Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Baltijas jūra

Laikraksts Latvietis Nr. 770, 2023. g. 25. okt.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Vai Aukstais karš / hibrīdkarš ir kļuvis mazliet siltāks?

Pēdējo nedēļu laikā ir bojāti gan zemūdens gāzes vads, gan zemūdens telekomunikācijas kabeļi Baltijas jūrā. Gāzes vads savieno Igaunija un Somiju, un ļāva, starp citu, somiem izmantot Latvijā, Inčukalnā, uzkrāto gāzi. Citreiz plūsma bija pretējā virzienā. Bojājuma mirklī gāze plūda Latvijas virzienā uz Inčukalnu, pildot to ar gāzi no Inko termināla Somijā.

Viens bojātais telekomunikāciju kabelis savienoja Igauniju ar Somiju un otrs savienoja Igauniju ar Zviedriju.

Visos trijos gadījumos aizdomas krīt uz krievu kuģiem, kuri atradās notikumu vietu tuvumā.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 19. oktobrī intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Šodienas jautājums,* atbildot uz jautājumu, kādai jābūt NATO atbildei, teica: „Pirmkārt, ir jāsagaida tomēr tie izmeklēšanas rezultāti. Tas ir viens. Es esmu runājis ar Somijas un Igaunijas prezidentiem, man ir aptuveni skaidrs, kādā virzienā tas notiek. Tas būtu pirmais. Tajā pašā laikā NATO ir arī paziņojis, ka pastiprina patrulēšanu Baltijas jūrā. [..] Es teiktu, ja mēs redzam šāda veida incidentus, manā izpratnē NATO vienkārši būtu reāli jāslēdz Baltijas jūra kuģošanai. To var izdarīt.“

Nav grūti iedomāties Krievijas reakcija uz šādu soli.

Baltijas jūra ir vienmēr bijusi gan miera jūra, gan kara jūra. Tā savienoja Hansas pilsētas, tostarp Rīgu, lielā tirdzniecības tīklā. No otras puses, tā redzēja pirmo soli Baltijas valstu okupācijai 1940. gadā. Vikipēdijas kopsavilkums:

1940. gada 9. jūnijā izdota direktīva Nr. 02622 par Baltijas valstu jūras blokādi, kas tika uzsākta 12. jūnijā, un jau 14. jūnijā tika notriekta pasažieru lidmašīna, kas veica regulāro reisu no Tallinas uz Helsinkiem. Somu kompānijas „Aero“ lidmašīnu „Ju 52 Kaleva“ apšaudīja PSRS bumbvedēji „DB-3“, un bojā gāja visi deviņi cilvēki lidmašīnā. Tāpat blokādes laikā tika ieņemti 52 kuģi, uz dažiem pat ticis šauts.

Nākamie solis bija 15. jūnija uzbrukumi Latvijas robežposteņiem, sekojošais ultimāts, un pēdējais – Sarkanarmijas tanku ienākšana Latvijā 17. jūnijā.

Šoreiz neesam vieni, bet tik vai tā ļoti jācer uz mierīgu iznākumu.

GN
2023. g. 25. okt.

* https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/19.10.2023-rinkevics-ja-balticconnector-bojajumos-pierada-krievijas-atbildibu-baltijas-jura-jasledz-kugosanai.a528499/Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com