Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides latviešu skolā

Mācību gada noslēguma svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 777, 2023. g. 13. dec.
Mārīte Rumpe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AdelaidesSkola

Absolventi ar skolotājām. No kreisās: Ēriks Š., Oskars J., Max M., skolotājas Margota Puķīte un Zinta Ozoliņa, skolnieki: Stella K., Mičels (Mitchell) M., Gustavs R. FOTO Pēteris Strazds.

Skolotājas. No kreisās: Daila Šmita, Aija Vindsora (Windsor), Margota Puķīte, Irēne Šulca, Inta Tomasa (Thomas), Lilita Daenke, Dace Freija, Zinta Ozoliņa, Ilze Tomasa (Thomas), Ilga Vasele, Mārīte Rumpe. FOTO Pēteris Strazds.

Skolēni ar karogu. FOTO Pēteris Strazds.

Ziemassvētku vecītis ar skolēniem. FOTO Mārīte Rumpe.

Sestdienas, 9. decembra, rītā lija lietus un pūta vējš. Taču visas latviešu skolas skolnieku ģimenes mazgāja mutes un ķemmēja matus, un daži skolnieki vilka baltus kreklus, citi klusi domāja, vai šodien satikšu Ziemassvētku vecīti? Visiem šodien viens galamērķis Tālavas lielajā zālē. Šodien ir pēdējā skolas diena, kad dziedam, dejojam, saņemam liecības un dāvanas.

Zāles priekšā bija izlikti arī 6 krēsli mūsu izlaiduma klasēm. Šis bija ļoti īpašs gads, jo šogad skolu pabeidza sen nebijis skaits skolnieku: 3 pamatskolas skolnieki: Ēriks Š., Max M., Oskars J. un vidusskolu arī 3 skolnieki: Stella K., Mičels (Mitchell) M., Gustavs R.

Sākām rītu, svinīgi ienesot karogu un dziedot himnu. Sekoja priekšnesumi, sākot ar spēļu grupas teātri Piparkūkas danco, kam sekoja pamatskolas bērnu priekšnesumi dziesmas, dejas un individuāli muzikāli priekšnesumi. Skolnieki arī saņēma liecības un atzinības rakstus no Language Community Schools SA kā pateicību par to, ka viņi katru sestdienu apmeklē skolu. Paldies arī visām mūsu skolas skolotājām.

Sākās izlaiduma daļa, un mūsu absolventi izpildīja pēdējo mājas darbu – iepazīstināja klātesošos ar sevi un savām gaitām latviešu skolā. Tad atskanēja pēdējais zvans, un bija laiks saņemt liecības un apliecības par pamatskolas un vidusskolas beigšanu. Paldies skolotājām Margotai Puķītei un Zintai Ozoliņai par izlaiduma klašu skološanu. Vidusskolas skolnieki ir pabeiguši SACE kursu un varēs ieskaitīt Adelaides Latviešu skolā iegūtos punktus savā kopējā punktu skaitā, beidzot vidusskolu Austrālijas skolas plūsmā. Saldsērīga sajūta, bet skolas durvis vienmēr būs atvērtas arī šiem absolventiem. Varbūt pamatskolas skolnieki turpinās mācības vidusskolā, un vidusskolnieki nāks atpakaļ uz skolu kā skolotāju jaunā paaudze? Zēni saņēma arī ozollapu vainagus, jo decembrī Adelaidē ozoli viszaļākie un košā krāsā, lai visi ir stipri un izturīgi kā ozoli. Vienīgo meiteni Stellu jau greznoja skaists tautas tērpa vainags.

Tiklīdz beidzās izlaidums un ievilkām mazliet elpu, atskanēja zvanu skaņas. Likās, ka bērni ir paņēmuši zvanu no pārzines galda un blēņojas. Zvana skaņas pieņēmās spēkā, un liels prieks bija bērnu acīs, kad viņi saprata, ka Ziemassvētku vecītis ir klāt! Viņš ieradās ar dāvanu maisu un lielu, lielu lietussargu, jo ārā vēl joprojām lija. Katra klase bija sagatavojusi pantiņu vai dzejoli, ko skaitīt, lai saņemtu dāvanu.

Čaklā skolotāja Aija Vindzora bija pat sacerējusi savu Austrālijai piemērot dzejoli savai klasei:

Kad džakarandu sniegi snieg
Un gaismiņas pie mājām liek,
Kad rūķi dārzos skraidīt sāk,
Mēs zinām – Ziemassvētki klāt.

Gaidīsim mūsu skolniekus atpakaļ skolā februārī, kā arī aicinām pievienoties tos, kas vēl domā un šaubās, lai nāk un izmēģina, kā ir būt daļai no mūsu lielās saimes.

Lai visiem gaiši un priecīgi svētki un laimīgs, saticīgs un veselīgs nākošais – 2024. gads!

Mārīte Rumpe,
ALS pārzine
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com