Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziemassvētku tirdziņš Filadelfijā

Apmeklētāji iepērkas un satiekas ar draugiem un paziņām

Laikraksts Latvietis Nr. 777, 2023. g. 13. dec.
Silvija Mežgaile -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
FiladelfijasBLB

Tirdziņš.

Tirdziņš.

Tikšanās ar draugiem un paziņām.

Tradicionālas latviešu pusdienas. FOTO Sandis Lazda.

Ziemassvētku vecītis. FOTO Sandis Lazda.

Ziemassvētku tirdziņš Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā ir kļuvis par latviešu pulcēšanās vietu katru gadu decembra pirmajā sestdienā jau vairāk nekā 45 gadus. Kāpēc?

Protams, cilvēki nāk iepirkties. Te nopērkami pīrāgi, piparkūkas, saldskābmaize un rudzu maize, medus torte, ābolmaize, grauzdiņi un vēl citi gardumi. Ziemas svētku tirdziņā ir arī latviskas rotaslietas, keramika, t-krekli un koka izstrādājumi. Lielajā izpušķotajā zālē ir kartiņas, sveces, latviski rokdarbi un grāmatas. Šogad bija 22 pārdevēji – visi latvieši vai latviešu draugi.

Cilvēki nāk ne tikai iepirkties, bet Biedrībā pakavēties dažas stundas, lai satiktos ar draugiem un paziņām. Ziemassvētku tirdziņā ir iespēja baudīt tradicionālas latviešu pusdienas – tādas, ko kādreiz gatavoja mamma un vecmāmiņa. Bārā pie alus vai svētku kokteiļa var aprunāties arī ar draugiem un paziņām. Bērniem ir īpašas nodarbības, un Ziemassvētku vecīša ciemošanās iepriecina bērnus kā arī pieaugušos. Vēlāk vakarā notiek sadziedāšanās, kuru vada brāļi Alversoni.

Šogad tirdziņu Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā apmeklēja ap 500 cilvēku. Tirdziņš pēdējo 10 gadu laikā ir strauji audzis, un tas ir pasākums, kas pulcē latviešus no Filadelfijas apkārtnes, kā arī latviešus no tālākām pilsētām. Filadelfijas Brīvo latvju biedrība un kaimiņu Vācu biedrība kopīgi sadarbojās jau gadiem, rīkodami Ziemassvētku tirdziņus tai pašā dienā. Apmeklētāji mēdz piestāties abās biedrībās.

Ziemassvētku tirdziņš turpinās, pateicoties aptuveni 30 ļoti enerģisku, strādīgu cilvēku pūlēm. Pēdējo 10 gadu laikā organizācijas komiteju vadījušas Rita Ramane, Jolanta Mockus, Laura Brozovska vai Andrea Čakars. Tas ir lielākais līdzekļu vākšanas sarīkojums Filadelfijas Brīvo latvju biedrībai.

Filadelfijas Brīvo latvju biedrība pateicas visiem saviem atbalstītājiem, kuri apmeklē tirdziņu, iegādājas izlozes biļetes vai ziedo Ziemassvētku laikā.

Silvija Mežgaile
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com