Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Novusa sporta pasaules kausa 8. posms

Lielbritānijā uzvar Latvijas pārstāvji

Laikraksts Latvietis Nr. 777, 2023. g. 13. dec.
Dace Čaklā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Novuss_Federation_GB

Sacensību dalībnieki.

Latvijas Valsts svētku mēnesī Lielbritānijas otrajā lielākajā pilsētā Birmingemā norisinājās Starptautiskās Novusa Sporta Organizāciju federācijas (FINSO) Pasaules kausa 8. posms, kurā gan dāmu, gan kungu konkurencē uzvaras laurus plūca Latvijas komandas pārstāvji. Pasaules kausa posms bija arī nozīmīga Birmingemas Novusa kluba un Lielbritānijas Novusa federācijas organizēto Novusa svētku Birmingemā sastāvdaļa, kur svētku laikā tika noskaidrots arī Apvienotās Karalistes Novusa čempions un svinēta Latvijas Valsts 105. dzimšanas diena.

Novusa sacensības norisinājās divas dienas, kur pirmajā dienā notika individuālās sacensības dāmu un kungu disciplīnās, savukārt, otrajā dienā norisināsies pāru spēles kungu pāru un jaukto pāru disciplīnās. Novusa sacensībās piedalījās 73 spēlētāji no Lielbritānijas, Latvijas un Igaunijas.

Sacensības atklāja Lielbritānijas Novusa federācijas Valdes loceklis Linards Lībietis un ģenerālsekretāre Dace Čaklā. Video sveicienu pasākuma dalībniekiem bija iesūtījis FINSO prezidents Juris Kiriks no Latvijas, savukārt, klātienē apsveikuma un uzmundrinājuma vārdus teica Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Aigars Štrauss un Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajā Karalistē Trešā sekretāre Margarita Feizaka.

Šajos svētkos savu ieguldījumu sniedza arī Latvijas Novusa federācija, jo par sacensību tiesnešiem bijām pieaucinājuši organizācijas ģenerālsekretāri Daci Balaku un Cēsu novusa kluba vadītāju Jāni Jānelsiņu.

Jāuzsver, ka šāda mēroga Novusa svētki ir pateicoties tam, ka tieši diasporas pārstāvji ir dibinātāji un vadītāji lielākajām un aktīvākajām novusa organizācijām un klubiem Apvienotajā Karalistē. Arī Birmingemas novusa kluba, Lielbritānijas Novusa federācijas un FINSO vadībā ir latvieši vai Latvijas diasporas pārstāvji. Tāpat arī lielākā daļa novusa spēlētāji, atbalstītāji un līdzjutēji ir ar saknēm Latvijā.

Laureāti FINSO Pasaules kausa 8. posmā; kungu individuālajās sacensībās: 1. Andris Sudmalis (Latvija), 2. Kaspars Tormanis (Lielbritānija), 3. Emīls Šeflers (Latvija); dāmu individuālajās sacensībās: 1. Evelīna Sirmā (Latvija), 2. Sintija Skalbe (Latvija), 3. Andrea Uustulund (Igaunija); kungu pāru sacensībās: 1. Hillar Elva un Tonu Kask (Igaunija), 2. Modris Ostašovs un Rinalds Voits (Lielbritānija), 3. Janeks Lācis un Ziedonis Barbaks (Lielbritānija); jaukto pāru sacensībās: 1. Evelīna Sirmā un Emīls Šeflers (Latvija), 2. Sintija Skalbe un Jevgenijs Novickis (Latvija), 3. Andrea Uustulund un Mihkel Lepist (Igaunija).

Laureāti Apvienotās Karalistes Novusa čempionāta balvas izcīņā; kungu individuālajās sacensībās: 1. Kaspars Tormanis, 2. Rinalds Voits, 3. Māris Eglītis; dāmu individuālajās sacensībās: 1. Jana Bajāra, 2. Elīza Čaklā, 3. Aelita Liniņa; kungu pāru sacensībās: 1. Modris Ostašovs un Rinalds Voits, 2. Janeks Lācis un Ziedonis Barbaks, 3. Māris Eglītis un Leons Bričko; jaukto pāru sacensībās: 1. Jana Bajāre un Aleksandrs Motiļkovs, 2. Aelita Liniņa un Ivo Takeris, 3. Svetlana Tihomirova un Ilja Osipovs.

Par sacensību saspringtāko brīdi kļuva kungu pāru finālspēle, kurā sacentās Hillar Elva un Tonu Kask no Igaunijas un Modris Ostašovs un Rinalds Voits no Lielbritānijas. Abiem pāriem iegūto punktu skaits bija vienāds, tāpēc uzvarētājs izšķīrās superfināla spēlē, kur saspringtajā pēdējā setā spēcīgāki izrādījās igauņi.

Sacensībās piedalījās arī vairāki spēlētāji, kas jaunāki par 18 gadiem un jaunākais spēlētājs Mareks Lepist no Igaunijas tika pie pārsteiguma balvas. Pie veicināšanas balvas par labākajiem komandas tērpiem tika Aivars Čaklis un Bruno Hofmanis no Latvijas.

Novusa svētki Birmingemā norisinājās laikā, kad tiek atzīmēta Latvijas dzimšanas diena, tāpēc vienlaicīgi Birmingemā notika arī Valsts svētku svinības, kurās novusa spēlētājus un līdzjutējus priecēja dziedātāja un dziesmu autore Sanija Būmane no Londonas, kura izpildīja noskaņu programmu latviešu melodijās ar saviem un sev iemīļotu komponistu darbiem. Sanija dalījās savā mūzikā kā angļu, tā latviešu valodā ģitārista Stefana Springhola (Stephen Springhall) pavadībā.

Esam pateicīgi, ka Novusa svētkus finansiāli atbalstījis Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Birmingemas Novusa klubs, Wigan Novusa klubs, Hull Novusa klubs, Bilston Novuss Club Čangaļi, Novusa klubs Coventry Roveri, The National Lottery Community Fund, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija no diasporas atbalsta projektu programmas līdzekļiem, kā arī privātie sponsori.

Lielbritānijas Novusa federācija (LNF), angļu valodā – Great Britain Novuss Federation, ir Lielbritānijas novusa sporta pārvaldes institūcija un novusa sporta organizāciju pārstāvis Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karalistē. LNF veido Lielbritānijas novusa sporta attīstības stratēģiju un darbību plānu, veic aktivitātes, lai iekļautos Lielbritānijas un starptautiskajās sporta organizācijās. Kopš 2020. gada LNF ir Lielbritānijas Novusa pārstāvis Starptautiskajā Novusa Sporta Organizāciju federācijā / Federation International of Novuss-Sport Organisations (FINSO).

Dace Čaklā,
Lielbritānijas Novusa federācijas ģenerālsekretāre
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com