieksts, bija iespēja sevi radoši izpaust, krāsojot maskas. Bet ne tāpat vien izkrāsot, bet ar dziļāku domu un uzdevumu – Kā ir būt latvietim ārpus Latvijas? Arī maskas veidojās skaistas – un viena otra pārsteidza ar lielo krāsu daudzveidību, izdomu un stāstu. Tad vēl bija iespēja apgleznot koka ripas, kā to darīju es, un arī auskarus vai trauciņus...

Ja nu negribējās neko no tā visa, tad laiku varēja pavadīt sarunās, dzerot alu, vīnu un ēdot gardas lašu maizītes. Vai arī uzspēlēt novusu. Arī tādi šeit bija sanākuši.

Tā kā gaisotne bija ne vien radoša, bet arī ļoti saviesīga, tad ātri vien tika nolemts šādas Radošās izpausmes mākslas darbnīcas turpināt veidot vēl.

Viena no tādām būs piektdienā, 24. novembrī, no plkst. 18.00 – 22.00 (ieejas maksa šoreiz būs $35). Arī šoreiz visi naudas līdzekļi tiks novirzīti 2024. gada 3x3 saietam!

Paldies visiem, kuri piedalījās, lai radītu šo skaisto, radošo pēcpusdienu un aicinām ikvienu uz nākamajām radošās izpausmes mākslas darbnīcām!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com