Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Tautumeitas“ koncertu iesildīs grupa „Jōra“

Kultūras dienu ziņas

Laikraksts Latvietis Nr. 771, 2023. g. 1. nov.
Jolanta Lārmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL59KD

„Tautumeitas“. FOTO Publicitātes foto.

Grupa „Jōra“. FOTO Publicitātes foto.

Austrālijas Latviešu 59. Kultūras dienas tuvojas straujiem soļiem, un līdz Latvijas etno-pop grupas Tautumeitas koncertam Melburnā palikuši vairs tikai nepilni divi mēneši. Tautumeitas pošas ceļam un gatavo aizraujošu programmu, kas paredzēta plašam klausītāju lokam – visām paaudzēm. Tautumeitas koncerts būs krāšņs piedzīvojums ar deju horeogrāfijām, spēcīgiem ritmiem un līksmu kopā dziedāšanu.

Sajūsminošs pavērsiens koncerta veidošanā un papildinājums Tautumeitas koncertam būs post-folkloras grupas Jōra piedalīšanās, kas iesildīs Tautumeitas koncertu. Jōra ir četru mūziķu apvienība no Latvijas, kas izpilda latviešu un citu reģionu tautu mūziku. Dziedot un spēlējot vijoli, kokli, stabules, ģitāru un perkusijas, Jōra mūziķi rada skanējumu, kas vienlaicīgi ir gan sens, gan moderns.

Ja Jōra savā skanējumā sapludina Latvijai un Ziemeļeiropai piederīgo, tad Tautumeitas savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmas un melodijas, veido spēcīgas harmonijas un caurvij dziesmas ar mūsdienīgiem pavadījumiem, veidojot jaunu un maģisku latvisko skanējumu.

Tautumeitas muzikālo tēlu papildina tērpi, kuros satiekas tautastērpu elementi ar mūsdienīgām detaļām un iespaidīgiem kroņiem, pasvītrojot to, cik tuvs ir futūristiskais un tradicionālais.

Tautumeitas koncerts notiks 28. decembrī, plkst.16:00, St Kilda Pilsētas namā. Ir arī vērts pieminēt, ka St Kilda koncertzāles vizuālais veidols un arhitektūriskais risinājums lieliski papildinās Jōra un Tautumeitas centienus savienot seno ar mūsdienīgo.

Koncerta laikā paredzēti īsi skaidrojoši komentāri gan latviešu, gan angļu valodās, lai ikviens pēc iespējas labāk varētu uztvert latviešu tautasdziesmu saturisko vēstījumu.

Nāciet un piedzīvojiet postmodernās etnomūzikas eiforiju kopā ar Jōra un Tautumeitas AL59.KD! Vietu skaits ierobežots, tādēļ, lūdzu, iegādājieties biļetes laicīgi!

Jolanta Lārmane
AL59.KD „Tautumeitas“ koncerta rīkotāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com