Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Cik eiropeiska ir Eiropas drošība?”

No oktobra līdz decembrim norisināsies Rīgas Drošības Forums

Laikraksts Latvietis Nr. 768, 2023. g. 768. okt.
Melanija Počusa (Melanie Pocius) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LIIA

Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka. FOTO Publicitātes foto.

Piekto gadu pēc kārtas Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) rīko Rīgas Drošības Forumu, pulcējot starptautiska līmeņa ekspertus drošības, politikas, tehnoloģiju, izglītības un aizsardzības jautājumos. Desmit aizraujošās raidierakstu sērijās sarunu biedri šķetinās globāli nozīmīgus jautājumus, veicot politisko pašrefleksiju un caur atbildēm uz neērtiem jautājumiem nostiprinātu savstarpēju sapratni drošākas nākotnes veidošanā. Foruma diskusiju ieraksti būs brīvi pieejami latviešu un angļu valodās.

Raidierakstu sēriju tradicionāli atklās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Diskusijā tiks analizēts uz noteikumiem balstīts starptautiskās kārtības pašreizējais stāvoklis un dažādu valstu un reģionu atšķirīgās vīzijas par globālo drošību.

„Rīgas Drošības Foruma idejas pamatā ir labi zināmā Alberta Ein­šteina atziņa, ka mēs nevaram atrisināt savas problēmas ar tādu pašu domāšanu, ar kādu tās radījām. Ikdienas darbā Latvijas Ārpolitikas institūtā skaidri redzam, cik nozīmīga loma ir idejām; īpaši tām, kas radušās sarežģītās situācijās un spraigās diskusijās,“ stāsta projekta vadītāja un LĀI pētniece Sintija Broka.

„Mūsdienu drošības izaicinājumi galvenokārt ir starptautiski un stāv pāri valstu robežām. Rīgas Drošības Forumā apspriedīsim dažādus drošības aspektus no jauna un radoša skatu punkta, tostarp runāsim arī par mākslīgo intelektu un citiem nākotnes drošības izaicinājumiem, kas skars starptautisko sabiedrību.“

Divu mēnešu garumā, sākot no 30. oktobra līdz decembra beigām, ik nedēļu tiks publicēta jauna audio un video epizode angļu un latviešu valodās. Sarunas tiks vadītas divos līmeņos, skarot tradicionālās jeb konvencionālās drošības dimensijas, kā arī netradicionālos jeb nekonvencionālos drošības izaicinājumus.

Diskusijas būs brīvi pieejamas mājaslapā: www.rigasecurityforum.liia.lv, LĀI sociālo tīklu kontos, kā arī Apple un Spotify platformās.

Projekts ir veiksmīgas sadarbības rezultāts starp Latvijas Ārpolitikas institūtu, NATO Publiskās Diplomātijas departamentu, Frīdriha-Eberta fondu Baltijā, Amerikas Savienoto Valstu, Polijas, Kanādas, Spānijas un Nīderlandes vēstniecībām Latvijā, kā arī Rīgas Juridisko augstskolu.

Alise Podniece,
Latvijas Ārpolitikas institūta pārstāveAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com