Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kanberas ziņas

Sarosījusies latviešu saime

Laikraksts Latvietis Nr. 768, 2023. g. 768. okt.
Iveta Leitase -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kanberas latviešu sabiedrības kodols. Pirmā rindā no kreisās: Tomass Volšs (Thomas Walsh), Skaidrīte Darius, Vineta Rieksta, Iveta Leitase, Ilze Lapsa-Beilsa (Bales), Vineta Freimane, Mellisa Kambela (Campbell), Māris Neimanis. Otrajā rindā: Pēteris Grigulis, Sanita Lūka, Ansis Rieksts, Raitis Freimanis, Ross Pūre, Linda Postniece. FOTO Džeimss Noubs (James Nobes).

Beidzot, kad visi ir atgriezušies no Latvijas braucieniem un pavasaris ir sācies arī Kanberā ar burvīgo tulpju festivālu, ir sarosījusies arī latviešu saime.

Mūsu kodols sapulcējās viesmīlīgajās Poļu kluba telpās, kā jau tas parasts, otrdienas vakarā, 26. septembrī, un apsprieda pasākumus, kurus mēs gribētu sarīkot atlikušajos 2023. gada mēnešos.

Pārspriedām jaunumus un šogad jau padarīto. Pats svarīgākais – mēs sarīkojām mūsu ierastos pasākumus – gan Lieldienas, gan arī Jāņus un arī 14. jūnija Deportācijas pieminējām kopā ar pārējām baltiešu kopienām un Ukrainas kopienu.

Papildus tam, gada sākumā pie mums koncertēja Latviešu ģitārists Reinis Jaunais.

Vairāki kanberieši piedalījās Dziesmu svētkos, daži pirmo reizi Latvijā, un tagad satiekoties otrdienās Poļu klubā, var dalīties ar pieredzēto.

Skola turpina darboties, Sprigulītis ir atjaunojis mēģinājumus un cītīgi mācās dejas, lai brauktu un uzstātos AL59. Kultūras dienās Melburnā. Daži mūsu dziedošie kanberieši meklē iespējas piedalīties koros. Pieminējām, ka pēc Kultūras dienām notiks arī 3x3 saiets, un tā ir lieliska vieta, kur uzlādēt mūsu latviskās baterijas.

Protams, ka pats svarīgākais ir nosvinēt 18. novembri, un tā kā ciemos uz Austrāliju brauks Latvijas Valsts Prezidents (2019-2023) Egils Levits, gatavosimies viņu uzņemt. Svinīgais akts būs 14. novembra vakarā Poļu klubā, un visi kanberieši ir sirsnīgi aicināti piedalīties. Būs svētku runas, dzimšanas dienas kliņģeris, šampānieties un beigās danči Sprigulīša vadībā. Lūdzu piesakieties Facebook notikumam: https://fb.me/e/1v9lY2S6X

Svinības rīko Kanberas Latviešu sabiedrība sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Austrālijā un Jaunzēlandē, un liels paldies LAAJ par svētku īpašā viesa brauciena organizēšanu.

Iveta Leitase
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com