Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas proklamēšanas 105. gadadiena

Svinīgi atzīmēta Melburnas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 776, 2023. g. 6. dec.
Lineta Mikša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLOA

Apvienotais koris diriģenta Edgara Vegnera vadībā. FOTO Sabīne Kazaka.

No kreisās: Ingrīda Eimane, Anita Vējiņa, Māra Baumane, Ārija Baumane, Egils Levits, Linda Graudiņa, Anita Andersone. FOTO Sabīne Kazaka.

Prezidents Egils Levits tiek summināts. FOTO Sabīne Kazaka.

Vijolniece Sofija Kirsanova. FOTO Sabīne Kazaka.

Tirdziņš Latviešu namā. FOTO Sabīne Kazaka.

No kreisās: Egils Levits, Jānis Roberts Dēliņš, Andra Levite, Sandra Krama, Marģers Krams. FOTO Sabīne Kazaka.

LAAJ

Svētdien, 19. novembrī, svētku gaisotne piepildīja Latviešu namu Melburnā, kur vairāk nekā 200 cilvēku pulcējās, lai svinīgi atzīmētu Latvijas proklamēšanas 105. gadadienu kopā ar iepriekšējo Latvijas valsts prezidentu Egilu Levitu un kundzi Andru.

Svinīgais pasākums sākās ar Latvijas karoga ienešanu, kam sekoja Latvijas himna, atgādinot visiem klātesošajiem cieņu un atbildību pret Latvijas valsts simboliem. Šo brīnišķīgo dienu piesātināja sirsnīgi muzikāli priekšnesumi, kurus bija sagatavojis Melburnas latviešu jauktais koris Daina, Melburnas latviešu vīru koris Veseris, kopā ar jaunā jauniešu kora Ausma koristiem, vijolniece Sofija Kirsanova un pat mazākie – Melburnas jaunā paaudze, kas izcēlās ar savu talantu un prieku izpildīt latviešu dziesmas.

Godināt Latviju un Melburnā mītošos latviešu, bija ieradušās vairākas augstas amatpersonas, tai skaitā Latvijas Republikas goda konsuls Jānis Roberts Dēliņš, kurš klātesošos sveica pats un bija atnesis līdzi oficiālu apsveikumus no Viktorijas štata premjeres Džasintas Alanas (Jacinta Allan) un Opozīcijas līdera Džona Pesuto (John Pesutto). Pasākumā uzrunu klātesošajiem teica arī Latvijas Republikas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams, kurš ar savu klātbūtni deva nozīmīgu atzinību šai svinīgajai dienai. Savukārt iepriekšējais Latvijas Republikas prezidents Egils Levits savā uzrunā Melburnas latviešiem uzsvēra patriotisma nozīmi dažādos Latvijas attīstības laika posmos un vēstures periodos, kā arī pateicās par iespēju būt Melburnā kopā ar saviem tautiešiem.

Svarīgi, ka svinīgajā pasākumā bija ne tikai muzikāli priekšnesumi un karoga ienešana, bet arī emocionāli brīži, kad tika pasniegti Atzinības raksti. Latvijas vēstniecība Austrālijā pateicās vietējiem latviešiem par viņu nozīmīgo darbu, bet Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ), kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds (PBLA KF) un padome, novērtēja Melburnas latviešu sabiedrības ieguldījumu, pasniedzot Atzinības rakstus (skatīt rakstu „LAAJ Atzinības raksti latviešu sabiedrības pārstāvjiem“, laikrakstā Latvietis Nr.775).

Šajā svētku dienā bija ne tikai iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus, bet arī novērtēt bērnu zīmētos Egila Levita portretus un centienus attēlot zīmējumā Latvijas Nacionālo kukaini – divpunktu mārīti. Papildus tam liela rosība valdīja tirdziņā, kur varēja iegādāties Latvijas suvenīrus un autentiskus pārtikas produktus no mūsu mīļās Latvijas. Vietējā kafejnīcā bija iespējams apmierināt savas garšas kārpiņas ar pīrādziņiem, pildītām pankūkām, desiņām, kūciņām un citiem latviešu ēdieniem un dzērieniem, kas tik cieši saistās ar mūsu dzimteni.

Pasākums Latviešu namā bija ne tikai par svinīgu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas atzīmēšanu, bet arī par kopības un vienotības jūtu stiprināšanu. Bija prieks redzēt smaidīgus, lustīgus un priecīgus cilvēkus Melburnas Latviešu namā, jo šādi pasākumi ne tikai vieno mūs kā Latvijas tautas locekļus ārpus dzimtenes robežām, bet arī veicina mūsu identitātes un kultūras saglabāšanu un attīstību, kā arī apvieno mūs visus neatkarīgi no tā, kur mēs atrodamies pasaulē.

Sirsnīgs paldies Anitai Andersonei (Melburnas Latviešu organizāciju apvienības vadītājai) un ikvienam brīvprātīgajam, kurš palīdzēja tapt svinībām, kas palīdz uzturēt un audzināt latvisko garu.

Lineta Mikša
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com