Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ņujorkas Baltijas filmu festivāls

Atgriežas klātienē un tiešsaistes formātā

Laikraksts Latvietis Nr. 767, 2023. g. 4. okt.
Daris Dēliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

6. gadskārtējais Ņujorkas Baltijas filmu festivāls (NYBFF) šogad novembrī atgriežas, turpinot savu tradīciju, lai Ņujorkas skatītājiem tiktu piedāvātas labākās Baltijas reģiona filmas.

No 8. līdz 12. novembrim Scandinavia House, Ņujorkā notiks klātienes seansi un pasākumi. Tiešsaistes versija no 10. līdz 19. novembrim atkal būs pieejama skatītājiem visā ASV, izmantojot straumēšanas platformu Elevent.

Festivālu dibinātājs Daris Dēliņš saka: „Mēs esam pagodināti, ka nonākam pie 6. festivāla rīkošanas ar tik labu atbalstu no skatītajiem Ņujorkā un ASV, un no tik daudzām baltiešu organizācijām. Gaidām atkal kuplu skaitu auditorijā!“

Festivāla sastāvs tiks paziņots septembra beigās.

„Pēc dažiem pēdējiem gadiem, kas raksturīgi lielām pārmaiņām un nenoteiktībai, ir svarīgi atcerēties prieku un brīnumu, ko rada kopīga filmu skatīšanās uz lielā ekrāna, un kino spēku, kas mūs pārceļ uz citām pasaulēm, iepazīstina ar jaunām idejām un perspektīvām, un aizdedzina mūsu iztēli,“ saka NYBFF programmu vadītāja Jūle Rozīte. „Svinot Baltijas filmu globālos panākumus lielākajos starptautiskos filmu festivālos, aicinām pievienoties mums Skandināvijas namā un paskatīties uz pasauli baltiešu acīm.“

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šogad festivālā piedalīsies filmu režisori no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

NYBFF ir lielākais Baltijas filmu festivāls ASV un vienīgais Baltijas filmu festivāls ārpus Eiropas, ko kopā atbalsta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Nacionālie kino centri.

2018. gadā izveidoto Ņujorkas Baltijas filmu festivālu piedāvā un organizē Scandinavia House, sadarbībā ar Igaunijas ģenerālkonsulātu, Lietuvas ģenerālkonsulātu un Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību ANO Ņujorkā. Festivāla finansiālo atbalstu sniedz Igaunijas Kino institūts, Latvijas Nacionālais Kino centrs un Lietuvas Kino centrs, papildus sponsorē Amerikas Skandināvijas fonda, Amerikas Latviešu apvienība, Edhard Corporation, Igaunijas Kultūras ministrija, Igaunijas Amerikas Nacionālā padome (EKRU), Latviešu fonds ASV, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Lietuvas fonds, Narbutas Furniture, PBLA Kultūras fonds, Latvijas godu konsulāts Vermontā un Sondra Litvaityte.

Ar festivālu programmu var iepazīties un biļetes var iegādāties mājas lapā: www.balticfilmfestival.com

Festivālam var arī sekot Facebook: www.facebook.com/NYBalticFF/ un Instagram: www.instagram.com/nybalticff/

Gaidīsim jūs 2023 NYBFF!

Daris Dēliņš,
Ņujorkas Baltijas filmu festivāla dibinātājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com